Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha "biciklizésről" mint...

Ha "biciklizésről" mint fogyást elősegítő mozgásformáról beszélünk, van valami speciális elvárás a hatékonyság érdekében?

Figyelt kérdés

Pl. hogy milyen bicikli legyen, milyen gyorsan tekerjünk...


vagy ha elmegyek és a normál kis városi bringámmal tekerek 1 órát a városban össze-vissza, az is jó? Gondolom emelkedők kellenének, de itt az Alföld közepén még dombocskát sem találok, nemhogy komolyabb emelkedőket.


Van attól még értelme?


2011. júl. 3. 10:42
 1/6 anonim válasza:
Az időtartam a fontos,de persze ne lassan tekerj!Fontos,hogy ha nincsnek emelkedők akkor jó ha kb.1 órát tekersz.Van értelme ÍGY.De próbálj meg olyan helyeken biciklizni,ahol ,,nehezebb",mert így lesz a leghatékonyabb.
2011. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

én nagykőrösön élek van nagykőrös és kecskemét között kialakitva egy biciglis út én azon szoktam végig tekerni

kb.30km/óra sebességel minden nap

és jó hatásai vannak

bicajozz úgy ahogy neked kényelmes de ne rövid ideig lassú tempóval

2011. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is Nagykőrösön lakok de én otthon szoktam szoba biciklizni:)

de tényleg jobb az ilyen város széli utak ahol folyamatosan tudsz menni állandó tempóban nincsenek kereszteződések.

2011. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem bevált a szobabicikli, 30-40 perc váltogatva, ha lassabban megyek, akkor 25 km/h, ha gyorsabban, akkor 35 km/h, ez kb. a kényelmes. Mondjuk most nem vagyok formában és elég gyorsan kikészülök, de nulláról nagyjából egy hét felhozni magam arra a szintre, hogy folyamatos tekerés mellett bírjam az 1 órát.


Értelme mindenképpen van, én pl. nem tartom be a "kardiopulzust", nem is figyelem, de tök jól lehet fogyni így is.

2011. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fecó79 ***** válasza:

Napi 1 órát szoktam tekerni, 27-30 as átlaggal.

Fogyózóm én is, nagyon is segít.A téli, és a hidegebb tavaszi napokon a szobabicajt nyúztam, ugyan ezen intenzitással.

Persze mellette napi 1-1,5 órát tornázom, súlyzózom.

A mai nap értem el a -26 kg-t.:)

126-100.

2011. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fecó79 ***** válasza:
Még annyit, ha nincs emelkedő, remek dolog erős szembe szélben tekerni...:D
2011. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!