Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert van tobb kaloriara...

Miert van tobb kaloriara szuksege egy koverebb embernek, mint egy atlagnak vagy sovanynak?

Figyelt kérdés

Megneztem a kalkulatorokat es ha par kg-al tobbet irok be magamnak akkor tobb kaloriaigenyt dob ki.


S ugyanez a kaloriaegetesnel is. Ha par kg-al tobbet irok, akkor tobbet egetek el egy-egy tevekenysegnel. (Ezt a reszt ertem, mert nagyobb sulyt cipel az ember)


Viszont itt nem ertem. Nem pont az lenne a logikus, hogy egy koverebb kevesebbet egyen?


2011. júl. 31. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb test fenntartásához több energia szükséges.
2011. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nem pont az lenne a logikus, hogy egy koverebb kevesebbet egyen?"

Mármint hogy kevesebb kalóriát fogyasszon a súlytartáshoz? Pont ez nem lenne logikus, hiszen egy kövér embernek a testúlyának a puszta mozgatásához is több energiára van szüksége.

Ezért van az, hogy nagyobb súlyból könnyebb fogyni.

2011. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kalkulátor nem számolja, hogy az a pár kiló plusz, az zsír vagy izom. A kalória nagy részét pedig az izomtömeg használja fel.
2011. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha sok a zsír valakin, akkor meg az van, hogy sok fölösleges terhet kell cipelni az izomzatának, ezért több energiát használ el.
2011. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bix ***** válasza:

egy felcuccolt kamion miért fogyaszt többet mint egy robogó?


én 108 kiló vagyok. a kalkulátor nem fogja megmondani hogy ez zsír vagy izom... az izom éget sok kalóriát, minél nagyobb, minél intenzívebb a mozgás annál többet. mozgással a nagyobb test még ha zsíros is több kalóriát éget, és az alap energiaigénye is több ennél fogva. a kalkulátor csak a tzs százalékot nem fogja tudni, ahogy pl gondolom te se méretted meg, így akár nagyságrendeket is tévedhet. pl nálam. ha súlytartáshoz annyit ennék régen éhenhaltam volna

2011. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!