Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiások, ti sosem tartotok...

Anorexiások, ti sosem tartotok csalónapot?

Figyelt kérdés
Tényleg képesek vagytok 1-2 hónapon át napi 1 almán élni? Egyáltalán mennyi az az ételmennyiség (és nem a testképzavaros része érdekelne) ami már kórosan kevésnek minősül? Persze tudom, hogy 1200kcal alá nem érdemes menni, de aki napi 1100kcalon él az nem fog belehalni....
2011. márc. 30. 12:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nekem is volt olyan, hogy csak 1 almát ettem egész nap de ettől még nem leszek anorexiás. Szóval nekem azzal van "bajom", hogy valaki leírja az étrendjét, ami még nem megbotránkoztatóan kevés (csak egyszerűen jól csinálja és ezért kevés az össz kcal értéke) és azonnal írják neki, hogy anorexiás vagy meg koplalás stb. Véleményem szerint meg baromi messze van az ilyen az anorexiától, elfogyna az egész világ ha tényleg mindenki az lenne akire rámondják.
2011. márc. 30. 15:31
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapja gyógyultam ki az anorexiából,és szeretném megosztani a gondolataimat.

Az anorexiát mindenki TÉVESEN ítéli meg. Maga a szó kóros étvágytalanságra utal,ez lehet attól,hogy le akarsz fogyni,mert nem látod magad tisztán, de az ételmegvonás azon formája is anorexia,amikor pl. azért nem eszel,mert kórosan rettegsz a hányástól/megválogatod,hogy csak bioételeket eszel,stb. Nekem ezt mondta az orvosom,őt idézem. De a köznyelv csak azokat hívja anorexiásnak,akik azért nem esznek,mert eltorzul az önképük és le akarnak fogyni,ez így van,de maga az anorexia egy gyűjtőfogalom."Az anorexia szó szerinti jelentése az étvágy elvesztése („orexis” = vágy, „an-orexis” = vágy elvesztése). A nervosa kiegészítés a betegség pszichés (idegi) eredetére utal. A köznyelvben gyakran anorexiának rövidítik, ami azonban helytelen. Anorexia az orvosi nyelvben csupán étvágytalanságot jelent a kiváltó októl függetlenül. " -wikipedia. Tök mindegy,miért vonod meg magadtól az ételt,a lényeg,hogy lemondasz róla. Nyilván ilyenkor nincs "csalónap",hiszen akkor kiesnél az egész ritmusából. Én a hányástól rettegtem,ezért nem ettem szinte semmit, nem azért,mert fogyni akartam. Ilyenkor nincs csalónap, hiszen ha ennél,akkor az egész értelmét vesztené...

De hála Istennek, nekem segített a pszichoterápia,és azóta minden nap csalónap... :D

2011. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!