Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segithet a fogyásban, ha...

Segithet a fogyásban, ha rendszeresen leirom mit és mennyit eszek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 23:42
 1/9 anonim válasza:

Abban nem, de viszont vicces, hogy mi leszünk a lelkiismereted!

Fogyásban egy dolog segít, a sok mozgás!

2011. jún. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magában a fogyásban nem, de abban igen, hogy kiküszöböld a nassolást. Így rendszeresebbek lesznek az étkezéseid, mert tudod követni hogy hol hibáztál.
2011. jún. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát egy idő után megunja az ember meg az egy szem cukit meg az egy falat milánóit meg ilyesmiket úgy sem írsz majd rá aztán meg "rutin" lesz amit eszel utána még annyira se írod fel... aztán egy hét múlva meg látod hogy első két nap még kitöltötted utána meg üres. persze nem mindenki ilyen
2011. jún. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én úgy nagyjából tudom mi hány kcal és ahogy eszek úgy folyamatosan adom össze kicsit felfele kerekítve és akkor tudom hogy délelőtt 500-nál tartok vagy mittomén 1000nél tartok ...
2011. jún. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ma az étkezési naplóm 225. napjánál tartok. És mindent, de mindent felírok, az üres zöldteát is. :)


Attól nyilván nem fogysz, hogy leírod, DE én javaslom a kajanaplót, mert:


- egyrészt pontosan ellenőrizni tudod a napi kajabeviteled, ha valami gubanc van, vissza tudod nézni, étkezésügyileg hol lehet a gond

- képet kaphatsz az étkezési szokásaidról, kiderül, hol kell változtatni

- kontroll alatt tarthatod a kalória, szénhidrát, fehérjebevitelt

- segít elindítani az étkezési tudatosság, az odafigyelés útján, ami kelleni fog a fogyáshoz.


Ja igen, fontos, hogy a mennyiségnél grammokat vezess fel (mindenképp vegyél konyhamérleget), ne ilyeneket, hogy "egy fél tányér zöldbableves". Minél pontosabbak az adatok, annál kevésbé tudsz "csalni".

A másik, hogy ha belevágsz, a napló mindig legyen a kezed ügyében, hogy amint ettél, a lehető leghamarabb felírd (ha van idő megenni, akkor felírni is!), ugyanis ha csak a nap végén gondolod végig miket ettél, esetleg "jótékonyan" elfelejtődik pár(-száz kalóriányi) apróság...


Sok sikert, kitartást!

2011. jún. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
húú 225 nap? nem semmi. én azt se tudom mit ettem tegnapelőtt.
2011. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bix ***** válasza:
ma 08:07 nak van igaza. a fogyókúrázók általában alulbecsülik a bevitelüket, amikor meg tömegelek akkor az elején én rendszeresen túlbecsültem. a papír viszont mindent megmond. látod mennyit vittél be miből, így nem teszel fel majd olyan kérdéseket hogy "én mindent megtettem miért nem fogyok" mert látni fogod hogy magas a ch, vagy más baj van.
2011. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom kiegészíteni a 08:07-es válaszát, mindent leírt.
2011. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En sok sikert kivanok neked.Oszinten szolva en nem tudnek ilyen naplot vezetni. Szerintem nem kell szamolgatni semmit.Annyi a lenyeg hogy az ember egyen sok zoldseget,gyumolcsot,Kizarolag olivaolajat hasznaljon,a hust csak naturan egye,nem bepanirozva,ne egyen kenyeret,semmifele elorecsomagolt etelt,pizzat,hamburgert,kizarolag szensavmentes asvanyvizet igyon,es mozogjon legalabb minden masnap masfel ket orat.Hogy mi a mozgas? Kinek mi tetszik : tenisz,futas,roplabda,uszas,spinning,stb.Ha valaki igy all neki a fogyokuranak 100 szazalek hogy le fog fogyni.Es eleg 1 heten egyszer pl. hetfon megmerni a sulyod. Igy latod a valtozast.Nyilvan nem rogton az elso heten,de igy szerintem tartos eredmenyt tudsz elerni.Felesleges mericskelni hany paprikat,vagy paradicsomot ettel,es hany szem cseresznyet. Persze ha zeretned,nyugodtan.Sok sikert!
2011. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!