Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontok el, hogy nincs...

Mit rontok el, hogy nincs megfelelő eredmény? Elolvasnád - kicsit hosszú?

Figyelt kérdés

Január óta figyelek az étkezésemre és sportolok (azt már 1 éve rendszeresen). Kb. 15-18kg-tól szeretnék megszabadulni, de egyszerűen nem megy! Már ott tartok, hogy elmegyek háziorvoshoz, hátha a pajzsmirigyemmel van vmi probléma, mert már nem tudok mire gondolni!

33 éves vagyok, 21 hónapos Kislányom van. Soha nem voltam modell alkat, de jól néztem ki, sportos voltam annak ellenére, hogy azért hasam volt egy kicsi. De mindig sportoltam vmit, csak a kajára nem figyeltem.

Terhesség alatt 160g-os CH-diétán voltam, nem is híztam csak 3kg-t (vagyis fogytam, mert Lányom 3760g volt). Utána híztam, mert bepótoltam mindent, ami kimaradt terhesség alatt. :-(

Tavaly elkezdtem aerobic-ra és spin racingre járni, úgy gondoltam a normál kaja mellett így fogyni fogok, csak lassan. 4 hónap alatt semmi nem ment le, a lábaimra jött vissza az izom. Ezért januártól újra számolom a CH-ot, de azért kb. 180-200g-ot eszem naponta, van amikor kevesebbet. Megiszom minimum 2l vizet, heti 3* vagy többször sport és 8kg ment csak le. MIÉRT??? Most már a tornákat kiváltottam futással/ellipszissel, a heti 1 spin maradt, mert nagyon szeretem!

Ja, méreteim: 170cm/76kg.

Ha ennél jobban lecsökkentem a ch-ot, nagyon fáj a fejem és sztem még ingerlékenyebb leszek, ráadásul nem akarok örök életemben CH-ot számolni. Én azt hittem, hogy lassan, de biztosan fogok fogyni, de 1 hónapja semmit nem mozdul a mérleg... Nagyon el vagyok kenődve, mert itt a nyár és nem lettem olyan, mint ahogy terveztem... :-(


2011. jún. 6. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A mérleget felejtsd el és szerezz egy centit, azzal mérd az eredményt.

Mivel a zsír valamivel könnyebb, mint az izom, van különbség egy 70kilós izmos és egy plöttyedt zsíros ember között.

Ha viszont méretre sem változott semmi, akkor egy út a dokihoz nem árthat, legfeljebb még egy okot kizárhatsz.

Sok sikert, és kitartás!

2011. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A méret is kb. 1 cm-t változott csak, ezért vagyok elkeseredve.
2011. jún. 6. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nálad is bejött a jojó, terhesség alatt megvontad a szénhidrátot (az eredmény szempontjából mindegy, miért), utána ettél normálisan - a kiéhezett szervezetet tartalékolt mindent, az anyagcserédnek meg annyi.

Érdemes egy kivizsgálást kérni, mert lehet más oka is, de én erre tippelnék.

2011. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagyis? Ezen mit értesz?
2011. jún. 6. 14:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nézesd meg a pajzsmirigyedet. Nem is tudod, milyen gyakori. És ha csak határeset is, nem valami extrém érték, akkor is borzasztó nehéz a fogyás.

Ugyanebben a cipőben járok, csak nekem egy kicsit lassabban megy, mint neked. Cukorbeteg étrend és heti 3-4 torna mellett 3 hónapig be sem indult a fogyás, azóta tartom a het 1/4 kilós tempót.

Rengetegszer kiborultam, de nem adtam fel, elfogadtam, hogy ez most ennyire lassú és kész.

Ja, és nekem voltak más tüneteim is, ami pm alulműködésre utalt, ezért elmentem egy nagylaborra. A tsh-m épp határérték, ezért nem foglalkoznak vele, be kellene jelentkeznem egy magánklinikára, de várólista van és kb 15e alkalmanként, eddig nem adta ki, meg azt is olvastam, hogy sokszor alakul ki szülés után és sokszor magától rendeződik is. Ha érdekel, írj privátot!


helló!

2011. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jól csináltad a szénhidrátot, nem azzal van baj, szerintem is pajzsmirigy.
2011. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez qrvasok CH... Ennyivel nem lehet fogyni...
2011. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó: lehet, hogy sok, de

1. nem akarok egész életemben salátán élni, ezért gondoltam, hogy ennyi ch belefér

2. ahhoz képest amit ettem tavaly, ez kb. 10%-a...

Remélem tényleg pajzsmirigy, mert attól félek nem sokáig lesz így kitartásom... :-(

2011. jún. 6. 21:48
 9/13 anonim válasza:

Terhesség alatt nem megfelelő vércukor-eredmény miatt, orvosi utasításra voltál 160 gr-os szénhidrátdiétán? Már csak azért, mert a lányod is viszonylag nagy súlyú.

Mert akkor lehet az, mint nálam, hogy a szülés után néhány hónapig nem volt gond a cukrommal, utána viszont olyan szinten kiugrott, hogy gyógyszeres kezelés, diéta, és sport kellett, károsodott a vesém, a szemem, mindez kb fél év alatt.

Most hat éves a fiam, lefogytam 30 kg-ot, és épp a napokban hagyhattam el a gyógyszert. Diéta marad életem végéig 160 gr, és a beszorítható legtöbb testmozgás. Éhgyomorra, és étkezés után 2 órával mérj, vagy méress vércukrot, abból már kiderül, akár csak az inzulinrezisztencia is.

2011. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Utolsó vagyok...

Az én fiam 4,7 kg-al született, és 3szor esett le a cukra a megszületése után. teljesen a veszélyeztetett kategóriába tartozik innentől fogva.

2011. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!