Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor mi számít, a...

Most akkor mi számít, a kalória, vagy hogy mit eszünk? Esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
Magyarul bármit ehetsz, ha alacsony kalóriát viszel be összesen vagy lemozgod, vagy ha pl. nem mondunk le a fehérkenyérről, sose fogysz le, vagy hogy van ez? Mert mindenki mást mond -.-'
2011. máj. 23. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
leginkább a kalória a többi finomítás... de pl volt olyan műsor hogy valaki csak és kizárólag chipset és pirítóst evett és olyan sovány volt mint az állat, de az meg sztem a hiánybetegségektől és marhára nem volt egészséges... mindenfélét egyél és a kalóriát nézd.
2011. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké,köszi :)
2011. máj. 23. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Ha megfelelö mennyiségü kalóriát viszel be, akkor fogysz.

2. Ha olyasmiböl szeded, ami nem túl egészséges, akkor éhezni fogsz, ha meg megfelelö élelmiszereket fogyasztasz, mindig jóll akpttnak fogod magad érezni.

3. A kalóriaszámolásnak viszont megvan az az elönye, hogy NINCS tilos kaja, ha rákivánsz egy szelet tortára, akkor azt is ehetsz, de akkor természetesen máshol kell spórolnod.


Ha mindezek mellett figyelsz, hogy a napi adagod nagy része zöldségfélékböl meg gyümölcsböl álljon, mérsékelt mennyiségü fehérjével, kevés zsiradékkal meg szénhidráttal, akkor éhezés nélkül tudsz fogyni, és utána a súlyodat tudod tartani is.

2011. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oh, világos... és jól hangzig! :D
2011. máj. 23. 13:16
 5/9 A kérdező kommentje:
mérsékelt fehérjez? miért, nem jó a fehérje fogyáshoz?
2011. máj. 23. 13:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az számít, hogy mit eszel.

De ez csak a saját tapasztalatom.

Én nagyon meghíztam, amikor elmúltam 20 éves.

Nem tudom, miért pont akkor, de magamhoz képest nagyon kövér lettem.

Fogyóztam, számoltam a kalóriákat, de több jött vissza, mint, ami lement.

Aztán olvastam azt, hogy zöldség, húst, tojás tejtermék és mérsékeltem gyümölcs az ideális táplálkozás.

Szénhidrátot pedig csak délelőtt egyek, akkor is barna kenyeret, rizst, zabpelyhet stb...

Ezt betartottam, és újra ugyanolyan csinos vagyok, mint középiskolában, pedig normálisan eszem, sokszor eszem sokat este, de csak fehérjét és zöldséget. És soha nem vagyok éhes, a bőröm is szebb, nem is vizesedek, pedig azelőtt mindig pufi volt az arcom a melegtől.

Úgyhogy nekem az jött be, hogy nem számolom a kalóriákat, de arra odafigyelek, hogy mivel lakom jól.

2011. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(első vok) a kalória azért is jó mert tök objektív fizikai mennyiség, azt hiszem egy kalória az az energia mennyiség amivel egy liter vizet egy fokkal lehet felmelegíteni...tehát ilyen bevitt energia és leadott/elhasznált/elégetett energia alapján meg lehet tudni hogy minuszba vagy vagy pluszba egy nap, úgy hogy kalkulátorral (neten fentvan) kiszámolod az alapanyagcserédet az akkor is annyi ha csak fekszel egész nap, és ehhez hozzáadod amit még pluszban mozogtál egy nap, és kivonod abból amit megettél... ha ez minusz akkor fogysz ha plusz akkor hízol, ha kb 0 akkor meg nem történik semmi... én mindig kalóriaszámlálóssal fogytam, ha épp akartam egy csokit enni megnéztem hány kcal beleszámoltam és ennyi... az alapanyagcsere ami nagyjából 1300-1500 szokott lenni kevesebbet nem szabad enni de "sokkal" többet sem egy nap, ha mindent lelkiismeretesen kiszámolsz akkor ez is elég hamar összejön. ha túl sokat mozognál akkor persze lehet többet enni, azt szokták mondani hogyha neked olyan 2000kcal kellene akkor 500-al egyél kevesebbet és akkor jó lesz
2011. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 °:Amigo:° ***** válasza:

Ezért szeretem ezt az oldalt, mert itt ennyi ökörséget lehet olvasni :-)))

Egyszerűek vagytok, mint egy bot.


Nagyon is számít, hogy mit eszel, sőt az is hogy mikor !!!

Relatív alacsony kalóriamennyiség mellett is lehet hízni.

Számít, hogy az adott étel mennyire emeli az inzulinszintet (diétában egyenletesen alacsony inzulinszint kívánatos, kiugró értékek károsak)

Számít, hogy amikor eszel, az energiaraktárak mennyire vannak feltöltve.

Az evés hatással van bizonyos hormonokra -az inzulinon kívül a Leptin és a Ghrelin szintet befolyásolja, amik viszont az anyagcsere és növekedési -hormon kiválasztását.

A diétázók legtöbbször teljesen elcseszik az endokrin rendszerüket, így jutnak el olyan szintre, hogy "nem eszek szinte semmit, mégis hízok"


Aki itt bármilyen tanácsot megfogad, az saját magával cseszik ki !

Bízzátok ezt inkább szakemberre, nem véletlenül tanulom ezt 4 éve....

2011. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szupi, akkor adj tanácsot, mert kéne!
2011. máj. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!