Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefogyni ha...

Hogy tudnék lefogyni ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Én egy 22 éves nő vagyok komoly depresszióval, amiből már egyszer sikerült kilábalnom de úgy érzem megint visszatért. a normális súlyomnál legalább 8 kilóval több vagyok és tudom ez nem hangzik annyira soknak de rajtam nagyon meglátszik. Az orvosom szerint ez is okozója lehet a depressziómnak, mivel egyfolytában elégedetlen vagyok a testemmel. Viszont itt a probléma, mert mikor igazán magam alatt vagyok eszem és eszem és eszem és főleg szénhidrátban gazdag ételeket (automatikusan , hogy a szervezetem boldogsághormont termeljen). Így ti is látjátok : kényszer-evő vagyok.

A kérdés, hogy mit csináljak, hogy megszakítsam ezt a láncreakciót? (rossz kedv, depresszió--> eszem --> hízom ---> rossz kedv, depresszió --> eszem...... és így tovább)


2011. júl. 24. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

marha egyszerű, kezeltesd magad!


nem mellesleg a sport jót tesz a fogyásodnak is ill. a depressziódnak is

2011. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont az ellenkezője, szerintem én is depressziós vagyok, de nekem enni sincs kedvem. :(
2011. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is voltam depressziós, nekem pont hogy a rendszeres mozgás edzés segített. én elkezdtem hetente 3-4x aerobikra járni. a társaság is jót tett na meg a sport is. biztos van olyan mozgásforma amit szívesen csinálsz/csinálnál, kezdd el! hidd el a lelkednek is nagyon jót fog tenni.
2011. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sajnos megértem énis jártam már így. ezen csak te tudsz segíteni. elkell határoznod magad és keress valamit ami motivál. vágj bele keményen. járj el futni például mert az gyorsan meglátszik az emberen. utánna már lesz erőd folytatni. és persze figyelj a kajálásra. menni fog!
2011. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam nem vagy depressziósabb, én anno hetekre bezárkóztam a szobába, csak ettem, fürödtem, tévéztem, vagy azt sem és ALUDTAM!!!

Szóval ráment erre jó pár évem. Most megváltozott az életem, mert erőt vettem magamon.

Azóta fogytam 27 kg-t és boldog vagyok, illetve nagyon régóta nem voltam ennyire elégedett magammal!!!

Erre nincs orvosság, csak meg kell érnie benned a változás iránti vágynak, h elég erős legyen, ahhoz, h változtatni tudj az életeden!

Minden összefügg mindennel, az étkezés a közérzettel, a mozgás a hangulattal, a hozzáállás .... Szóval minden-mindennel, majd rájössz!

Kitartást kívánok, nem vállalkozol lehetetlenre, csak AKARNI kell, de nagyon!!!

2011. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!