Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon egészségtelen a koplalás?

Nagyon egészségtelen a koplalás?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve,mert eddig bármilyen fogyókúrát kipróbáltam,semmi nem vált be.Igazándiból mindenből szeretnék fogyni,főként combból,fenékből,de szeretnék még fogyni a hasamból,a vádlimból,és a karomból.Kb olyan 10-12 kg feleslegem van.És az a gond,hogy a combomat és a fenekemet az anyukámtól örököltem,és túl izmos,meg még hájas is,és így olyan lábam van mint egy férfinek.:((

Uccsó esély,a koplalás,habár tudom hogy nagyon egészségtelen,de talán így sikerülne elérnem az álom alakot,az nagyon jó lenne.:)Arra lennék kiváncsi:

1.Ha elkezdek koplalni,mit egyek??(én gyümikre gondoltam)

2.Kb.meddig koplaljak?

3.Koplalással ugye elérhetem a célom,ha nem is túl egészségesen??

4.Mennyire egészség károsító?Lesznek következményei egy rövidebb ideig tartó koplalásnak??

5.Mit és mennyit mozogjak??

Bocsi a sok kérdésért.

15/lány


2009. ápr. 6. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a képlet, több mozgás, kevesebb kalória bevitel, a koplalás, és a null diéta nem műxik, legalábbis nem sokáig.

Vannak abszolute tilos dolgok:

Nass, csoki, torta, alkohol, sárga dinnye, fagyi, és bármi 18 30 után, a víz kivételével.

Reggel este mérés , digitális mérlegen, meztelen.

2009. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a koplalással nem sokat érsz el, lefogysz közben még csak nem is élvezed. És amikor abbahagyod akkor mi lesz? Örökre nem koplalhatsz, de akkor meg visszajön a felesleg, nem? Próbáltál már életmódot változtatni? Vagy csak kipróbáltál néhány fogyókúrát, de pl nem mozogtál? Vagy mennyire vagy kitartó? Van aki elfeledkwzik róla, hogy épp fogyózik, vagy csinálja egy hétig, utána meg mivel nincs változás, elkeseredik és abbahagyja. De 15 éves lánynak még nem kéne fogyókúráznia szerintem. Egyénként hallottam olyat, aki azért nem tud lefogyni, mert ez nála betegség... Azon kívül a határaidat nem lépheted át, szóval valamennyire biztos, hogy látszani fog, hogy mit örököltél... Tapasztalatom szerint, hogy koplalsz, akkor nem onnan fogsz fogyni, ahonnan szeretnél, inkább a melled lesz kisebb meg olyasmik amiket nem szeretnl. Próbáltál már meghatározott gyakorlatokat, amik a fenéknek, vagy a lábnak jók? De vigyázz, mert a nagyon izmos láb is vastag... Szóval nem is olyan egyszerű ez...
2009. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem, az utolsó esélyed NEM a koplalás, hanem az, ha kibékülsz az alkatoddal, és elfogadod magad. Vegyél fel olyan ruhákat, amik jól állnak, nyugodtan lehet passzentos is!

Mihez képest van 10-12 kiló súlyfelesleged? Valamelyik magazin értékei szerint? Tudod, hogy a magazinok csak azért propagálják a vékony alkatot, hogy a (hatástalan) fogyasztószerek jobban fogyjanak? Ehhez szükséges azt fenntartaniuk, hogy a nők ne legyenek elégedettek mahukkal. Mindenhonnan az dől a médiából, hogy nem jó a tested, faragni kell, zsugorítani kell, éhezned kell, stb. - ne dőlj be!!!

Olvasd el Naomi Wolf: A szépség kultusza c. könyvét.

Ne keserítsd meg a fiatalságodat azzal, hogy nem szereted magad!


Itt számítsd ki, hogy (orvosi értelemben) túlsúlyos vagy-e.

[link]


Semmiképp ne koplalj!

Ha formálmni akarod az alakod, esetleg konditerembe menj el, és ott kérd egy szakképzett edző segítségét!

2009. ápr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát először köszi a válaszokat:)Egyébként tényleg vastagok a lábaim,főként izmosak,és az izmot csak koplalással lehet leolvasztani.A tesóm is tavaly egész ősszel koplalt,volt olyan hogy evett két szennyát,és mellette futott egy órát megállás nélkül.20 kg-t fogyott és azért evett,kb.2-3 szendvicset+egy kávét cukorral.És nem lett semmi baja,mondjuk ő pasi meg 21,de ha neki is ment nekem is fog.Mindegy mostmár nagyon határozott

vagyok,szóval elfogom kezdeni a koplalást,de mindennap figyelni fogom magam,és bármi jelet észreveszek,leállok vele.Ja és még egyszer köszi a gyors válaszokat:)

2009. ápr. 6. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Egy dolgot hadd tegyek hozzá az előző válaszokhoz, mert látom, nagyon elszánt vagy:


Ha koplalással fogysz, akkor egy idő után a szervezeted berendezkedik az éhezésre. Ezért úgy védekezik, hogy a bevitt kalóriákat az eddiginél nagyobb mértékben hasznosítja. Csakhogy ez így is marad! Tehát, amikor már nem koplalsz, hanem rendesen étkezel, ugyanannyi ételtől jobban fogsz hízni. Ez nem vicc, hidd el.


Tartsd szem előtt azt is, hogy te lány vagy, a tesód fiú, sok mindenben máshogy működtök. Ráadásul még sokat fogsz változni, nőni, fejlődni, nem szabad ebbe a folyamatba drasztikusan beleavatkozni.


Mozgás, sport, mozás..., okos diéta(előző válszok), a lehető legjobb, amit "büntetlenül" tehetsz!

2009. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha elkezdenéd a 90 napost tuti sokat fogynál vele..nyárra elérnéd a célodat. pont azoknak van kitalálva akik kissé túlsúlyosak. A koplalást meg hagyd mer birni fogod max 2 napig utáána tele tömöd magad és vissza jön duplája. Ja és a mozgás ahogy msok is írták fontos mindennap.
2009. ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

1.Ha elkezdek koplalni,mit egyek??(én gyümikre gondoltam)

-Mit jelent nálad a koplalás?


2.Kb.meddig koplaljak?

-Semeddig.


3.Koplalással ugye elérhetem a célom,ha nem is túl egészségesen??

-Nem nem érheted el a célod, mivel a szervezetet nem lehet ilyen lazán kijátszani, több jön vissza mint ami lemegy.


4.Mennyire egészség károsító?Lesznek következményei egy rövidebb ideig tartó koplalásnak??

-Igen, lesznek mindenképpen nem feltétlen hosszú távon, de komoly bajod is lehet tőle.


5.Mit és mennyit mozogjak??

Szobabicaj, napi 50-60perc 120-130-as pulzustartományban.


Nem koplalni kell hanem tudatosan táplálkozni, akkor nem jön vissza a leadott felesleg.

Itt egykis help:

[link]

2009. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
FEHÉRJE DIÉTA!!! Kezdd azt hogy napi 80g szénhidráttal kezded a kúrát!abból minél kevesebbet
2009. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!