Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hetente lehet tartósan 2-3...

Hetente lehet tartósan 2-3 kilót fogyni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 01:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hetente????Az már betegséghez vezet....Jázus!!!!

Tartós biztosan nem ,mert azt jelenti,hogy mindent megvonsz a szervezetedtöl,ami tartalékolásba kezd..........Miután elkezdesz enni dupláját fogsz visszahízni.Jojó efekt.

Diétázz étkezz egészségesen napi 1/2 óra futás,gimnasztika,sok gyümölcs,zöldség,sok víz ,minimális cukor.....

Ès tartósan fogsz fogyni.

2011. júl. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi "Jézus" akart lenni.
2011. júl. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nem létezik, hogy tartós fogyás!

A jojó effektus meg f4szság!


Nézzük melyik miért nem?

Tartós fogyás a világon a legnagyobb, hülyeség, tök mindegy milyen ütemben fogysz. Ha csak heti 10dkg-ot fogysz az se lesz tartós, ha utána elkezdesz zabálni. De akár heti 2-3kg lehet tartós, ha utána sem emeled a bevitt kcalokat a felhasználásod fölé.


Jojó effektus meg pont ezért van.

Elsőnek nézzük mi szerintem a jojó effekt. Szerintem az a legtisztább, ha azt a jelenséget hívjuk jojónak amikor az adott illető eléri a kívánatos testtömeget/testzsírszázalékot utána elkezdi a szintentartást... ilyenkor az izmok telítődnek tápanyaggal ami vízmegkötéssel jár, tehát a testtömege nőni fog, de a testzsírszázaléka nem változik. Ez szerintem a tényleges jojó effektus.


De ha a ti értelmezésetekbe vesszük, akkor a jojó effektus akkor lép fel amikor a kívánt testtömeg után az illető hátradől, elhagyja a mozgást és a helyes étrendet. Ezért hízni fog, és minél nagyobb kalória hiányt idézett elő fogyókúra közbe, annál nagyobb a valószínűsége, hogy pszichésen nem fogja tartani magát, ezért még többet fog enni, ezáltal többet hízik majd vissza mint amit lefogyott. De ellentétben az én értelmezésemmel ez nem törvényszerű!

2011. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet, de mikor már egyre jobban közelítesz az ideális súlyodhoz, egyre lassul az ütem. tehát a 200 kilóból lehet heti 2 kilókat fogyni, de a 70-ből már nem biztos és amikor a mondjuk 65 vagy és ideális 62 kilóhoz lenne, akkor az a három lehet, hogy még egy negyed év lesz
2011. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egészségesen eszek és nap 1 órát mozgok intenzíven. csak kiváncsi voltam, hogy lehet e ennyit leadni:) köszönöm a válaszokat:)
2011. júl. 26. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!