Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a baj a striákkal?

Mi a baj a striákkal?

Figyelt kérdés
nem értem... oké, minek hízott meg az ember gyereke, minek tette "tönkre" a bőrét, viszont ha már egyszer lefogyott, és bebizonyította magának (és a környezetének), hogy van akaratereje, és ennek látható nyomai is vannak, amik örökké emlékeztetni fogja arra a kemény munkára amire szüksége volt, hogy elérje a célját, akkor miért kell azon problémázni, h striás a bőre? A másik fele: lehet, h a terhességtől alakultak ki... a gyerek pedig mindig örömöt kell, hogy jelentsen, akkor meg már nem teljesen mind1, hogy van 1-2 bőrhiba? (a pasikat meg úgyse érdekli, legalábbis eddigi tapasztalataim szerint...)
2011. márc. 29. 08:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem csak a kövéreken és lefogyottakon vannak striák. Csak a vékony csajokon nem azt nézik a pasik... :)
2011. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
ui: szerintem a környezetet meg hagyjuk, nem nekik kell bizonyítani, de még magadnak sem bizonyítani kell. Önmagaddal szembeni igényesség vagy igénytelenség az, hogy hogy nézel ki.
2011. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj, hogy csúnya. Gusztustalanul néz ki és kész, ezen nincs mit szépíteni. És igenis érdekli a pasikat. Ráadásul a csíkok mentél megszakadt a bőr ugye, tehát egy kicsit megnyúlik, szóval össze is lehet ott csípni. Nekem is van a fenekemen, és borzasztóan ronda, olyan mintha bő lenne rám a bőröm.
2011. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség után maradtak csíkjaim,nem érzem magam rondának,gusztustalannak,de még csak igénytelennek sem tőle.Persze ápolom ugyanúgy,mint terhesség alatt,de tenni nem lehet ellene.Halványulhat esetleg,de elmúlni soha nem fog,együtt kell vele élni.A férjem meg szexinek tart zebrásan is,így pláne nem izgat.
2011. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ronda? Gusztustalan? ilyen alapon majdnem minden!!! ember, férfi és nő egyaránt a ronda és gusztustalan kategóriába tartozik, hisz nagyon keveseknek nincs striája)...Igénytelen? Az az ember az igénytelen, aki a napi minimum tisztálkodást nem képes elvégezni magán, nem mos, nem ápolja a haját, nem pedig az az anyuka/beteg/vagy (ne adj isten egykor felelőtlen ember) aki hagyta magát elhízni, de később rájött, hogy ez nem jó a számára és lefogyott (egészséges táplálkozással, rendszeres sporttal). Ezek az emberek példa értékűek, és az, hogy annyi nyoma maradt emlékeztetőnek a bőrén, ahogy az előző hozzászóló is megjegyezte, nagyon elmésen, h "zebracsíkos" hát istenem... ebbe nem fog senki sem belehalni, max. az elhízásba és a szövődményeibe... Én, személy szerint inkább zebra vagyok, mint túlsúlyos...

(az, meg hogy lóg a bőröd egynek köszönhető: túl gyorsan fogytál le... én spec. 3 évet adtam magamnak, hogy leadjak 10 kilót... igen, vannak striáim, és nem, nem zavarnak!)

2011. márc. 29. 11:49
 6/14 anonim ***** válasza:

kicsit kiforgatott gondolatmenet ez, hogy akin van stria és vékony, akkor az az adott személy akaraterejéről ad tanúbizonyságot, hiszen valaha valami okból elhízott és mégis képes volt lefogyni.


és mi van azzal, aki vékony(abb) és nincs striája, ergo volt annyi akaratereje, hogy soha ne hízzon meg? ő mentálisan más kategória? nem akarok beléd kötni, mivel semmi bajom a striákkal, de pl. amikor én bizonyos okokból elkezdtem hízni, megálltam egy ponton és összekaptam magam, mielőtt striáim lehettek volna.


abszolút nem tartom zavarónak a dolgot, de nehogy már büszkeségre okot adó "szimbólum" legyen, mert hogy én már lefogytam egyszer.

2011. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És mi van azzal, aki nem hízott, 'csak' nőtt 11 évesen egy nyár alatt majd 15 centit, amit a bőre nem tudott követni? Annak nincs akarereje? :) Vagy nem figyel magára oda eléggé? Nem csak a hízástól, terhességtől lehet a stria. De azzal egyetértek, hogy ha már van, ott is marad és kész. Nem kell a Dunának menni miatta.
2011. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"az, meg hogy lóg a bőröd egynek köszönhető: túl gyorsan fogytál le..."


Hát ezaz hogy nem fogytam le, ugyanis 52 kg vagyok 164 centihez. Kb gimis koromban alakultak ki rajtam ezek a csíkok, gondolom a hirtelen nőiesedés miatt. És pont az a szar, hogy nem voltam elhízva mégis csúnya a bőröm. Egyébként meg ki hogy látja, lehet te azzal nyugtatod magad hogy szép és jó, de nekem akkorsem tetszik és igenis gusztustalannak találom. Főleg ha valakinek az egész dereka, hasa, csípője olyan. Szerintem nem szép látvány, ennyi.

2011. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14:54-nél a pont. Én is egyszerűen a kamaszodással szedtem össze a striákat, elég gyorsan lett gyerekalakból nőalakom. Túlzottan nem zavarnak, ahogy pl. a bárányhimlőhelyek se.
2011. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 14:59!

Most akkor ki az aki kiforgatja a másik szavait? Egy szóval nem mondtam azt, hogy tetszik, vagy hogy szeretem, hogy van pár csík a bőrömön! Nem szeretem, de elfogadom, és úgy veszem, hogy

1. emlékeztet arra ami volt, és amit sikerült visszafordítani, és megálljt parancsolni neki

2. ránézek, és azt mondom, hogy nem szeretném ha több alakulna ki, ezért (is!) odafigyelek arra, hogy ne hízzak meg!


és ahogy a Ti többiek is mondtátok: az akinek kamaszkorában, az egészséges fejlődése során alakultak ki a striáji, ti már "igénytelennek" számítanátok? Hát nem!


éppen ezért nem értem, hogy miért kellene a másikat leszólni csak azért mert "zebracsíkos", ha már egyszer látszik rajta, hogy egészségesen él, sportol, törődik magával.

Persze, zavarja az ember lányát, mert nem szép, megtöri a bőr egyenletességét, de ilyen alapon egy anyajegy se szép, vagy egy májfolt, amikről nem tehetünk...

2011. márc. 29. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!