Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cékla mennyire jó a fogyókúráb...

Cékla mennyire jó a fogyókúrában? Milyen gyakran, milyen állapotban (savanyúság/főtt/nyers/stb) lehet fogyasztani, ha lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó. Én amúgy is szeretem. A savanyúságon kívül szoktam még sóban sült céklát csinálni, valami sovány hús mellé köretnek: kisebb céklákat megmosok, kereszt alakban bevágom, babérlevelet dugok bele és tepsiben, són megsütöm.

Nem túl diétás, de nekem nagyon bejön a töltött cékla: megfőzöm a céklákat babérlevéllel, szegfűborssal, szemes borssal, köménymaggal és egy kis szerecsendióval, aztán ha kiszedtem, levágom a kalapját, kikaparom a belsejét, megtöltöm áztatott zsemlével összekevert, sóval, borssal ízesített darált hússal, tepsiben megsütöm. A kikapart belsejét visszateszem a levébe, összefőzöm, összepürésítem, a végén tejfölt, vagy habarát teszek bele jócskán, ez lesz a cékla mellé a mártás.

Finomak a céklasaláták is, pl. almával, vagy dióval... vannak jó receptek a neten is.

2011. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én le szoktam nyersen reszelni, hozzá még almát és répát reszelni, összekeverni, citromlével ízesíteni, behűteni, és nagyon nagyon finom, és teljesen egészséges:)
2011. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

teljesen jó!!

főzve céklasalátnak, de úgy önmagában szépen felvágva kis szeletekre is tökéletes még ecetes vagy cukros vízbe se kell tenni

ha nagyon szeretnél ehetzs hozzá sajtot, csirkehúst, halat tojást

nyersen: lereszelve salátákba, tojás vagy hal, hús salátába ideális

alma és!vagy srépa és nyers reszelt cékla, nagyon finom

céklapüré

cékla és tormakrémmel töltött tojás

sütőben sült céklás-répás-husos/tojásos fasírt

ugyanúgy mint a fasírtot csinálnál csak csirkehús, és hozzá a nyers reszelt cékla.golyóra formázva sütőbe be

céklás tojásos krém

céklás muffin, págácsa, kenyér, kuglóf-répa is mehet bele

gnocci céklába mártva

céklakrémleves

céklalé

mozzarella sajt, csirkemell, cékla egyben sütve hozzá friss zöldség vagy savanyú

2011. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:-) Mindet hasznosra értékelem!
2011. ápr. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!