Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy annyit...

Mit tegyek, hogy annyit ehessek mint más normális ember és ne hízzak?

Figyelt kérdés
Igaz, a súlyom valamivel a BMI alsó határa körül van, de nagyon oda kell figyelnem, és keveset eszek, de szeretek enni, és attól félek, hogy a főzeléktől, gyümölcstől és zöldségtől is hízok. 30 felett vagyok MINDÖSSZE 2 KG-T AKAROK LEADNI a versenysúlyomhoz és ez rettenetes erőfeszítésbe kerül. Pedig mozgok is. Még a hízásra hajlamos 40 éven felüli sztárok is tdják tartani egészséges étkezéssel a súlykat, ha napi 5x esznek egészséges módon. Kivéve én... mit tegyek??? Szeretnék még 1 babát és nem akarok 95 kg lenni egészséges étkezés mellett... ennyire nagy elvárás ez, hogy ne hízzak ha egészségesen mértékkel étkezem és mozgok???!!!
2011. máj. 10. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez baromi egyszerű: ne egyél kenyeret, cukor és gyorsan felszívódó szénhidrát tartalmú ételeket és megoldva a gond. Keress rá a paleo étrendre a googléval. Szépen le van vezetve, hogy a szervezetünk a nyugati étrend hatására "megbolondul" és ez okoz annyiféle civilizációs betegséget, elhízást, túlsúlyt stb.
2011. máj. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ne a táblázatokat, hanem a tükröt, és a családod visszajelzéseit figyeld az alakoddal kapcsolatban!

A leírtak alapján nem fogyásra, hanem pszichológusra van szükséged!

2011. máj. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. SOKAT enni és NEM hizni nem lehet.

2. Ez a mondatod nem igaz: "Még a hízásra hajlamos 40 éven felüli sztárok is tdják tartani egészséges étkezéssel a súlykat, ha napi 5x esznek egészséges módon." Ugyanis ök NEM egészségesen táplálkoznak, hanem különféle gyorsdiétákkal korrigálják a felszedett kilókat.

3. A zöldségféléktöl meg gyümölcsöktöl (kivéve banán és szölö) NEM lehet elhizni, mert egyszerüen annyit nem lehet megenni, hogy attól hizzál.

4. A szénhidrátokat meg zsiradékokat kell minimálisra csökkenteni, és akkor nem hizol.

5. Számold ki a napi aklóriaszükségletedet, és ahhoz tartsd magad, úgy, hogy a különféle élemiszerek arányaire figyelj.

6. Rendszeres sport, kétnaponta legalább egy óra.


54/N vagyok, és még ma is a 18 éves kori súllyal, annak ellenére, hogy mindent eszek és szeretek is enni.

2011. máj. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: próbálj annyit enni, hogy a végén ne lakjál jól, akár egy egész picit még éhes is maradhatsz. A rendes adagod 2/3-a, vagy fele. Szépen össze fog húzódni a gyomrod 1-2 hét alatt, és hozzászoksz. Utána már nem is kívánsz többet.


Persze nem tudom, mennyit szoktál pl. ebédelni, de sok embernek ki van tágulva a gyomra, és addig eszik, amíg jól nem lakik. Az a mennyiség általában már sok. A kaja összetétele egy másik kérdés, de ezzel kezd. (Persze hacsak nem eszel már most nagyon kis adagokat.)

2011. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem eszek annyit, h. jóllakjak mégis néha úgy felpffadok, és következő reggel nehezebb vagyok az előző reggel azonos idejéhez viszonyítva.
2011. máj. 11. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!