Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az édesítő tényleg egészségtelen?

Az édesítő tényleg egészségtelen?

Figyelt kérdés
Olyan édesítőt használok, amiben nincs aszpartám, de sok helyen olvasom, hogy így is egészségtelen és hizlaló. Ez igaz? (Egyébként nem sokszor használok, de néha, ha cukros dolgot eszem/ennék, ezzel helyettesítem.)
2011. ápr. 7. 21:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Az aspartám a legrosszabb. Szerintem a többi sem a legjobb. Ha néha használod, szerintem semmi gond.

Én minden reggel 6 szem édesítővel csinálom a zabkásámat, egyébként semmi mű dolgot nem eszem. Ennyi szerintem pl. belefér.

2011. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
Az édesítőszer azért hízaló, mert beindítja az inzulintermelést, ezért növeli az étvágyat, többet eszel, és hízol. Ezt nekünk az egyetemen egy kémia professzor mondta, hozzátéve, hogy szerinte az édesítőszer fogyasztása csak cukorbetegeknek bocsátható meg.
2011. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2011. ápr. 7. 22:18
 4/23 anonim válasza:
9%
Igen, káros! Ha édeset ennél fogyasszál pld.: nyírfacukrot, barna cukrot, mézet.
2011. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
csak szólok, hogy bárki bármit mond, a barnacukor és a méz kalória és glikémiás index szempontból megegyezik a sima cukorral. Szóval zsírcsökkentő diétában nem nagyon van helyük.
2011. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Hallani itt hülyeségeket. Egyrészt az édesítőszer egyáltalán nem hizlal. Másrészt nem indít be inzulin termelést, semmi köze nincs a cukorhoz, ami viszont beindítja, csak az íze hasonlít némileg. Harmadrészt valószínűleg egészségtelen, de eleve nagyon kis mennyiségben van jelen mondjuk egy üdítőben, hiszen akár több ezerszer édesebb, mint a cukor. Amiért én rühellem, hogy kicsit sincsen cukor vagy méz íze, sosem iszok édesítőszeres üdítőt, egyszerűen rossz íze van. Inkább a 100%-os gyümölcslét preferálom, nyilván abban jó sok a cukor(nem hozzáadott, hanem a gyümölcsben lévő), de kit érdekel, ha mindent mértékkel fogyasztok.
2011. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%

Az édesítőszerek nagyon veszélyesek, rákkeltő hatásuk is van (konkrétan bélrákot okozhatnak), úgyhogy nagyon nem javasolt a fogyasztásuk.


A nyírfacukor viszont mehet,azzal nincs baj.

2011. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Csináltak egy kísérletet, amiben disznókat etettek édesítős és cukros táppal. Az édesítős valóban nem hízlal DE sokkal többet ettek belőle a disznók, és többet is híztak mint a cukrosat evők. Nekem jó a cukor.
2011. ápr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az édesítőszerek nagyon veszélyesek, rákkeltő hatásuk is van (konkrétan bélrákot okozhatnak), úgyhogy nagyon nem javasolt a fogyasztásuk.


A nyírfacukor viszont mehet,azzal nincs baj."


Majd kiderül arról is valami. Én évek óta figyelek egy ezzel kapcsolatos weboldalt és mindig ez megy. Felkapnak valamit, hogy az milyen jó, csak azt szabad használni. Aztán meg hát nem is, sőt, rákot okoz de van ez az új, na ez lesz a tuti csak ezt szabad használni. Aztán meg mégsem mert ez se jó, de van most megint ez a másik...

2011. ápr. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Én valamiért át tudom verni vele a szervezetem, egyáltalán nem leszek éhesebb az édesítőtől.
2011. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!