Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem szabad gyümölcsöket...

Miért nem szabad gyümölcsöket enni fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy az pont egészséges és jó.


Meg hogy, egy nem olyan savas gyümölcs mint a kiwi, narancs vagy grapefruit (amiktől inkább megéhezünk, mert gyomorsavat termel) hanem egy banán vagy egy barack még jó is, mert eltelíti a gyomrot és nem ettünk meg vele túl sok kalóriát.


Azt tudom, hogy van a gyümölcsöknek több-kevesebb cukor tartalmuk, de azt hittem, az nem annyira hízlal mintha mondjuk mindig tennénk cukrot a teába, kávéba. (amúgy én mindkettőt cukor nélkül iszom mingig)


Szóval ezeket rosszul tudom? Mert egy barátnőmmel közösen fogyózunk, (tartjuk egymásban a lelket meg minden :D ) és teljesen kiakadt, hogy én barackokat is eszem.


2011. júl. 19. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Addig edd a gyümölcsöt, amíg friss, és van. Ne azzal foglalkozz, más mint mondd "fogyó" címén. Én például sokmindent eszek és ettem. Málna, ribizli, sárgabarack, őszibarack, cseresznye, meggy, eper. Nem egydarabokat ettem, cseresznyéből pedig több kilónyit. Mégis sikeres volt a fogyásom.

Azt szokták mondani, a gyümölcsben gyümölcscukor van, így módjával fogyassza az ember. Én azt mondom: nem ez fog téged hízásra sarkallni, egyébként is egészséges a gyümölcs, és finom. A "cukor" dolog pedig állatira el van túlozva, ezt megmondhatod a barátnődnek is.

2011. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod rosszul. A gyümölcs jó, kell és egészséges.

Az igaz, hogy nem kell 2 kiló barackot megenni egyszerre. De a mérték szinte mindenre igaz.

2011. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsnél, zöldségnél jobb táplálékot nem tudok elképzelni. Egyed bátran, csak számold bele a napi kalóriabeviteledbe! Ha nem számolod a kalóriabeviteled, akkor b.szhatod, ehetsz bármilyen szuperegészséges kaját, ha túl sokat viszel be belőle. Nemtom milyen fogyókúrát követsz, de ha erről nem írtak benne, akkor csak marketing az egész és nem ér semmit.


Sok sikert, remélem eléred álmaid alakját! :)

2011. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
azért szokták mondani hogy ne egyen az ember mert az is ugyebár szénhidrát és mondják hogy csak délelőtt egyen az ember. saját tapasztalatból mondom hogy lehet enni gyümölcsöt és fogyni is fogsz. én pl naponta megeszek 3-4 almát és mellette is fogyok ha épp diétán vagyok. persze banánt szőlőt azt kerülni kell ha az ember fogyni akar, akkor azt tényleg csak reggelire.
2011. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mi a helyzet a szilvával, barackkal, grapefruittal, kiwivel? mert ezek a kedvenceim
2011. júl. 19. 19:43
 6/13 anonim ***** válasza:

egyrészt nézd meg a szénhidráttartalmukat, gondold át a diétához neked mennyi kell, végső soron meg ha valaki szálkásít, nincsen szüksége egyszerű cukrokra, bőven megteszi a tk kenyérben, zabban lévő keményítő.

vitaminokat stb. addig tápkiegekkel célszerű pótolni (meg amúgy is) és majd súlytartásnál, vagy tömegelésnél már nem lesz semmi probléma a gyümölccsel és a gyümölcscukorral.

2011. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Pl. a grapefuit jobban egeti a zsirt mint az ananasz. Gondolom le fognak hurrogni,de ez igy van.
2011. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
utcsó válaszoló én nem hurroglak,de nem jó amit mondasz.sokáig énis hittem bennük,de nincsenek zsírégető ételek.külömben mi történne megeszek egy kiló grapefruitot és fogyok fél kilót??Tanuljátok meg:nincsenek negatív kalóriás ételek.
2011. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem,te tudod rosszul,nem a zsírt bontják le hanem csak elősegítik azt,szerintem te azt hiszed hogyha eszel egy ananászt akkor fogynod kell,de nem, mozgással+rendes diétával fog működni,magába semmit nem ér csak segít a lebontásban
2011. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mek o !

grapefruitot, az ananász pff gyenge :P

2011. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!