Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egyszerre...

Hogyan tudnék egyszerre fogyni és szálkásítani?

Figyelt kérdés
Ahogy én tudom, az izom nehezebb mint a zsír. Hogyan tudnék izmosodni és fogyni is egyszerre, úgy hogy csak a zsír égjen és kijöjjön pl. a hasizom? Elég a rendszeres sport és a korlátozott étkezés, vagy kell valami külön trükk is hozzá, pl. több idő az izmok regenerálódásának, többszöri könnyű gyakorlat, sok fehérje/vitamin stb.?
2011. júl. 3. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Izomgyarapodáshoz többlet kalóriabevitel kell,a testzsír csökkentéséhez,meg kalóriadeficit.

Utóbbi alatt nem tud miből építkezni az izom,még elegendő fehérje bevitel mellett sem,tehát a cél ilyenkor a meglévő izmok megóvása.

Trükkök nincsenek.Szálkásító diéta,aerob edzés a hasizom meg kb10-12%os testzsírnál fog látszódni.

2011. júl. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, csak helyeselni tudom az elsőt. Ez van, nem igen fog menni a kettő.

Illetve de sikerülhet ezt nevezik kezdő hatásnak de ez olyannyira elhanyagolható, hogy még sincs.

Amúgy meg mindenkinek kockás a hasa, megfelelő testzsírszázaléknál látszódni fog.

2011. júl. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

16 éves lehettem, mikor egy versenyen kellett a lehető legtöbb hasizmot csinálni 15 perc alatt... akkor 990-et nyomtam (első lettem)... másnapra kegyetlenül fájt a hasam... harmadnapra bekockásodott... kb 1 hónapig tartott a hatás... írtó büszke voltam magamra...


de a sztorihoz az is hozzátartozik, hogy akkoriban kb 40 kg voltam és a hasamon combomon, fenekemen egy deka zsír sem volt lány létemre... (nem voltam anorexiás, csak nem szerettem enni)..szóval ahogy összecsíptem a hasamon a bőrt, az tényleg csak bőr volt.


De akkoriban nagyon vékony és fáradékony voltam. Akkoriban egy nátha 2 hétig az ágynak szegezett...szóval az sem egészséges, arról nem beszélve, hogy ha egy lakatlan szigeten kötöttem volna ki, vagy az óceánon egy gumicsónakba kiraktak volna, akkor max 1 napig éltem volna, mert nem volt zsírraktáram..


Szóval szerintem nem lehetséges a kettő együtt... és nincs is értelme. Szerintem max azt mondhatjuk, hogy lehetnek olyan hetek vagy napok mikor jobban fog látszódni az izomzat, de ezt hosszabb távon nem érdemes fenntartani, mert az egészségkárosodáshoz fog vezetni.. (pl: zsírban oldódó vitamin hiány, és ne felejtsd el, hogy a túlzott kalóriamegvonás az izomzatot építi le, köztük a szívizomzatét is!)

2011. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor először az egyiket, aztán majd a másikat. Annyit még le tud írni valaki, hogy mennyi a minimum kalória aminél még nem kezd el leépülni az izomzat?
2011. júl. 3. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:

"akkor 990-et nyomtam (első lettem)... másnapra kegyetlenül fájt a hasam... harmadnapra bekockásodott... kb 1 hónapig tartott a hatás... írtó büszke voltam magamra... "


Büszke is lehetsz, úgy be tudtál szívni, hogy ekkorát haluztál.

2011. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

2003!


nem kamuztam! Ha hiszed ha nem tényleg így volt. Lélekben már készültem a versenyre, mert előző évben egy évfolyamtársunk (másik osztályból 950-et csinált!). Persze nem teljesen a talajon voltunk, hanem beakasztottuk a lábunkat a bordásfal (alá), így sokkal könnyebb volt (ha nem hiszed próbáld ki). Másrészről nekem akkor szinte semmi izomzatom nem volt, így nem tudott mi elfáradni, és nem is fájt... másrészről akkoriban simán megcsináltam 30 fekvőtámaszt, és csodálkoztam azon hogy sokan miért nem képesek (normális) fekvőtámaszt csinálni... ma már nem tudok normális fekvőtámaszt csinálni, és már azon csodálkozom, hogy hogy tudtam :)


Ja igen és harmadrészről: ha tudod hogy csak 15 percig tart és ha éppen versenyzel valakivel akkor sokkal könnyebb, legfőképpen az adrenalin miatt...


És zárszóként: ma már nem tudok ennyit megcsinálni (más kérdés hogy nem is akarnék). Ez akkor volt, ma már tudom hogy a gerincem érdekében ilyet már nem szabad bevállalnom :)

2011. júl. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy ennyi csináltál, de ez a harmadnapra bekockásodik csak úgy magától dolog hihetetlen. :)
2011. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

az is komoly.... :)


az első két nap úgy fájt a hasam, mintha gyomorfekélyem lenne, ülni, állni, feküdni sem tudtam rendesen (abban a két napban), begörnyedve jártam, keltem. Harmadnapra ez a fájdalom kb a felére csökkent akkor tudtam csak felegyenesedni. Ámbár lehet hogy már másnap látható volt, de én éppen azon aggódtam -görnyedve, hogy nehogy gyomorvérzésem legyen gyomorfekéllyel egybekötve...(gyerekkoromban már volt fekélyem) szóval a gondolataim másmerre jártak. Tesiórán vették észre a többiek az öltözőben hogy bekockásodtam (nem nézegettem magam a tükörbe)... na hát ennyi a történet :) nem tudom hányadik napra rá illik bekockásodni, de nekem 2 nap görnyedés után tűnt csak fel... nekem csak az volt a lényeg hogy a csajszit lenyomjam felülésbe, a kockás has az csak következmény volt... nem is számítottam rá :))

2011. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!