Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egészségesen...

Hogyan tudnék egészségesen lefogyni 10-15kg-ot?

Figyelt kérdés
Elkezdtem sportolni, minden nap megyek. Milyen étrendet ajánlanátok?Miből kevesebbet miből többet?
2011. júl. 1. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb szénhidrát, több fehérje.
2011. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

szia

Csak az annyit az előzőhöz hogy önfegyelem sport semmi nasi

van kedved velem csinálni?

2011. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
65%
először is nem eszel se cukrot se liszet, másodszor rengeteget kell mozognod, harmadszor pedig milőtt lefekszel ne egyél sokat, sőt az a jó ha egy kicsit éhesen fekszel le , mert miközben alszol, az alatt a hosszú idő alat elégnek a zsírjaid, mert a szervezeted kénytelen lesz azt felhasználni mivel nem ettél, és éhes vagy, én is igy fogytam le:)
2011. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van miből, akkor simán. Egyszerű. Több energiát használj el, mint amennyit beviszel. Arra figyelj, hogy a fogyás után a testömeg indexed 20 fölött maradjon.
2011. júl. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindenki engedheti meg, hogy ne egyen lisztes dolgokat, pont ezért is nem szoktam ezt javasolni. A kenyér a magyar ember számára olyan mint a rizs a kínaiaknak. Főleg, ha beleszámolom, hogy finanszírozni kell a fehérje bevitelt, akkor igen csak kecsegtető az a kenyér, rizst enni egyfolytában meg nem lehet, legjobb ha váltogatja az ember, kivéve ha baromi jól keres mert akkor lehet jobb szénhidrát forrásokat is találni.


Tisztázzunk valamit: a szénhidrátot nem lehet elhagyni (ha csak nem disznózsíron és csirkemellen él az ember) és nem is célszerű. A szénhidrát a testünk alapvető üzemanyaga, ezzel "működik" az agy is.


Na de nézzük milyen étrendet kell csinálnod. Elsőnek meg kell tudnod mennyi sporttal együtt a jelenlegi kcal felhasználásod. Van rá több kalkulátor neten, keresd meg őket, én most bökök egy számot mondjuk tegyük fel 2300kcal kell a súlytartáshoz neked. Ahhoz, hogy a fogyás mértéke ideális legyen, tehát ne túl gyors ne túl lassú átlagban 500kcallal kell csökkentened a bevitt értéket. Tehát 2300-500=1800kcalos diéta az ideális ebben az esetben. Ha ez megvan felmész a kcal.hu-ra ahol úgy válogatod össze a 3 fő étkezésed, hogy a reggeliben legyen a legtöbb szénhidrát legkevesebb fehérje a vacsorádban pedig a legkevesebb szénhidrát de legtöbb fehérje. Tízórai és uzsonna álljon valamilyen gyümölcsből (ami nem banán/szőlő) de ezt is számold bele a bevitt kalóriákhoz. Legjobb ha naplót vezetsz mert akkor nem tudod eltéveszteni a dolgokat, és nem fogod sem alul sem felülbecsülni a kajádat.

2011. júl. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát figyu szerintem meg lefogyni a legegyszerűbb de nincs értelme, hanem életmódott kell váltani lasabban de tartósabb lesz

kenyeret nem kell kerülni-teljes kiőrlésű, rozsos stb de ha fehér kenyér akkor sincs semmi nem futja rá mindenkinek, annyi hogy egyél hozzá tojást, sajtot felvágotatt és valami zöldséget-ami lehet hagyma, paprika, paradicsom, kígyóuborka, savanyúság, vagy zabpehely tejtermékkel stb

tízórai valamilyen idénygyümölcs, vagy egy pohár kefír, joghurt pár szem korpás keksz, puffasztott rizs

ebéd: fele akkora adag krumpliból, tésztából és rizsből, bőségesen szerepeljen a tányérodon saláták, zöldségek, savanyúságok, párolt zöldségek, zöldségpástétomok, pürék, sovány husok, halak, főtt tojás, zöldséglevesek, krémlevesek, paradicsomleves, tojásleves, főzelékek főtt tojással, sovány hussal

(felejsd el a rántott dolgokat, helyette sütőzacskó, grill, párolás, roston sütés, főzés stb)

uzsonna idénygyümölcs, joghurt, kefír

vacsora joghurt, túró, kefír, zöldségek, hús, hal, tojás, könnyű levesek, zöldség, gyümölcsturmixok, zöldségpürék abonettel

alacsonyabb zsírtartalmú husok, joghurtok, tejek, túrók, több zöldséges étel, gyümölcsök, folyadék és mozgás

ropi, chips, keksz, üdítő cukros ételek, zsíros husok, kerülése

én nekem ez bevált lefogytam, azóta is tartom és mindent eszek eze közül és folyamatosan kisérletezgeteg és jól érzem magam, ha elérted a kívánt súlyt akkor vacsorádat majd emeld meg egy kicsit több étellel

az este 6 után evést felejsd el, lefekvés elött 2-3 óra

sok sikert

2011. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem ez mindig bevált.


reggel normálisan eszek (nálam az vagy egy joghurt vagy egy vajas zsemle vagy reggelizö pehely) nem zabálás, de normális.


ebédre zsírmentesebb dolgot, pl egy salit, vagy egy magam készítette rakott karfiolt (natur hús és rizs) vagy is nem töltött káposzta.


uzsira jöhet egy joghurt


vacsira egy szelet kenyéren pl sonka és sok sok paradicsom, paprika.


ha csokira vagyok éhes vagy más édeségre akkor azt ebéd után egy kis szelet vagy egy kis darabot eszek.


és rendszeres mozgás.

már az is segít ha pl nem busszal mész haza (vagy egy részén) hanem gyalog. ez az elsö hetekben sokat segít.

2011. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem heti-kétheti egyszer nassolni is lehet nem "kétpofára" hanem mértékkel utána viszont egy kicsivel többet mozogsz.

Én is édesszájú ,vagyok voltam és teljesen nem tudtam elhagyni de minek is annyi "élvezeti" forrásra szükség van szerintem.

2011. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!