Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állati fehérjék kontra növényi...

Állati fehérjék kontra növényi fehérjék. Az állati fehérje túlzott fogyasztása tényleg emeli a rákkockázatot?

Figyelt kérdés
Bányai Károly nevű kommentelőnk írta valahol, és érdekes a dolog. Tőle is kérdezném, hogy pl. a tojás és túró ebből a szempontból szerinte ugyanúgy állati fehérje, mint a húsok? Főleg a fehér húsokra gondolok...
2011. máj. 5. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem egy ésszel fogyózó napi 100g körül eszik. attól nem hinném, hogy baja lenne.


cigi, alkohol, fű, városi levegő, E21671635akárhány - ettől hamarabb, mint a fehérjétől

2011. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden fehérje állati eredetű, ami vmilyen módon kapcsolatban van egy állattal, tehát a tejtermékek is.

És mértékkel bármit lehet enni, tehát az a táplálkozás miszerint csak fehérjét eszik valaki, nagyon egyoldalú és egészségtelen!

Biológia órán meg kellett volna tanulni, hogy fehérje csak szénhidráttal együtt szívódik fel...


Visszatérve a kérdésedre, igen okozhat különböző egészségügyi problémákat, de csak akkor ha mértéktelenül fogyasztod, illetve csak ilyeneket eszel!

2011. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a vegetáriánusok találták ki.


Mi számít túlzottnak? Én már évek óta napi 200-250 gramm fehérjét eszek ami főleg állati és egészséges vagyok.

Egyébként a sok állati fehérje fogyasztása csökkenti a rákkockázatot.


Ha összehasonlítod a növényi és állati fehérjék aminosav profilját, akkor láthatod, hogy a növényivel nem sokra megy az ember. Egy nyúlnak lehet, hogy jó.


"Biológia órán meg kellett volna tanulni, hogy fehérje csak szénhidráttal együtt szívódik fel..."

Óriási tévedés. Még ha biológia órán hallottad akkor is.


Ha vesebeteg vagy akkor viszont valóban vigyázni kell a fehérje fogyasztással.


Nyilvánvaló hogy mást is kell enni.

2011. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"Ha összehasonlítod a növényi és állati fehérjék aminosav profilját, akkor láthatod, hogy a növényivel nem sokra megy az ember. Egy nyúlnak lehet, hogy jó. " hát te aztán biztos nem voltál ott a biológia órákon.:) mert a fehérjék előállításához szükséges aminosavakat MINDET! megszerezhetjük kizárólag növényekből.tanuljál!az esszenciális aminosavakról pedig annyit,hogy azok is számos ételből,magvakból zöldségekből beszerezhetők,nézz utána ha nem hiszed,és állati fehérjét enni felesleges.
2011. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
17.14 igen, ellenben ha keményen sportolok, és napi 2-300g fehérjét kell megennem, akkor ez csirkemellből 1000-1500 kalória, míg zöldségből háromszor ennyi lenne... Sajnos a magas fehérjetartalmú zöldségek tele vannak szénhidráttal is. Ez az én gondom főleg.
2011. máj. 5. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:

márpedig nem tévedés h szénhidráttal szívódik fel...

és pedig miért nem?:P

2011. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy szóval sem mondtam hogy kötelező állati fehérjét enni. Viszont nem hinném hogy felesleges lenne ugyanis sokkal táplálóbb mint a növényi.

A fehérjéknek van egy biológiai értéke, amely azt mutatja, hogy a megemésztett fehérje hány százaléka épül be. A tojás 100 és mindent ehhez viszonyítunk. Csirke 80 körül, búza 53.

Ráadásul a növények fehérjetartalma viszonylag alacsony.

Tehát a növények nem igazán jó fehérjeforrások az ember számára.

2011. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

17:33


Röviden:


A proteineket proteázok (fehérjebontó enzimek) bontják le aminosavakra amiket a sejtek felvesznek, hogy új fehérjéket tudjanak polimerizálni riboszómák segítségével az RNA alapján.


Neked ehhez minek szénhidrát?

2011. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
figyelj, nem csak ez az egy fajta fehérjebontó enzim létezik...
2011. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!