Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, de mennyit?...

Fogyni szeretnék, de mennyit? (lent)

Figyelt kérdés
175 cm magas és 84 kg vagyok. Naponta 2x étkezem semmi gyorskaját vagy szemetet. 6 után max gyümölcsöt.Heti 4x 1.5 órát kondizok, 4km-t futok.Egyáltalán nem cigizek(nem is cigiztem). Kérdésem az lenne, hogy a testsúlyomat mennyire kéne letornázni, és ez az életvitel segít-e rajta?
2011. márc. 25. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az életmóddal csodálkozom, hogy ennyi a súlyod. Vagy csak most kezdted? Minden jó, csak a napi kétszeri étkezés kevés. 4x vagy 5x egyél, keveset. K.b. 10 kilót kéne leadnod.
2011. márc. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 65-70 kg az jó, de ez persze felépítéstől is függ (van, aki nehezebb csontozatú). Az életmóddal csak az a probléma, hogy hatásosabb lenne, ha megpróbálnád több étkezésre elosztani az adagot, ne csak 2szer egyél egy nap, mert az jelentősen lassítja az anyagcserét.
2011. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem írtad h fiú vagy-e v. lány. mindenképpen egy 10-est le kéne adnod kezdetnek, ha lány vagy, akkor még azon felül 5-8 kg-t.

és nem, ez az életvitel inkább ront a helyzeten. a fogyás feltétele, hogy felgyorsítsd az anyagcseréd, az pedig csak úgy működik, ha a napi adagodat 5 étkezésre elosztod. az, hogy 6 után nem eszünk, a világ legnagyobb hülyesége. az meg h 6 után csak gyümölcsöt, még nagyobb ökörség, hisz a gyümölcs nem más mint fruktóz (gyümölcscukor), amitől szintén hízol. az lenne a megoldás, ha reggeliznél, sok de jó minőségű szénhidrátot (natúr zabpehely, tk. kenyér), ebédre fehérjét és ch-t fele fele arányban ennél (fehérhús rizzsel, krumplival) este pedig szinte csak fehérjét (túró, tojás, csirke, hal, joghurt). egész nap annyi zöldséget ehetsz, amennyi jól esik. iktass be 2 köztes étkezést is, ha akarsz gyümölcsöt enni, azt tízóraira tedd. uzsira inkább joghurt, kefir, túró, esetleg puffasztott rizs.

a mozgás rendben van.

2011. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, akkor most kiegészítem. 16f, Ezt most kezdtem azért vagyok ennyi de tartom is, azaz ami a mozgásról szól.Az étkezés azért csak ennyi, mert itthon reggelizek suliba nem viszek semmit. Ha úgy teszem, hogy többx eszek kevesebbet, az úgy akkor jobb?Amiket a 3. kommentelő írt azaz az ételről szóló dolgok, azokat szerintem tartani nem tudom, családi pénztárca okokból:( .
2011. márc. 25. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, sokkal jobb, ha többször eszel keveset. nem fogsz éhezni, az inzulinszinted stabil lesz, gyorsul az anyagcseréd, több energiád lesz, stb...

akkor módosítok, mert gondolom nem ehetsz azt, amit akarsz:


reggelire egyél egy rántottát 1 szelet kenyérrel (ha lehet teljes kiőrlésű, vagy legalább barna, Auchanban lehet kapni fél kg tk-t 150 ft-ért).

10órai a suliban: vigyél a fenti kenyerek vmelyikéből szendvicset, ami így néz ki: felvágott, zöldségek, tojás

ebéd: edd azt, ami otthon van, de ha anyud főz, akkor ilyeneket kérhetsz tőle: ha rántott húst csinál, akkor neked inkább párolja/grillezze sütőben. ha sültkrumplit csinál, neked főzze héjában. ha palacsinta van, és vesz hozzá túrót, akkor a felét ne keverje be, azt te eheted vacsira. ha salátát csinál, a tiédet kérdd öntet nélkül, helyette natúr joghurtba tegyél fűszereket és azzal öntsd le. Ha tészta van, vagy vmi zsíros dolog és nem tudod megoldani h diétásabbat egyél, akkor csak fele annyit egyél, mint eddig. Köretnek kérj lencsét, az elég olcsó, és sok benne a fehérje.

uzsi: joghurt gyümölccsel, esetleg 1-2 marék földimogyoró

vacsi: főtt tojás, túró, ha ebédről maradt hús, akkor azt zöldséggel.


remélem így már menni fog :)

2011. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!