Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha zsírégetés a célom, akkor...

Ha zsírégetés a célom, akkor jobb éhgyomorra, reggel tornázni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy így ugye nem a vérben lévő szénhidrátokat használná először a szervezetem, hanem a raktározott zsírt. De aztán eszembe jutott, hogy a vércukorszintje egy egészséges embernek (mint én) nagyjából állandó?

Szóval, jobb enni és egy óra múlva mozogni, vagy jobb éhgyomorra?


2011. máj. 8. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha éhes vagy, előbb az izmokat kezdi lebontani a szervezet. Egyél, de fokozatosan csökkentsd az adagodat, és este mozogj, akkor részben ledolgozhatod, amit egy nap megettél. :)
2011. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont a múltkor olvastam, hogy jobb éhgyomorra, ha nincs nagy súlyfelesleged (mert akkor mindegy). Nem fog ettől lebontódni az izmod, az emberi szervezet ennél sokkal mostohább körülményekhez alkalmazkodva alakult ki.
2011. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Éjszaka (alvás közben) a szervezet nagyrészt a zsírszövetekből nyeri az energiát. Ez az első étkezésig igy is marad. (persze egy idő után már az intramuszkuláris triglicerideket is használja) Tehát érdemesebb a délutáni órákban illetve este enni. Persze kérdés, hogy mennyi zsírt pakolsz vissza ilyenkor. Ha kalóriadeficitben vagy akkor nyilván kevesebbet.

Valami kevésbé intenzív mozgást érdemesebb végezni ilyenkor. Mondjuk egy óra séta.

2011. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Éhgyomorra azért nem szabad mozogni, persze teli hassal se. Tesitanár mindig azt mondta, mikor első óra tesi volt, hogy hét körül együnk valamit, akkor se az éhségtől nem leszünk rosszul, se a hányingertől.

Lehet, hogy zsírégetés szempontjából nem a legnyerőbb, de az ájuldozás sem. Szerintem ezen annyira sok nem múlik. :)

2011. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Zsírégetéshez jobb a reggeli edzés. Nem torna, aerob edzés. Éhgyomorra alacsony az inzulinszinted. Az hogy zsírhoz nyúl a szervezeted a mozgásformától függ, aerob mozgás formánál van ideje a szervezetnek zsírt bontani, anaerob pl. súlyzós edzésnél az izmok glikogénraktáraiból nyeri az energiát, a gyors kardió mozgásnál sincs idő zsírból lassan energiát nyerni, ott is a gyorsan elérhető energiához nyúl a test.
2011. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, elliptikus tréneren edzettem 35 percet. Mert persze Murphy törvénye, hogy soha nem vagyok éhes ébredés után, most farkas éhes voltam, amint kinyitottam a szememet.
2011. máj. 8. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!