Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha mindennap futok 2 km-t...

Ha mindennap futok 2 km-t akkor emnnyit fogyhatok 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

de ugyanannyit eszek mint eddig

14 éves lány vagyok és 60 kg


2009. márc. 31. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerinted hány jövendőmondó van itt? :)
2009. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Ahhoz, hogy igazán fogyjál az étkezésre is oda kell figyelni. Gondolom inkább plusszos a kalória bevitel. Én amikor edzettem minden másnap 1,5 óra konditeremben, akkor tehettem meg, hogy ugyanannyit ehettem és mégis fogytam.

Szóval nem lehet megmondani, hogy mennyit fogsz fogyni, mert ez alkattól függ. Lehet, hogy az első 5 kiló lemegy 1 hónap alatt, aztán 2 hónap alatt a másik 5 kiló. Arra figyelj azonban mindenképpen, hogy heti 0,5kg-nál ne fogyj többet, mert vissza fog jönni és nem tudsz majd megállni. Illetve a 3 hónap után se hagyd abba a mozgást.


A javaslatom, hogy ne diétázz, mert fejlődő szervezet vagy, csak figyelj oda jobban egy kicsit mit eszel. Plusz a mozgás jó ötlet! Sok sikert!

2009. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

futástól nem fogsz fogyni, csak ha már elég edzett vagy és alacsonyan tudod tartani a pulzusodat. Mivel gondolom fogyni zsírból akrsz. (mert izomból is lehet, csak nincs értelme szerintem) Viszont a futás alatt lihegsz, magas a pulzus, így az izmok ürítik ki a glikogén raktáraikat eközben. Ez alatt minimális zsírveszteség van csak. Ahhoz hogy a szervezeted a zsírt használja energiaforrásnak alacsony intenzitású monoton edzésforma kell, pl gyaloglás, ellipszistréner, szobabicikli, stb, és 45perc-1 óra időtartamban az ideális. Ne értsd félre, jó a futás is, ha elég edzett vagy és alacsony marad a pulzusod közben (pl a maratoni futók nyilván edzettek már annyira, hogy néhány km parasztosan szólva "meg se kottyan nekik", azonban a kérdésed alapján kétlem h te lennél iylen edzettségi szinten)

egyébként javaslom keress rá google-el: body.builder.hu alapismeretek

2009. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2km nagyon jó, azt nem tudom mennyit fogsz fogyni 3 hónap alatt, de arra figyelj, hogy ne egyél sok édességet.
2009. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10 kilót akár... Én 68 kg-ról indultam, és (majdnem) minden nap jártam futni ki a pályára. A közbülső napokon aerobicra mentem. Jelenleg 55 kg vagyok. Nagyon igaz, hogy fogyni csak állandó, viszonylag alacsony pulzusszám mellett lehet. Tehát ha lenyomsz egy nagy sprintet, azzal csak megfulladsz. Én is megfigyeltem, hogy ahhz képest, hogy futok, nincs légszomjam és olyan pulzusom mint aki épp alszik. Ez persze egyénfüggő is. Az én vérnyomásom egyébként is nehezen "indul meg".


Ha már elkezdted, akkor csak így tovább, fogyni fogsz, ez tuti. Mindenki így kezdi. Először nehéz (k....nehéz), az edzés fáj, úgy érzed, te vagy a legbénább, de aztán eltelik 1-2 hónap, és már te vagy az egyik legjobb! :) Ha pedig még csak fontolgatod ezt a napi 2 km-t, akkor annyit mondanék, hogy még ma kezdd el! :)


Habár én 14 évesen igen nagy zabálásokat csaptam, és nem igazán kellett foglalkoznom a súlyommal. 20 évesen viszont nagyon hízékony lettem. Kicsit korán kezditek nemde?


Fanni

2009. ápr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!