Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre fogyni és...

Lehet egyszerre fogyni és izmosodni? (sejtem, hogy nem, de mégis. )

Figyelt kérdés

Minden nap 50 percet zumbázok egy nap szünettel, 5 napontként. A mérleg egyszerűen, beakadt, kész, meghalt, kb 3 hete ugyanabban a tartományban mozog. Fogytam már 8 kg-ot, szóval eddig úgy tűnt minden jól megy, aztán most nem igazán... Viszont a szüleim azt mondják, hogy fogytam ahhoz képest is, ahogy 3 hete néztem ki(csak hát számokban nem tudom mérni, szóval ezt nem tudom, h készpénznek vegyem-e...) Lehetséges, hogy olyan a zumba videóm, hogy valahol formál, valahol zsírt éget? Vagy esetleg más tipp, hogy mi nem működik...? (tudom, elég kevés infót adtam meg, de hátha tud valaki valami általánosat)

Előre is köszönöm.


2011. jún. 1. 22:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

természetesen lehetséges. A zsír nem alakul át izommá, de egymástól függetlenül lehet zsírt is égetni, meg izmot is növelni.

A mérleg éppezért (is) csalóka, a hihető mérce a tükör. (persze komolyabb zsírégetés megfelelő étrend nélkül aligha fog menni, de már maga az életmód váltással (a sporttal) is nagyon sokat lehet nyerni)

2011. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Persze, figyelek az étrendre is, de ezek szerint ez lehet a titok nyitja? Mert a mérleg már lassan az őrületbe kerget, mégse kell kivágnom az ablakon?:D
2011. jún. 1. 22:15
 3/33 anonim ***** válasza:

Testépítők a verseny előtt lemennek 3-4%-os testzsírra (persze ezt neked nem ajánlom, mert ezt ők is csak a verseny idejére teszik, lévén nem túl egészséges dolog), és úgy veszítenek zsírból, hogy közben akár a súlyuk is nőhet. Ez esetben így kizárásos alapon ez izom lesz :)

Szóval a mérleg maradhat, de felejtsd el: nézd a tükröt!

2011. jún. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen nincs meg a kalóraiadeficited.

Pont annyi ételt viszel be és égetsz el,amennyi elegendő a súly tartásához.

De az is lehet,hogy a kaja összetétele nem az igazi.

Próbáld ki,hogy emeled a fehérjét és csökkented a szénhidrátot.

2011. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Már nem azért de egy kis zumbázástól nem lehet izmot növeszteni!
2011. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
aaaaakkor marad a mérőszalag :D köszönöm,így már kezdem érteni, mi folyik itt :)
2011. jún. 1. 22:24
 7/33 A kérdező kommentje:
nemtudom, én megmutatnám a videót, de nem két perces :P
2011. jún. 1. 22:25
 8/33 A kérdező kommentje:

a kalóriadeficitemmel nem volt eddig probléma, most hirtelen miért? szerintem az az 1300 kalória igazán nem sok, ami mostanság kevesebb is, mert nem vagyok éhes (és ezek után se szokott változás mutatkozni). A szénhidrátot is figyelem, átlag napi 120 gramm lehet, ami szerintem normális a kalóriaadagomhoz képest. A 8 kilót meg közbe úgy fogytam le, hogy nem figyeltem a szénhidrátot, elkezdtem figyelni, miután megállt a fogyás, de tényleg nem sokat hozott...

Lehet véletlen összefüggés, de a mérleg akkor indult meg lefele sokszor, amikor a szünnapot tartottam torna terén... Nem tudom...

2011. jún. 1. 22:29
 9/33 anonim ***** válasza:
120 gramm ch-ról még mehetsz lassan lejjebb. Egyébként milyen formában eszed a ch-t? Rizs?
2011. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem, ami jön, szokott krumpli is lenni (nem sült), fehér kenyeret nem eszek, inkább kétszersültet, háztartási keksz, zabfalat... Viszont nem szeretném drasztikusan lecsökkenteni azért a 3 kiló feleslegért, ami még rajtam van, mert még lehetnek rossz következményei. Nem szeretnék semmi olyasmibe belekezdeni, amit aztán nem tudnék életem végéig vinni. Szerintem az a 120 még kevés is, nem fogok itt atkins diétákba belekezdeni... Igazából nem értem, hogy ami eddig bevált, az most miért nem működik (még több volt a szénhidrátom, mint most)...
2011. jún. 1. 22:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!