Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A biciklizés miért van csak a...

A biciklizés miért van csak a második helyen a futás után?

Figyelt kérdés

A környezetemben a futók közül párnak már műteni kellett a lábukat, annyira tönkretette a futás. Vélemény erről?


Másrészt meg nyilván valamennyivel több ideig kell biciklizni, mivel van, hogy csak száguldasz lefelé a dombon, de napi 1-2 óra biciklizés ugyanúgy hatásos.


Alapvetően szerintetek melyik a hatékonyabb? És melyik mit formál pontosan?


2011. máj. 24. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

futás ingyen----ekkor mennek szét az ízületeid

futás normális futócipővel, egészséges

bringa 100ezer

2011. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én megnéztem egy oldalon, hogy amennyi ideig x sebességgel tekerek, ugyanannyi idő alatt, futással, x sebességgel, csak 40kcal-val égetek el több energiát. Ez csak az én példám, utálok futni, de a bicajt imádom, és 50ezerért is lehet kapni nagyon jó kerékpárt.
2011. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első, ja igazad lehet a futócipővel. (bár az nekik is volt) de elismerem, hogy futócipővel kisebb a sérülés esélye, legalábbis rövidtávon, amennyit most látunk. aztán majd 10-20 év múlva kiderül. mármint nem károgni akarok, féltem a futó barátaimat.

amúgy pedig nem kerül egy bicó 100 ezerbe. én 30 ezerért vettem az enyémet jó pár éve, és semmi baja. szervizet alig látott.

hm, az edzőterem a legdrágább.


na szóval, a kettő közül melyik mit formál? Mindkettő fogyaszt mindenhonnan, plusz formálják a lábat meg a hátsó felünket és kész?

2011. máj. 24. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
azt mondják, hogy a bicikli a legjobb sport, a gerinc fájdalomra ezt javasolta amúgy az orvos, mert minden porcikádat megmozgatja... :) ez csak egy álláspont, nem szeretek futni, de néha a tanóráim megkövetelik... a bokám már most szét van, meg a térdem is néha fáj, nem tudom eldönteni hogy melyik jobb, én a biciklire szavazok. ;) :)
2011. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek annyit mondanék, hogy volt Nike Airmax futócipőm 5000-ért és Hauser bringám 15 ezerért. Csak meg kell találni őket. Mindkettő teljesen új volt mikor megvettem.
2011. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 timido ***** válasza:
azt válaszd ami neked kényelmesebb, mert ha inkább futni jársz, mert azt mondják hatékonyabbnak, de amikor elmész futni annak 60% séta, vagy valami olyasmi, akkor a biciklizés 1000× hatékonyabb!
2011. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!