Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha én kicsit husisabb vagyok,...

Ha én kicsit husisabb vagyok, de elkezdek fogyózni, akkor lehet ilyen alakom? (kép)

Figyelt kérdés

hasamon felesleg van,a combom husisabb a mellem is nagyobb mint a képen Vanessáé.


Most nagyon elszántam magam,hogy vékonyabb szeretnék nem husis (hiába mondják sokan hogy a fiúk azt szeretik jobban,mégis vékony lánnyal látok szinte mindenkit,és amúgysem érzem magam jól a bőrömben:/ )

Ilyesmi alakot szeretnék elérni:

[link]


[link]


[link]


2011. júl. 25. 01:53
 1/8 A kérdező kommentje:
16L
2011. júl. 25. 01:54
 2/8 anonim válasza:
100%
Ha nem csak fogyózol, hanem idővel elkezdesz valamit sportolni is, akkor igen.
2011. júl. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy lehet ilyen alakod. Lehetetlen nincs, csak kitartás kell hozzá. Sokszor láttam már olyat, hogy az illető egyik nap elhatározta, hogy hű de le fog fogyni, második nap már tömte be a chipset, utána meg sírt, hogy kövér. Remélem te tényleg komolyan veszed. Azt írtad, hogy csak kis felesleg van rajtad, amitől könnyű megszabadulni.


Nekem sikerült egy hónapon belül látható változást elérnem. Először enyhe sörhasam volt. Aztán elkezdtem minden nap megcsinálni egy 10-12 perces has edzést és pár hét múlva már tapintható volt a felső 2 kocka. Sokkal keményebben is csinálhattam volna, akkor még látványosabb lett volna az eredmény.


Biztos vagyok benne, hogy neked is menni fog. Amire figyelj: normális étrend, izzasztó sport és kérj tanácsot egy jobb személyi edzőtől. 1-2 hónap meghozza az eredményét.


(15/F)

2011. júl. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze az edzés mindenképp!

2. Tényleg komolyan gondolom,mert nagyon nagyon rosszul érzem magam,csak érdekelt hogy van-e olyan hogy valakinek nem változik alakja mert úgy született,vagy elérhetem-e.:)

de amit te leírtál máris hat rám,hogy nekedis sikerült:)

Köszi a válaszokat

2011. júl. 25. 03:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia (:

én is picit husis vagyok.. hasam és a combom ami nem tetszik..:S fogyózhatunk együtt is ha gondolod ((: dobj privit :'DD

2011. júl. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Vegyük sorra...

- ne takarózz azzal, hogy husis vagy valld be, hogy zsíros vagy! Hús=izom, innentől kezdve husis= [link]


- hiába van a hasadon/combodon/fenekeden tököm tudja még hol a felesleged nagy része, helyi zsírégetés nincs, ez szól a második hozzászólónak is. Hiába hasazol kisfiam attól nem lesz laposabb/kockásabb hasad, csak erősebb. Zsírégetéshez rendes étrend, és kemény edzés kell.


- A képeket meg se nézem, minden alakot el lehet érni, csak okosan és kitartóan kell csinálni.



Jó oké tegyük fel mindezt megértetted... akkor most hogyan tovább kérdezheted?

Elsőnek tudni kell mi valójában a zsírégetés, hogy működik, hogy kell előidézni! Pl ha nem tudod egy ház alapját lefektetni pontosan akkor a ráépülő ház a saját súlya alatt fog összedőlni. Gondolom ezt nem akarod: [link] (igen a bácsik ne tévesszenek meg, a cikk átlag embereknek szól)

Ha ezzel tisztába vagy már itt a következő két segítség: [link]

[link]

Ha teljesen rendberaktad az étkezésed nézzük a mozgás részét... van egy csomó gyakorlat amit bármilyen különösebb eszköz nélkül is meg tudsz csinálni:

hasprés, guggolás, kitörés, lábemelés, tolódzkodás, fekvőtámasz, húzódzkodások, futás stb...

de ha veszel 1 db tárcsás kézisúlyzót akkor tök jó edzéstervet összetudnál dobni magadnak: [link]


Két dolgot mondok még:

- teljes testes edzést végezz, ha nem akarsz a végén sovány de plötyi lenni (bár ez függ attól is, hogy mennyire jó az étkezésed)

- amiatt ne izgulj, hogy "kigyúrt" leszel, ha kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit felhasznál a szervezeted nem fogsz izmosodni.

2011. júl. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egészséges étkezéssel, kocogással és tornázással fogytam 2,5-3 kg-t 1,5 hónap alatt, centikben is látványos a változást, helyenként már -4 cm-nél tartok.


El lehet érni ilyen alakot, de ehhez lelkileg is fel kell készülni. Nem szabad akármit megenni, figyelni kell, hogy mikor, mit és mennyit eszel. Természetesen az edzésnek sem úgy kell kinéznie, hogy kocogok, amíg tudok és ha 10 perc után elfáradok abbahagyom. Szerintem, ha valaki lelkileg nincs felkészülve a fogyókúrára előbb-utóbb valaholo elrontja. Először csak pl. rátör egy falási roham és megeszik egy tábla csokit, utána 15 perc kocogás után megáll és hazamegy, mert elfáradt, aztán szép lassan feladja az egészet. Én lelkileg is felkészültem rá, tudatosítottam magamban, hogy márpedig le fogok fogyni.

Én nem szeretnék annyira vékony lenni, mint Vanessa, számomra ő már elég vékony. Én nem is képpel spanolom magam, hanem azzal, hogyha elérem a célomat, akkor vékonyabb, izmosabb és feszesebb leszek.


Írok neked néhány dolgot az egészésges fogyókúrás étkezésről, mozgásról, hátha tudok segíteni vele:

- Első és egyik legfontosabb dolog a folyadékbevitel. Az üdítőket el kell felejetni, helyette ásványvizet, csapvizet kell fogyasztani. Ami még kifejezetten jó hatással van a szervezetre, a zöldtea. Nagyon sok pozitív hatása van, elvileg az anyagcserében is segít, ezért fogyókúra alatt is lehet inni. Én naponta fél liter zöld teát ízesítés nélkül, 1,5 hónap alatt annyira hozzászoktam, hogy ha valamiért nem tudok zöld teát inni egy nap rosszul érzem magam. Ha zöld teát is szeretnél inni, fontos tudni, hogy élénkítő hatása is van, ezért célszerű a délelőtti órákban, max. 3-ig inni és ízesítés nélkül. Naponta 2-3l folyadékot kell bevinni, nagy hőségben, kemény edzés idején még többet lehet.

- Naponta 5x kell kevesebbet enni, nem pedig 3x többet. Ezzel a gyomornak is jót teszünk, hiszen, ha azt a mennyiségű ételt, amit korábban 3x-ra fogyasztottunk el szétosztjuk 5 részre és 5 alkalommal visszük be, kevésbé terheljük meg a gyomrot.

- Reggelire célszerű szénhidrátot enni, ez energiát ad a napra. Nagyon jó szénhidrát-forrás pl. zabpehely, vagy a tk. kenyér, rozskenyér. Zabpehelyből nagyon sokféle zabkását lehet készíteni, sok mindennel lehet tuningolni. Én pl. nagyon szeretem fahéjjal megszórni, vagy egy kis kókuszt tenni bele, édesíteni is szeretem egy kicsit, általában 2 borsónyi mézet teszek bele. Ha laktatóbb zabkására vágysz lehet bele vágni gyümölcsöket, azzal is nagyon finom, nekem a barackos a kedvencem. Ha reggeliként a kenyeret választod lehetőleg sonkát egyél hozzá, ez a legegészségesebb felvágott és sok-sok zöldséget, pl. paradicsomot, paprikát, uborkát stb.

- Tízóraira nem kell sokat enni, csak keveset azért, hogy ebédig ne legyünk túl éhesek. Tízóraira tökéletes választás lehet egy könnyed gyümölcssaláta vagy csak magában megenni néhány szem barackot, egy szelet dinnyét stb. Turmixokat is lehet csinálni, ezt is meg lehet bolondítani egy kis fahéjjal, vagy vanília aromával. Nekem a kedvenc turmixom a málnás. A málnához adok egy kis fahéjat, egy kis vaníliaaromát, reszelt citromhéjat, pár csepp citromlevet és kb. 1dl vizet, ezt összeturmixolom és kb. 3 dl-nyi lesz. Nagyon finomat a turmixok is és laktatók.

- Az ebéd kicsit nehezebb kérdés abban az esetben, ha még fiatal vagy és a szüleiddel élsz, nem tudsz magadra főzni. Általánosságban az ebédről azt tudom mondani, hogy érdemes a fehér húsokat, halakat részesíteni előnyben, mellé tökéletes köret lehet a párolt zöldség, esetleg rizs, grillezett ételnél szóba jöhet köretként a grillezett zöldségek. Ez egy nagyon egészséges ebéd, de persze nem lehet mindig ezt enni, kell a változatosság. Főzelékeket is ugyanúgy lehet enni, azok is egészségesek tudnak lenni, mértékkel. Amit kerülni kellene azok a tésztás ételeket, de ha mégis tésztás az ebéd, érdemesebb durumtésztát venni. Amennyiben hasonló cipőben jársz, mint én és azt ebédelsz, amit a szüleid készítenek, érdemes salálát csinálni azokhoz az ételekhez, amihez csak lehet.

- Az uzsonna szintén egy mellékétkezés, azért, hogy a vacsoráig ne legyél annyira éhes. Uzsonnára érdemes zöldséget enni, esetleg egy salátát csinálni, vagy gyümölcsöt, joghurtot. Joghurtból inkább a natúr joghurtot ajánlanám, abból tudsz gyümölcsös joghurtot csinálni könnyen és még finomabb is, mint a bolti gyümölcsös joghurtok, na meg egészségesebb is.

- Vacsorára a legjobb választás a fehérje. Egyrészt nem hízlal, másrészt az izmoknak nagy szüksége van a fehérjére. Jó választás vacsorára pl. csirkemellsonka, vagy fehér hús, túró. Szénhidrátot érdemes kerülni ilyenkor, inkább zöldséget ennyi köretként. Túróból sok mindent lehet csinálni, egy kis tejföllel, mazsolával, citromhéjjal, mézzel egy édeskés túróskrémet lehet készíteni, de lehet sósat is zöldségekkel. Ezeket mind ki kell kísérletezni, meg kell tapasztalni, kinek mi válik be, mit eszik szívesen.

- Hetente 3-4x érdemes mozogni, ez a fogyás érdekében aerob jellegű mozgás legyen pl. kocogás, biciklizés, úszás. Egy-egy edzés időtartama 40-45 perc legyen átlagosan. Természetesen nem baj, ha nem tudsz rögtön 40 percet kocogni, a lényeg, hogy szép lassan, fokozatosan növeld a kocogás időtartamát. Én is így kezdtem, kezdetben 15-20 percet kocogtam, most már kb. 35 percet tudok.

- Az aerob mozgás mellett, a van kedved, időd és energiád tornázhatsz még otthon, csinálhatsz erősítő gyakorlatokat. Én általában hetente 3x szoktam 1 órát tornázni. Én saját magamhoz alakítottam ki a gyakorlatokat, az edzettségi szintemhez, a formálandó testrészekhez stb. Egyébként a gyakorlat elemei kb. azok, mint a Rubint Réka van öt perced? 3 része. Nagyon hatásos, ha gondolod nézd meg!


Húú, visszanézve, most látom, milyen sokat írtam.. Remélem találsz benne hasznos dolgokat:))

Sok sikert és kitartást kívánok a fogyáshoz!


Ui.: ha érdekel egy blog, ahol fogyókúrázok blogolnak ezzel kapcsolatban írj egy privit és elküldöm a linket. Ez a blog a fogyásról szól, mindenki leírja hogy áll a fogyással, a tapasztalatait, észrevételeit, tanácsot adunk egymásnak, biztatjuk a másikat. A blogot nem én csináltam, de ha érdekel és megnézed a linket tudsz írni a blog készítőjének és téged is felvesz a listára:)

16/L

2011. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4.válaszoló írok privit ketten talán könnyebb lesz :)


5.-6. válaszoló nagyon szépen köszönöm a részletes választ!

6.Igen nagyon sokat segítettél,megfogadom amit írtál,tényleg nagyon jól jött az egész,hogy leírtad,hogy és mit!:)

2011. júl. 25. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!