Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az ideális testsúly mitől függ?

Az ideális testsúly mitől függ?

Figyelt kérdés

Van kalkulátor hozzá, de testalkattól is függ nem? Én 14 éves korom óta 50 kiló voltam. (Már 20 vagyok.) Egy egészségügyi probléma miatt, amit nem részleteznék kicsit meghíztam. A magasságomhoz 46,8 kilónak kellene lennem a kalkulátor szerint. De széles a vállam, nagyon nagy a mellem, és a csípőm is széles. Ilyesmi nem befolyásolja az ideális testsúlyt? Már 50 kilónál alább régen sem tudtam menni, viszont kinézetre nem sok változás volt rajtam akkor sem mint most.(Kivéve, hogy most nagyobb valamivel a hasam.)

Arra gondoltam, hogy így a kalkulátor eleve nem is adhat pontos képet, mert a testalkat sokat számít.


2011. márc. 26. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Éppen ezért nem is érdekelnek a kalkulátorok.

Pl. képzelj el egy 180 cm-es testépítőt. Legyen mondjuk 110 kg, de egy deka zsír nincs rajta. Ideális a súlya, pedig a kalkulátor szerint bőven túlsúlyos.


Vagy pl. én: a kalkulátor szerint 52 kg kellene, hogy legyek, de soha nem leszek 62-nél kevesebb, mert erős, zömök csontozatom van. Lehetek sovány, de vékony sosem.


Jó lenne, ha orvossal beszélnél ezügyben!

2011. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A testépítős példa nagyon igaz. Csak azért kérdeztem, mert néha látom megemlítve az ideális testsúlyt, és elégedetlen lányokat. A kalkulátorba be is szoktam ütni a magasságukat, és a testsúlyukat, hogy lássam, tényleg rosszabb-e a helyzet, ahogy hiszik. Általában normál tartományba esnek, persze a normálon belül a felső határnál már van egy kis "felesleg" az emberen, mint pl. az én esetemben. +5 kiló kellene, hogy a normál fölé menjek, -8, hogy alá.


Köszönöm a válaszod!

2011. márc. 26. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel,nagyon jó példát írt.

Pont ezért érdemesebb testzsír százalékot mérni.

Az nem olyan becsapós,mint a mérleg,hanem a zord,vagy éppen vidám és pontos valóságot mutatja meg.

Viszont a csontozat dologgal vitatkoznék:).

A legerősebb csontozatú nő csontváza sem haladja meg a 9-10 kilót.Legfeljebb Brünhildájé:D.

20 évesen kb 18-22%os testzsír mondható jónak lányoknál.

2011. márc. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem 17,2 a mni indexem, és soványnak sámítok

az is vagyok de a combom és a csípőmön nagyon el vagyok hanyagolódva.

az első válaszoló nagyon jól rámutatott a lényegre.


attól, hogy kevesebbet mutat a mérleg, nem biztos hogy az már csúcsszuper.

2011. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!