Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz hogyha sétálok 1kilomé...

Az igaz hogyha sétálok 1kilométert az ugyanolyan mintha futnék 1 kilométert?

Figyelt kérdés

Tehát hogy ugyanannyit égetek el?

Meg hogy 161 cm 68 kiló és 13/F vagyok,én sétáljak intenzíven vagy inkább fussak?

Mert azt olvastam hogy a zsírégetés akkor a legjobb ha nem emelkedik annyira pulzusszámunk.


2011. júl. 22. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
a sétálás az csak fele annyit ér mint a futás,vagy még annyit se
2011. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2011. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát....egy sima sétával az optimális pulzusszám szerintem nem fog kialakulni.


Egy rövid olvasmány valami hasonlóról:


Miért zsírégető a futás, és miért nem az a súlyzózás? A titok nyitja a pulzusszám.

Minden mozgás megemeli a nyugalmi pulzust, ám mindegyik más mértékben. A súlyzózás kevéssé intenzív mozgás, és ugyan elfáradnak az izmaink, de a pulzust nem emeli meg jelentős mértékben. A kocogás annyira viszi fel a pulzusszámot, hogy épp ideális legyen a zsírégetéshez, míg ha teljes erőbedobással futunk, aerobikozunk vagy kerékpározunk, pulzusunk olyan tartományba emelkedik, ahol már az állóképesség fejlődése dominál.


Létezik egy úgynevezett zsírégető pulzustartomány; ha fogyás a célunk, ideális esetben a mozgás közben mért pulzusnak ebbe a tartományba kell esnie.

(Pulzusméréshez választhatjuk azt a megoldást, hogy tizenöt másodpercig számoljuk a pulzusunkat a nyakunkon vagy a csuklónkon mérve, ám hatékonyabb, ha speciális pulzusmérő órát használunk.)


Ha 220-ból kivonjuk az életkorunkat, megkapjuk a maximális pulzusértéket.


A zsírégető pulzustartomány körülbelül a maximális pulzus 60-70 százaléka. Ezt az átlagos értéket egy személyi edző szakértő segítségével vagy egy jó minőségű pulzusmérő órával könnyedén pontosíthatjuk.

2011. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!