Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért csökken folyamatosan a...

Miért csökken folyamatosan a "hivatalos" ideális testsúly?

Figyelt kérdés

Egy régi könyv szerint az a legjobb súly, ha a magasságból kivonunk százat. Én 155 cm vagyok, ez 55 kg. (Lenne, de ennél sajnos több vagyok.)

Még kb. 10 éve néztem, hogy az ideális súlyom a háziorvos táblázata szerint 51 kg lenne.

Tegnap beírtam egy ideális testsúly kalkulátorba, és megdöbbenve láttam, hogy 45 kg körüli értéket adott ki.


Ezek szerint akkor is fogynom kéne 6 kg-ot, ha tíz éves sikerül elérnem az álomsúlyom, hogy most pont jó legyen???


Mi ennek az oka?

Az örökös vékonyságmániát/anorexiás ideált leszámítva, ami már az idegeimre megy teljesen.


2011. jún. 10. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt férfiaknál magasság cm-ben mínusz 100, nőknél mínusz 110, ez már korábban is így volt, te csak a fél igazságot tudtad. :) Nálunk a céges doki is ugyanezt mondta 1-2 hónapja. De ez az ideális közepe, ettől felfelé és lefelé el lehet térni kb. 8 kilóval, ami szintén normális (csontozat, alkat, mellek súlya eltérő).
2011. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Az ok igen egyszerű:

mivel a kifutón a csontkollekciós-anorexiásokat látni, minden hülye hozzájuk akar hasonlítani.

2011. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Nincs igaza az előzőnek, de az elsőnek igen!

Az ideális súly az a súly ami a magasságodhoz a legideálisabb!Egy 155 centis lánynál ez 45-52 kg, egy 160 centis lánynál 48-55kg. Olyan sokat nem módosít a csontozat, maximum 5 kg eltérés lehet ugyanakkora embereknél.

Kivéve a testépítők!

Egy átlag lány nem testépítő. A BMI is adhat tanácsot, de egy 160 centis 65 kilós lány már bőven duci vagy molett ha nem izmos, és bizony sokszor a kalkulátor szerint a ducikat is a normál kategóriába sorolják.


Attól hogy "vékonyságmánia" van, attól még nem kell csontsoványra lefogynod. Csak annyit fogyj, amennyivel a tükörbe nézve is csinosnak tartod magadat.

Én nem is merem ideírni, 170 cm-hez 53 kg vagyok, ami a BMI szerint sovány, de mivel genetikailag vagyok ilyen nem tehetek róla. Örülök is neki, a ruhákkal sincs semmi gondom, mert nőies alakom van. Szóval ne a BMI-t és a kilókat nézd, hanem a tükröt!

27N

2011. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A MEGSZORÍTÁSOK MIATT!!


A TESTEM IS VÁLSÁGBA KERÜLT! a cpslok meg beragadt..

2011. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nincs igaza az előzőnek, de az elsőnek igen! "

Nem, neki sincs.

Én is több olyan régi könyvet lapozgattam, amiben nőknél is magasság-100 volt feltüntetve ideálisként.

Pár éve valahol olvastam, hogy magasság-100-10%.

Aztán erőltették mindenhol a magasság-110-et.

Most meg ott tartunk, hogy a 170 cm-hez a 60 kg-ost is soknak találják sokan.

Úgyhogy igaza van a kérdezőnek...

2011. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 30 éves Horváth Ilona szakácskönyve szerint is mínusz 110 a normális.

Ha megnézel egy 160 centis 60 kilós izomtalan nőt, inkább ducinak nevezném, mint normál alkatúnak.

A duci az duci volt régen is, csak nem foglalkoztak ennyit vele. Egy nő jó volt 160 centisen és 60 kilósan, ma már ez nem elég 175 centinek kell lennie és 50 kilónak:S


De az ideális testsúly régebben ez volt:( testmagasság-100-az eredmény 10%-a) ami azt jelenti, hogy :

170 cm-100-=70 /ennek a 10%-a 7/, azaz 70-7= 63 kg!

Vagy 160 cm-100=60 (60-nak 10%-a 6) azaz 60-6= 54kg.


Na erre mondanám még hogy ideálishoz közel van! Ezt sokáig alkalmazták és napjainkban is.


Férfiaknál jó a testmagasság-100, meg a nagyon izmos erős nőknek.

2011. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amiben én olvastam, az a könyv biztosan több 30 évesnél.

:)

2011. jún. 10. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:
testzsírszázalék ;)
2011. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!