Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Neki álltam fogyózni. Valaki...

Neki álltam fogyózni. Valaki elmondja erről az étrendről a véleményét?

Figyelt kérdés

Neki álltam, de nem tudom pontosan hogy mit csináljak, tisztában vagyok h cukor-zsir-só szénhidrát csökkentése, de néhány jó tanácsot még elfogadnák :)


Reggeliztem: sonkás sajtos vajas szendvicset hát.. nem volt kicsike kenyér úgy kitett 2 szedvicset is és még utánna csipegettem máséból is.. de nem sokat..

utánna mikor megéheztem egy fél kicsi almát, másikfelét másnak adtam :)

és ebédre csak brokkoli levest, házit én csináltam :)

aztán meg 2 evőkkanál mézet.. mert fáj a torkam.. estére nem eszek..

emelett szoktam szaladni 3o percet.. és 1és fél órás tánc meg 1 órás aerobik

ebből ma a futás kimarad sajnos.. valami jó tanács? :)


2011. szept. 27. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
szar
2011. szept. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez amit most csinálsz ez éhezés....
2011. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jó tanács:


1. egyél rendesen, mondjuk 3 óránként, napi 5x

2. közben nincs csipegetés, így csúszik le a többletkalória, hogy nem is tudsz róla

3. a reggelid oké, de jobb lenne, ha nem fehérkenyérből lenne, hanem teljes kiőrlésű/rozs/barna

4. 10órai ok, csak tolj mellé még egy joghurtot vagy pufirizst legalább

5. ebéd, ha a leves tejszínes volt, akkor nagyon nem jó. brokkolit ha szereted inkább párold meg és egyél hozzá grillcsirkét.

6. uzsi, vacsi hol marad? szerinted hogy lesz energiád a mozgáshoz, ha ebédtől éhezel? tessék uzsonnára megenni 1 gyümölcsöt, földimogyorót, vagy tojásból rántottát vagy salátát.

7. a vacsora az egyik legfontosabb étkezés, amikor sport után egyrészt feltöltöd a raktáraid, másrészt sok fehérjét eszel, hogy éjszaka ne éhezzen a szervezeted. túrót, csirkét, halat, tojást, zöldséget, cottage cheese-t, ezeket lehet enni nyugodtan.


így elsőre ezeket. ne egyél túl keveset, de ne is edd degeszre magad. ha nem akarsz kalóriát számolni, akkor egyél olyanokat, amiket fenn írtam, de minden étkezésre annyit, amennyivel pont jól laksz. fontos, hogy evés után 3-4 óráig ne legyél újra éhes, de ne is edd annyira tele magad, hogy fájjon a hasad utána :)

2011. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahha, és mi célod ? Remélem tisztában vagy azzal, hogy így zsírból fogyni aligha fogsz, viszont az izmok szép lassan lemehetnek rólad, ez néhány kilót is jelent természetesen ( bár nem olyan kilókat amiket érdemes volna elveszíteni ), tehát ha ez neked megfelelő akkor oké.


Ha viszont zsírból szeretnél fogyni néhány kilót, a jobbik változat, akkor ez az étrend nem megfelelő.


A reggeli szendvics még okés, bár 2 szendvicsnyi kenyeret megenni szerintem nem a legokosabb választás, a csipegetésre pedig tessék odafigyelni, mert egyáltalán nem mindegy, hogy csipegetünk- e vagy sem.

Aki csipeget az olyan is lesz: mindig lesz honnan 'csipegetni' belőle. Ezért nem is kellene csipegetni( FŐLEG nem azt amit mások a suliban esznek, mert nyilván semmi értékes tápanyagokról nincs szó )

Az alma rendben van, mint tízórai.

A brokkoli leves attól függ, hogy mit tartalmaz, azonban közepes adagban elfogadható, azonban ez ebédnek kevés.

A 2 kanál méz....oké, fáj a torkod.( más kifogás azonban nincs, tehát ezt csak a betegési periódusodban használhatod ki )


Namostmár akkor térjünk a lényegre is: az, hogy te ebédídő után nem eszel semmit az egy nagy marhaság. Mint mondtam, az izmaid sorban fognak lepotyogni rólad, emellett az agyműködésednek sem tesz jót ez az étkezési menet, feltéve ha nem vagy már ágyban délután 5-kor. Az agynak és a testnek is EGYARÁNT szüksége van táplálékra estig !


Az ideálishoz közeli megoldás az volna, hogy a reggeli dupla szendvics adag átváltozik egy jó minőségű kenyérből készült szendvicsre, sonkával és nem túl sok sajttal, valamint kevés vajjal. A csipegetést elhagyjuk. Az alma oké. A leves mellé párolt vagy főtt hús zöldségkörettel vagy salátával, hús helyett lehet tojás is vagy hal. Délután pedig kimondottan fehérjeforrások, de némi magvak vagy mandula/kesudió/egyéb ilyesmik is mehetnek, azonban a fehérje nagyon fontos: joghurt, túró, lightos sajt, sovány húsok, hal, stb.


Természetesen még EZ SEM egy ideális étrend fogyás szempontjából, azonban sokkal közelebb áll egy normális étkezési tervhez, mint az, ami jelenleg neked van.

2011. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

sima fehér kenyér helyett válaszd a teljes kiőrlésűt, a sajt legyen zsírszegény, a vaj meg felesleges

reggelire a zabkása tökéletes ( zabpehely tejben felfőzve ) ízesítheted fahéjjal pl


fél kicsi alma? egyél minél több nyers zöldséget plusz gyümölcsöt


sovány húsok, ( csirke, pulyka, hal) olaj nélkül lehetőleg zöldségkörettel, esetleg barna rizzsel


zsírszegény túró, natúr joghurt szintén zöldséggel vacsira


napi 2 liter víz, vagy zöld tea

kerüld a nasikat, se cukros üdítők, se édesség

2011. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom! amugy meg ...nemtudok napi tobbszor etkezni mint max 3...

mert egyszeruen nem fer belem, reggelizek s utana 1-2 alma es hazaerek ebed.. es utana mar nem vagyok ehes, es ha ebedre leevest eszek 1 kis tanyertol ugy eltelek, pedig nem zsiros.. se semmi hogy 9ig elvagyok, pedig mozgok is! es aztan meg elalszom.. nemtudom hogy oszinte legyek ez amiatt van h szuk a hasam vagy en nem ertem

es 165 vagyok 52-53 kg kozott mozgok, hetvegen 50 voltam.. de most per pill 52

2011. szept. 27. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
ööö és honnan is akarsz fogyni 165/52-vel??
2011. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hat sokan mondjak h nem kell fogyak.. de en szeretnek vekony lenni. 47-45 a vegso celom.

Lehet h anolexiasnak gondolsz most, de.. szeretnek!

2011. szept. 27. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!