Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség, mennyit kellene, és...

Segítség, mennyit kellene, és hogyan tudok fogyni? 16 éves vagyok,170 cm, és sajnos 68-70 kg között. Tudom, étrend, de nem tudok külön étrendet fogyasztani, mint a családom. Többi lent

Figyelt kérdés
Sport, de a tesi órán kívül nem nagyon tudok mozognik mert későn érek haza és tanulnom is kell.
2011. márc. 25. 20:33
 1/5 fjps ***** válasza:

Fogyni csak úgy lehet, hogy kalóriadeficitet érsz el, azaz több kalóriát égetsz el mint amennyit beviszel. Tehát két dolgon múlik a fogyás: testmozgás és az étrend. Ha egyiken sem tudsz változtatni, akkor ne várj változást.


Nincs napi fél óra - egy óra szabadidőd, amikor el tudnál menni futni?

2011. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kifogások... mert hidd el, hogy azok. nem hiszem el h nem tudod anyudat megkérni h amíg a többieknek rántja a húst, neked csak párolja. vagy h ha salátát csinál, a tiédet ne öntse le zsíros, cukros szósszal. vagy ha sültkrumplit csinál, akkor a tiédet főzze. vagy cukor helyett édesítőt tegyen a teádba. vagy a főzeléket ne lisztes rántással csinálja, hanem turmixolja le a zöldség 1/3-át és azzal habarjon. és azt sem hiszem, hogy rá vagy kényszerítve, hogy folyton nasizz.

tapasztalatból mondom, az ember elhízásának (általában) 2 oka van: 1. ha nem nasizik, de az otthoni kajákból pukkadásig eszi magát 2. habár a rendes kajákból mértékkel eszik, napközben többször is nasizik (és persze a 2 kombinációja) szóval bármelyiken tudsz változtatni anélkül, hogy teljesen más étrendet kelljen kialakítanod. ha pedig megfogadod a fenti tanácsaimat, akkor még gyorsabban fogyhatsz. egyébként nem tudom elképzelni, hogy valaki elhízzon az otthoni kajálástól (egy átlagos családi étrendet nézve), ha a súlytartáshoz szükséges mennyiséget eszi.

mozgás: ne haragudj, de ha én egyetemre járva, heti 2-3 zh-val és laborral, emellett heti 12 órában diákmunkát vállalva tudok 2naponta fél órát szakítani arra, hogy intervallumokat fussak, akkor pont neked ne legyen időd középiskolásként... na, ez a legnagyobb kamu

2011. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én megértelek, hasonló problémákkal küzdök, de megoldottam, az ebéd dolgot:) Nyugodtan edd meg azt, amit anyukád főz, nem lesz bajod belőle, ha nem léped át a napi 1400 kalóriát. Persze nem kell két óriási szelet húst meg agyonpúpozott tál sültkrumplit megenni, figyelj az adagra, és egyél minél lassabban, hogy kevesebbel is jól lakj. Délután ne egyél szendvicseket, kenyeret, inkább csak zöldséget, gyümölcsöt, sajtot, joghurtot, abonettet, sonkát. Nagyon finom vacsorákat lehet készíteni :) (pl.:tavaszi saláta, vagy az én kedvencem: kaliforniai paprika, és mozarella;))


Ha tudod, reggelire se szendvicseket egyél, inkább barna kenyeret, vagy mondjuk győri édes jó reggeltet joghurttal, tejjel, gyümölccsel - én azt szoktam:)


Nagyon fontos, h semmit ne vonj meg magadtól. Szerintem napi 1200 kalóriából is bőven elvagy egy nap éhezés nélkül, és bonyolítanod se kellett anyukád dolgát :)


Aki meg azt mondaná, hogy hülyeség amit mondok, annak csak üzenem, hogy tapasztalatból beszélek.

2011. márc. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sok a kifogás

szerinted minden vékony embernek van pénze egész nap csirkemellett, salátákat és halat ennie?-hát nincs de ezzel nincs is probléma


csokit, chipset, kekszeket, üdítőket, sütiket elhagyod és hidd el fogzs fogyni

reggelire csinálj te magad szendvicset sok zöldséggel, tojással, sajttal, felvágottal, ha megtudod oldani teljes kiőrlésű jobb lenne, de ha csak fehér kenyérre van pénzetek akkor az (amúgy ha mindennap 2 szeletet eszel csak akkor vannak ezek a graham, rozs, magvas kenyrek 250gramm 160 ft és egy hérte megvan)

tízóraira és uzsonnára most még olcsó a mandarin, narancs, esetleg alma, kiwi, joghurt, kefír

ebéd: amit anyukád csinál, normális adag de biztos hogy megtudod kérni hogy ha hús van akkor ne rántva legyen hanem beteszed a sütőbe, párolod stb, krumplit főve edd, zöldséget vagy savanyút eszel hozzá, főzeléket is ehetsz, tuti hogy nem mindennap tészta van, pörköltöt szűrd le és csak a húst edd belőle, ha fasírt van reszelj bele még zöldséget (répa, cékla, brokkoli) és alufóliában, sütőbe megsütöd, ha leves van abből főtt hús nagyon jó, ha zsíros kolbász van a főzelékhez azt hagyd ki főzz hozzá egy tojást stb


vacsorára inkább már csak túró, kefír, joghurt, zöldség, gyümölcs, hús, hal, tojás


ne a kifogásokat kerüld meg lehet csinálni kevés pénzből is csak figyelni kell és akarni

2011. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jellemző, hogy néhányan a kifogással jönnek. o.O"

Szerintem nem lehetsz annyira elhízva. Én kisebb vagyok nálad, de az arány kb ugyanaz, mint az esetedben. Én sem mentem falnak emiatt, te se menj. Nem vagy annyira elhízva, a média tömeghipnózisa ez a "légy nádszálkarcsú" dolog. Ha mégis rosszul érzed magad, otthon kicsit tornázgass. Nem azt mondom, hogy napi 2 órát nyomj le, elég 40 perc is, este, amikor nem tanulsz. (Vagy ha számítógépezel, azt a gépezési idődben tornázz, így még a szemed sem rontod.)

2011. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!