Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrát ajánlanátok...

Milyen fogyókúrát ajánlanátok egy 140kg-os, nehezen mozgó embernek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

orvosi kivizsgálás

séta

úszás

bringázás

és -400-500 kcal a szükséges napi kalóriamennyiségedhez képest

2011. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

én 123 kg voltam, mikor elkezdtem fogyózni, bár nekem a mozgás nem volt gond. Előtte minden diétát kipróbáltam, de én salátával, levekkel nem bírom, és nem is számlálom a kalóriákat.


Én először is rendszeresen kezdtem enni,előtte hol reggeliztem,ebédeltem, hol nem stb.

Szóval meg volt rendszeresen a 3x étkezés, kb. ugyanolyan időben és a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre cseréltem. És egyre kevesebbet eszek. Igyekszem 2-ig szénhidrátot, utána párolt csirkehusit, sovány sajtokat, joghurtot, kefirt, tejfölt fogyasztani. csak magában. ha éhes voltam ittam egy pohár tejet.

mondjuk mellette én heti 3x mozgok is. Norbi duci tréning 4-et nem próbáltad esetleg, lehet lassan is csinálni, saját tempóban.


februárban kezdtem, most 106kg vagyok, és a június hónap nem épp a diéta nevében telt. nem volt időm tornázni, és a sok rohangálás miatt megválogatni mit eszek.

2011. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Én első körben az étkezést alakítanám át. Fokozatosan kivonnám az étrendből a szénhidrátot, lisztes ételeket, a cukros üdítőket, nassolásokat.

Több fehérjedús élelmiszert vezetnék be, zöldséget, gyümölcsöt, inni pedig csak mentes vizet.

Este későn nem ennék, de étkeznék napi 5-ször kisebb adagokat.

Aztán fokozatosan rátérnék a mozgásra. Séta, egyre hosszabb távokkal, majd bicikli is jöhet.


Szerintem ezzel lehetne eredményt elérni. Nekem legalábbis bevált, bár kevesebbet kell leadnom és kevesebbről is indultam. Mindenesetre sikeres.

2011. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
azt elfelejtettem, hogy ha éhes vagyok délelőtt, a rossmanban lehet kapni tejsavós italport, vettem csokisat, és néha olyat iszok, vagy gyümölcsöt. édességnek sem rossz az italpor, mert nem kívánom a csokit.
2011. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
sok víz, zöld tea esetleg, sok gyümi + zöldség, és napi 5 perc torna min. ;)
2011. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
dietetikussal, orvossal beszélj
2011. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fecó79 ***** válasza:

Séta, súlyzók, kerékpár, akár szobakerékpár.

Legalább napi 1 óra mozgás.

Januárban kezdtem a fogyiba, egy ismerősöm segítségével.

126 kg voltam.Nehéz volt eleinte, de elkezdenek lemenni a kilók, egyre könnyebb lett minden gyakorlat.

Ma már minden nap 1-1.5 órát tornázom, használom a súlyzókat (legalább 5 kg-ok volnának a legjobbak), és egy órát intenzíven bicajozok.

Ma értem el a 100 kg-t!A célom a 90 kg (190 cm vagyok).

A kaják szanálásával én nem foglalkozom (fehérje, meg ch...), eszek mindent, persze mértékkel, és a megfelelő időpontban.

Biztosan lesz olyan, amikor nem akar mozdulni a mérleg, akkor nem szabad feladni!Én jól ismerem ezt.

Sok sikert és kitartást kívánok!

2011. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.Tudom,hogy velem a legnagyobb gond az esti evés.Szinte egész nap nem eszek,azután este 8 körül eszek egy hatalmas adagot vagy 3-4 szendvicset.Imádom a zöldségeket és a gyümölcsöket,de mivel nem teszi elém senki,így nem nagyon eszem,de most változtatok ezen.Jó tudni ,hogy másnak már sikerült.

Amit viszont még mindig nem tudok,hogy 3 vagy 5 ször egyek egy nap és azok az étkezések mikor legyenek?Nincs valami jó oldal a neten a helyes táplálkozásról?

A dietetikustól csak kalória táblázatokat kaptam,de az nem érdekel.

2011. júl. 11. 11:42
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem is ez volt a gondom, hogy nap közben nem ettem szinte semmit... de mint írtam, most igen is kötelező ennem.


én reggelezni 6.45 - 7.30 között szoktam, attól függ mikor megyek dolgozni. reggelizni akkor is szoktam, ha nem vagyok éhes.

tízóraizni, csak akkor ha éhes vagyok,ez 10-11 körül van. eleinte szinte minden nap ettem, most már csak akkor vagyok éhes, ha kicsit megterhelőbb a munka.

ebédelni 12-13.30 között, mikor hogy jut rá időm.

néha uzsonnázok is, ha éhes vagyok, ez olyan 3-4 körül szokott lenni

vacsi 6-8, attól függ hogy érek haza, és mikor végzek a tornával.


Én úgy olvastam, 2-ig szénhidrátot, zöldséget, gyümölcsöt, utána husikat, tejtermékeket kell fogyasztani. (bár a gyümölcsöt imádom, és néha délután bűnbe esek egy kicsit)szerintem csak erre figyelj, és majd látod, kialakul hányszor kell enned egy nap.

2011. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ehez még hozzá kell szokni.Elterveztem,hogy mit és mikor fogok enni.Aztán rájöttem,hogy nincs is itthon alapanyag.:)Lementem a boltba és mire megvettem és elkészítettem az ételt,addigra csúsztam egy órát.
2011. júl. 13. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!