Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiások, ti sosem tartotok...

Anorexiások, ti sosem tartotok csalónapot?

Figyelt kérdés
Tényleg képesek vagytok 1-2 hónapon át napi 1 almán élni? Egyáltalán mennyi az az ételmennyiség (és nem a testképzavaros része érdekelne) ami már kórosan kevésnek minősül? Persze tudom, hogy 1200kcal alá nem érdemes menni, de aki napi 1100kcalon él az nem fog belehalni....
2011. márc. 30. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az anorexiásoknak ez nem annyira megterhelő, mivel ez betegség, sokkal könnyebben mondanak nemet a kajákra.
2011. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bix ***** válasza:

nincs alós határ tudtommal. az anorexiások minek tartanának csalónapot ha mind azt hiszi hogy dagadt disznó?


mozgás függő egyébként. aki aktív és sokat mozog, vagy fizikai munkát végez, annak néha a 2000 kalória se kottyan meg. aki egész nap semmit nem csinál annak az 1200 is lehet sok...


nem a kalória ami miatt gondjai lesznek, bár a kóros soványság ugye nőknél menstruációs gondokat is okozhat, utána pedig meddőséget, a nagyobb gond a vitaminhiány lehet. 1100 kcal az még beleférhet, főleg fogyózásnál, de hosszútávon nem kivitelezhető. a szervezet mindig kevesebb energiát kap mint kéne, fogyni fog. hogy meddig... az kérdés, lehet észbekap, ha nem akkor van pár kép az interneten láthatod hogy hova lehet eljutni. az ehhez kellő idő annak függvénye hogy mennyit visz be egy nap, és mennyi a szükséglete valójában. lehet lassan fogyni és akár évekig ellenni, de volt ismerősöm aki 0 kalóriás diétán élt. ha nem elég gyors a mentő talán nem sokáig...

2011. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bix ***** válasza:
37%

ma 13:12

mármint mentálisan. az anorexia nem betegség. ez egy pszihológiai probléma. torzult énkép és ítélőképesség. ezért nem is gyógyítható csak pszihológus tud hosszú távon segíteni rajta, írhat fel bármit egy háziorvos, azzal nem fog semmit elérni, mert az evés gondolatától is rosszul lesz.

2011. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A mentális betegség is betegség, nem tudtam hogy külön ki kellene hangsúlyozni, gondoltam azért egyértelmű.
2011. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az anorexiásoknak egy "csalónap" maga lenne a pokol, kínzás lenne számukra.
2011. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert manapság annyian mondják magukra, hogy "én anorexiás voltam" közbe pedig a leírtak alapján szerintem nem evett kórosan keveset az illető. Kíváncsiságból látogattam 1-2 ana fórumot és mindig találkoztam olyanokkal akik bezabáltak. Jó, persze utálták magukat, de akkor sem tudtak ellenállni az ételnek akárhogy nézem.
2011. márc. 30. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, az olyanok akik egyszer csak bezabálnak, szerintem hánytatják is magukat, vagy hashajtóznak, ilyenek..
2011. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordul, hogy többféle evési zavar is kialakul az emberben egyszerre. Azaz lehet valaki bulimiás, és anorexiás egyszerre. :(
2011. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az anorexia egy betegség. Ez olyan, mint ha egy influenzástól megkérdeznéd, hogy tart-e csaló napot, amikor jól van és nem beteg. Aztán másnap folytatja. Ugyan úgy betegség, csak persze nehezebben gyógyítható.
2011. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

aki fogyókúrázik 1200 fölé ne menjen, aki egészségesen akar csak étkezni, akkor az meg 2000 fölé ne menjen, de mozogjon is mellette.

az anorexiások a lelkükbnen betegek, olyannaiyra meg vannak arról győződve hogy kövérek hogy be tudják tartani. a fogyókúrám mélypotján nekem volt hogy egész nap nem ettem semmit csak egy almát, megterhelő volt. de már egészségesen fogyózom

2011. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!