Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Párolt zöldségköret. Kukorica....

Párolt zöldségköret. Kukorica. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Fogyózok, ezért sült krumpli helyett inkább párolt zöldséget eszem köretként, vagy rizst.


Legutóbb például, brokkoli, répa, borsó és egy kis kukorica volt benne.


A kukorica a kérdés.


Barátnőim azt mondják, diétagyilkos. Apám meg csak szimplán azt: Egyed csak, a disznókat is ezzel hízlalják.


Én nagyon szeretem a kukoricát. 1 marékkel tettem bele, lemértem, 5 dkg volt. Megnéztem a mirelit zöldség csomagolásán, azt írta 130 kcal van 100 grammban, szóval a felében akkor 65 kcal.


2 nagyobb szelet csirkemellet sütöttem hozzá, ebédre ettem.


Tényleg igaz lenne amit mondanak? Hogy diéta gyilkos a kukorica? Ennyi is? Mert én nem szeretnék lemondani róla, viszont mindenki ezzel jön. :(


2011. szept. 29. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú hát akkor én gyilkolom a diétámat mert én imádom a mexikói zöldség keveréket és abban is van.


Amúgy szerintem nem gáz.

2011. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
a disznók veled ellentétben teljesen meg is tudják emészteni....
2011. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez ebben a formában csak akkor igaz, hogyha a kukoricát, a babot, a borsót megy ilyeneket ugyanúgy kvázi nem számolod, mintha egy paradicsomot, vagy egy uborkát ettél volna.


A lényeg, hogy ezeket komolyan kell venni, és nem megenni egy doboz konzerv kukoricát tévézés közben azzal a hozzáállással, hogy ez csak zöldség.

2011. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kukorica nem zöldség, hanem gabona. Magas a szénhidráttartalma. Eszerint kell kezelni.

65 kcal nem sok, ha számon tartod, akkor nyugodtan eheted. És még mindig jobb, mint egy tányér sült krumpli. :)

Én egyetem alatt rengeteget fogytam, amikor az önkiszolgáló étteremben panírozott hekket (mint a Balcsin) és rántott májat ettem felváltva, legtöbbször vajon párolt kukoricával (amikor volt, mindig ezt ettem), ritkábban vegyes zöldséggel vagy brokkolival. Pedig reggelire és vacsorára benyomtunk 2-2 zsemlét a koleszben, felvágottal, vajjal, és a heti 1 tesiórára is csak azért jártunk, mert muszáj volt.

De el tudom képzelni, hogy ez egyénfüggő.

Meg az sem mindegy, hány éves vagy, mert én 19 évesen fogytam így, 30-on túl meg sokkal kevesebbet és "tudományosabban" eszem, én alig akar lejjebb menni a súlyom.

2011. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha belefér a napi kcalodba akkor simán megehetsz 1-1 marékkal néha. Én is szoktam tenni pl. salátába, és mégis fogyok. :)
2011. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!