Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen zöldségeket, gyümölcsök...

Milyen zöldségeket, gyümölcsöket esztek?

Figyelt kérdés
Mostanában olyan csúnyák már a zöldségek is meg a gyümölcsök is, ráadásul egyre drágábbak is ugye. Hogyan oldjátok ezt meg?
2011. okt. 26. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tehetem, veszek fagyasztottat (mexikói keverék, gyümölcsből meg eper, málna, szeder), bár utóbbiak elég húzósak, kb havonta, vagy 2 havonta veszek.

Egyébként alma, kígyóuborka, paradicsom. Mást nem nagyon.

2011. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
brokkoli,karfiol,répa,gomba párosítás párolva :P
2011. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindent. :)


A déligyümölcsöknek pl. megy le az áruk, úgyhogy mandarint szinte minden nap. Ananászt remek akciókban lehet kifogni, és nem zsákbamacska, ha finom, savanykás-édeskés, nem erjedt az illata, akkor az íze is finom lesz.

Az alma folyamatosan finom, a répa, padlizsán, krumpli szintén. Bogyós gyümölcsöket ilyenkor már nem érdemes, mert iszonyú drága.

2011. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Zöldségek:

- Mirelit zöldségek (brokkoli, wokmixek, stb), legalább pucolni és vagdalni se kell. Pároláshoz és főzéshez kényelmi okokból nyáron is zömmel ilyeneket vettem, télen is így lesz.

- Mostanság végre árulnak itt is pagodakarfiolt, aminek örülök, már régóta vadásztam rá, de eddig sehol sem lehetett kapni a városban.

- Nyersen kaliforniai paprikát, kígyóuborkát. Amíg szezonja volt, paradicsom és mindenféle retek is gyakran volt itthon, ezeket most jóval ritkábban veszek. Az összes leveles salátafélét utálom, így azok pl. nem hiányoznak.


Gyümölcsök:

- Alma. Minden évszakban elérhető és finom is. Garantáltan mindig van itthon.

- Mirelit bogyós gyümölcs. Húzós az ára, de pont ezek az erdei gyümölcsfélék a kedvenceim...

- Füge, egy ideje több helyen árulnak, régebben friss fügét nem sűrűn láttam, baromi finom.

- Narancs, mandarin, bármilyen trópusi gyümölcs. Ahogy jön a cidri és fogy a hazai idénygyümölcs, egyre több van ezekből, egyre nagyobb választékban, egyre tűrhetőbb árakkal, végülis télen az import déligyümölcs az "idénygyümölcs".

2011. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mirelit zöldségkeverékek, spenót, sóskapüré

kígyóuborka, káposzta(savanyú is)), sütötök, cékla, paprika, vöröshagyma, gomba, karfiol, saláta,répa, karalábé


alma, mandarin, narancs, körte, kiwi

2011. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!