Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez meddig mehet így kb 1000...

Ez meddig mehet így kb 1000 kalóriával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég vagyok túl egy nagyon komoly kapcsolaton, szerelmi bánatomban nem ettem pár napig, most pedig teljesen összeszűkült a gyomrom. Reggel eszek egy kis melba toast kétszersültet, kb 65 kcl, ebédre 400-500 kalória, vacsira pedig 300-400 kalória, mikor mennyit bírok. Tea napi 2 liter minimum. De tényleg le kell erőltetnem a gyomromba, tömöm magam mint a libát... Nem akarok panaszkodni, legalább így 51 kg-ot mutatott reggel a mérleg, csak azt akarom kérdezni, hogy hosszútávon mennyire mehet ez így? Mert valahol kiszámoltam, hogy kb 1300 kalória kell nekem egy nap, hogy "működjek". Értelmes hozzászólásokat várok, így is kivagyok. Köszönöm!
2011. máj. 18. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
egy kis alkohol jót tenne a szervezetednek. persze mértékkelXD. nemlennél annyira depis többet ennél és az alkohol tele van kalóriával. lefekvés elött néhány pohár és reggelre kitisztulsz.
2011. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Hosszú távon: lelassul az anyagcseréd, vészüzemmódba kapcsol a szervezeted, kimaradhat a menszeszed, meddővé is válhatsz, hullani kezd a hajad, fáradékony és mogorva leszel.

Szóval a te érdeked is, hogy elegendő táplálékot vigyél be.


Meddig mehet így? Amíg bele nem halsz vagy meg nem jön az eszed.


"Nem akarok panaszkodni, legalább így 51 kg-ot mutatott reggel a mérleg"

Ez a legrosszabb hozzáállás. Így ne akarj fogyni, mert 1.úgyis visszajön 2.rámegy az egészséged, annyit nem ér az egész

2011. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

én nem napi szinten 2 literről beszéltem vagy alkoholizmusról.

[link]

2011. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsi látom nem nekem írtad.
2011. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt hogy számoltad ki, de súlytartáshoz ennél jóval több kalóriára van szükséged.

[link]

20 évesnek tippeltelek, nulla mozgással, és még ha 80(!), nem tévedés, 80 cm lennél, akkor is 1400 kalóriára lenne szükséged. Gondolom, ennél azért jóval magasabb vagy... Pontosítsd az értékeidet és számold ki.

NEM a BMR-t kell nézned, hanem a tápanyagszükségletet.


Hogy a problémádról is beszéljük. Én 57 kg körül voltam, amikor egy szakítás után 1 hónapig nem bírtam enni. A végén már szédültem. 52-53 kg-ra fogytam. Egy hónap után az életösztön erősebb volt, rájöttem, hogy annyira éhes vagyok, hogy ide nekem egy fél disznót. Persze nagyon keveseket tudtam enni az elején, de legalább jó étvággyal. Nem zabáltam, normális ételeket ettem normális mennyiségben, és 67 kg lettem, amit azóta sem tudtam leadni (sok-sok év alatt). Mindez a koplalás eredménye, nálam is működött a jojó.

Ha már enni nem bírsz, legalább igyál - kivételesen jó sok cukros lötyit (gyümilevek), hogy ne legyen ekkora kalóriadeficited. Nem egészségesek, hízlalnak, DE ha enni nem tudsz, nagyon sokat számítanak. Ha helyrejössz lelkileg, nem szedsz magadra 15 kilót.

2011. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15,45 te olvastad, hogy mi a kérdező problémája? hidd el, nem a hozzáállásával van a baj.
2011. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem a hozzáállásommal van a baj tényleg, nem akarom bizonygatni, de még ennyi is nehezen megy le a torkomon. Egyszerűen nem kívánom. Az alkoholos tanácsadó nagyon tetszett, remélem hamarosan én is tudok majd ilyeneket írni, vidáman:)
2011. máj. 18. 16:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kényszeríted magadra a helyzetet, hanem csak kialakult, akkor, ahogy jött, úgy menni is fog. Tehát az étvágyad magától meg fog változni, amikor már nem mehet tovább. Ne stresszelj rajta szerintem, csak figyelj arra, hogy a kisebb mennyiség azért tartalmazzon minden tápanyagot amire szükséged van (szénhidrát, fehérje, zsír, stb.)


Huhogással pedig nem kell foglalkozni.

2011. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell aggódnihogy jaj túl keveset viszel be akkor mi lesz..elvileg fogyni akarsz, és ha nem esik jól nem szabad enni! az a nagy raktározás amit itt mondanak az többnapos (!) éhezés után van, 4-500 kalória alatt, 4-5 nap UTÁN! szóval emiatt ne aggódj egyél emennyit jólesik
2011. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!