Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A mirelit zöldségköret párolva...

A mirelit zöldségköret párolva jó?

Figyelt kérdés

Igazából mostanában kezdtem rákapni, és komolyan, semmi bajom vele, tökre ízlik, fehér húsokat eszek hozzá. :) Bár szoktam hozzá enni egy kis nyers paprikát, uborkát, de akkor is, az alap mirelit. Ez nekem nem nagy probléma, de azért kíváncsi lennék mások véleményére is.

Kulturált és normális stílusúak válaszoljanak, kérlek. Köszi. ^^


2011. ápr. 4. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is mindig azt eszek! :)


25/N

2011. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Imádom!Évtizedek óta eszem párolva.Mexikói a kedvencem,de az összeset szeretem.
2011. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Különösen finom rizzsel meg csirkemellel
2011. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én simán megfőzöm, húshoz nagyon jó. :)
2011. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jó, megnyugodtam h akkor a mirelit is jó, mások szerint is. ^^
2011. ápr. 4. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból jó? Finom? Mert a legtöbb tényleg az, ha jól van elkészítve. Azonban tudni kell, hogy nem annyira jó, mintha friss zöldségeket párolnál (borsó, répa), a fagyasztással csökken a vitamintartalom. Minél tovább van lefagyasztva, annál inkább. Tévhit, hogy nem csökken!

A párolással a vitamintartalom tovább csökken (ha főzöd, nem is marad benne). Tehát jobb 2 nyers paradicsom egy fél uborkával és salátával, mint egy tányér párolt zöldköret.

De a párolt zöldköret nagyságrendekkel jobb, mint a zsíros krumpli, netán a sült krumpli.

2011. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A kedves utolsó nagyon okos akart lenni, de nem igaz,amit leírt... A fagyasztott zöldségeket egyből a szüret után lefagyasztjak, nyilvan veszíthet valamennyit a tápanyagtartalmából, de közel sem annyit,mint az a gyümölcs/zöldség, amit jóval a beérése előtt beszednek, utaztatnak, mindenféle mesterséges úton (permetekkel többek között) segítik elő a gyorsabb érést, es hetekig áll az élelmiszerbolt polcán... Szerintem semmi gond nincs a mirelit zöldségekkel 😊
2014. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!