Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ektomorf, Endomorf, Mezomorf?

Ektomorf, Endomorf, Mezomorf?

Figyelt kérdés

Melyik csoportba tartozol?

Az ektomorf testalkat

Sok nő irigységgel tekint magas és sovány modell testalkatú nőtársára. A férfi ektomorf testalkat viszont nem ennyire népszerű, hisz soványnak és magasnak lenni nem számít férfiasnak.

Ennek a testalkatra a vékony, sovány alak, kis váll, lapos mell és törékeny test jellemző. Egy ektomorf általában nehezen épít izmot - hiába eszik zsíros, egészségtelen ételeket, nem tud meghízni.

Egy ilyen tipikus ektomorf testalkat hosszú és vékony - vonalzó alaknak is nevezik.

*********************************

Az endomorf testalkat


Akkor is hízol, ha csak az élelmiszerekre nézel? Akkor a testalkatod endomorf. Metanulhatod karbantartani a tested válogatott, alacsony zsírtalrtalmú, rendszeres étrenddel, valamint intenzív testmozgással.Az endomorf testalkat puha és kerekded. A végtagok éltalában rövidek, a kezek és lábakhoz hasonlóan. Általában a kar és lábak felső rész sokkal vastagabb mint a végtag alsó része.Úgy tartják, hogy az endomorf embereknek magasabb számú zsírsejtje van, ezért az átlagnál több zsír van testükön. A csontok szélesek és vastagok, a haskörfogat általában meglehetősen nagy.Eltekintve a fizikai jellemzőktől, az endomorf alkatú embereknek természetes lassú anyagcseréjük van. Bár a zsírt könnyedén magukra szedik, az izmokat is kis erőfeszítéssel építik magukra.Annak érdekében, hogy méreteik és súlyuk ne gyarapodjon, az endomorfoknak sok testmozgásra és diétára van szükségük. Az egészséges étrend az alacsony szénhidrát és zsírtartalmú ételek fogyasztását jelenti. A formában maradáshoz heti legalább öt alkalommal szükséges testmozgást végezni.

****************************************

A mezomorf testalkat


Az ilyen alkatú ember könnyedén épít izmot és gyorsan képes zsírt veszíteni, ha követi az egészséges, alacsony zsírtalrtalmú, magas fehérjetartlamú étrendet.

A mezomorf szervezet a legirigylésreméltóbb típus. Ennek az az oka, hogy álom-testalkatot képesek kiépíteni. A mezomorf alkatú nőknek tipikusan homkóra alkatuk van, míg a férfi mezomorf alak általában téglalap alakú.

A csontok erősek, a váll általában szélesebb. Bár ehetnek bármilyen tipusú ételt, a fehérje-diéta segít megőrizni jó alakjukat.

Az ilyen típusú szervezet ideális testépítésre, mivel rendelkezik a megfelelő erővel és fizikai képességel.

A mezomorf testalkat jellemzői:

- erős

- sportos

- homokóra/téglalap alakú test

- könnyen szerez izomtömeget

- jól defineált formák


2011. máj. 24. 20:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ez egy f*szság:D!

Azért tartozik mindenki az endoba mert mindenki zabál mint egy malac!

Én régen endo voltam, aztán ekto, most meg mezo:D!


Ez formálható!

2012. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, akkor te vmi szuperzseni vagy, ha szerinted a testarányok és a csontozat (vègtagok hossza, végtakcsontok vastagsága, törzs hossza, vállcsont, bordák és medencecsont szélessége...) mind formálható, ne tudd meg, mennyien örülnének, ha felfednéd a titkát, hogyan is kell (ugyanis ezek a kategóriák erre is kiterjednek.)
2012. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
*végtaGcsontok bocsi...
2012. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
53%

A csontok nem formálhatóak de tulajdonképpen ti azt mondjátok:


EKTOMORF: VÉKONY, GIZDA

ENDOMORF: DAGADT ÁLLAT

MEZOMORF: GYÚROS SZÉPFIÚ


Ez formálható dolog.

2012. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként érzetre meg ki tudja milyen vastag a végtagcsontja?:D Azt se tudom az hol van. Ezek csak alkatok amiket ti felsoroltok. Én amikor endo voltam akkor nem sportoltam sokat ettem, aztán elkezdtem 2 órákat futni és ekto lettem most meg mezo vagyok mert járok kondiba. Ilyen hogy valaki nem tud izmosodni, ilyen nincs.:D Ezt az emberek találták ki. Valaki azért hízik már attól is ha kajára néz mert rossz az emésztése mert sok rossz kaját evett ami lerakódott neki és ezért nem tud rendesen emészteni. És ezért ez olyan mint amikor töltöd az izébe:D a kolbásznak a belevalóját:D. Olyan a bele is. Ugyanúgy megy bele a salakanyag és lerakódik. Az magától nem terem oda. Az emésztés meg attól függ mit eszel nem alkati dolog:D. A mezo meg etno nincs. A mezo általában gyúr vagy valami olyan RÖVID nagy terhelésű munkát végez amitől nagy izomtömeget tud magára rántani hamar. Ezért tünik gyorsnak , de ezt bárki megcsinálhatja. Az etnosok meg valószínüleg szálkás izomzatúak ha sportolnak. Ez lehet azért is mert nem emelnek súlyt vagy kis terhelést végeznek hosszú ideig ami szálkásítja az izomzatot. Ezért ilyen kis girnyók az etióp hosszútávfutók:D. Vagy csak egészségesen esznek és nem sportolnak ezért vékonykák.


Olyan hogy csontozat van. Van aki erősebb csontozatú számíthat is de csak 3-4 kilót maximum egy gyengébb csontozatúhoz képest. De az nem mindegy milyen a csontozatod?:D Most nem vagyunk egyformák persze nem mindenkinek ugyanolyan! De most nem mindegy, az izom a lényeg nem a csont.:D

2012. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

pedig ezek létező és mérhető alkati sajátosságok.

leginkább a csukló-boka vastagság,a bordázat fekvése és a derék-vállak szélességének különbségéből állapítható meg.

pl ektomorf ha beleszakad,akkor sem fog tudni létrehozni a derék és vállszélessége között 55 centi kerület különbséget,míg egy mezomorfnak,alapból megvan az 50centi,ha meg ráedz még tovább növelheti.

a csuklóméret ugyanez.

nem változtatható.

egy átlag ektomorf férfi csukló kerülete 15-16cm

mezo 17-19

endo 20-22akár

az viszont valóban igaz,hogy súlyban a csontozat nem sokat számít és csak pár kiló a differencia.

2012. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Igen, az izomzatban se a zsírban nem számít.
2012. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
Tudom, hogy ez régi kérdés, de én mezomorf vagyok :)
2012. aug. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:

Mondok egy érdekeset: Arnold Schwarzenegger ektomorf (esetleg félig mezomorf).

Bizonyíték: nagyon hosszú karok és lábak, rövid törzs, csapott váll, hosszú nyak. Az izomméret itt irreleváns a szteroidok miatt.


A mezomorf nők nem homokórák. A homokóra nő endomorfok inkább. A mezomorf nők is arról ismerhetőek fel, hogy hosszú törzsük van, rövid lábaik és karjuk. A váll szélesebb a csípőnél, de ez nem feltűnő.


A testtípusok tehát inkább a csontok arányáról ismerhetőek fel, hiszen mindegyik testtípus elérhet izmos, vékony és kövér alkatot is.

2012. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

arnoldnak széles mellkasketrece,bordázata van.

és a bordái fekvése is ink lapos,vagyis ideális,nem kiálló és szűk,mint egy ektonak.

szóval ő legalább 70-80%ban mezo.

2012. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!