Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék neki segíteni...

Nagyon szeretnék neki segíteni. Le tudna fogyni ilyen tényezők mellett?

Figyelt kérdés
Nagymamám kb. 160 cm és 90 kg,pajzsmirigybeteg.Mondanom sem kell,nagyon megviseli a szervezetét a túlsúly,folyton fáj a lába,gerince ( persze gerincsérve is közrejátszik ebben).Szeretne lefogyni,de mivel anyagilag is megteheti,csodabogyóktól vár segítséget.Rengeteg pénzt költ minden ilyen szarra,és elhiszi,hogy segíthet.Mindemellett eszik,amit megkíván,tehát nem mondanám,hogy egészségesen étkezne.Kérdésem az lenne,kcal számolással le tudna e fogyni?
2011. aug. 2. 07:58
 1/6 A kérdező kommentje:
A kcal számolást természetesen nem úgy értem,hogy megszámolja a napi bevitt kcalt,hanem csökkenti a kcal bevitelét.Kiszámolnám az orvosilexikon.hu-n.
2011. aug. 2. 08:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csökkenti a kalóriabevitelt, tehát kevesebbet visz be, mint amennyit elhasznál, akkor igen!

Persze azért nem mindegy, hogy ez a kevesebb kalória miből áll. Próbáljatok minél változatosabban, egészségesebben étkezni! Gondolom a nagyidnak nehéz lenne hirtelen átszokni csupa egészséges dolgokra, ha nem ehhez szokott, de próbáljátok meg apránként, pl. fehér kenyér helyett vegyetek tk. kenyeret. Vagy ha eleinte nem meritek bevállalni, hogy vegyetek egy fél kiló vagy kiló tk. kenyeret, hiszen ki tudja, megenné-e, vegyetek néhány korpás-magvas zsömlét.

És így szépen lassan próbáljatok egészségesebb ételeket csinálni, pl. kevesebb zsiradékkal főzni, esetleg barna rizst, durumtésztát, tönkölybúzás lisztet használni.

A megfelelő minőségű és mennyiségű folyadékbevitelre szintén nagyon kell figyelni. Igyon meg naponta 2 liter vizet, esetleg zöld teát vagy egyéb gyógyteát ízesítés nélkül.


Ha már fogyott valamennyit és nem fáj annyira a lába menjetek sokat sétálni! A fogyáshoz fontos a mozgás is! Gondolom most még nehezen mozog, a túlsúly miatt, ezért is írtam, hogy ha fogyott már néhány kilót, akkor kezdjetek el fokozatosan sétálni, bár ha most is tud sétálni valamennyit, elkezdhetitek most is, az úgy csak jobb!

16/L

2011. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy le tudna. Az lenne a legokosabb, hogy ha megteheted, költözz oda hozzá, vagy ő költözzön hozzád, és együtt figyeljétek, mit eszik.

Ha bogyókra van pénze, az jó, mert akkor megfelelő tápértékű fogyókúrás kajákra is van. Nála fokozottan ügyelni kell arra, hogy egészségesen étkezzen.

Nagymamám nemrég fogyókúrázott, ilyeneket csinált, hogy például betankolt aktiviából, délután ötkor vacsorázott, utána már csak joghurtot evett, ha megéhezett. Ezt érdemes lehet átvenni.

2011. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az odaköltözéssel csak egy bibi van.Felnőtt családos nő vagyok,két gyerkőccel,nagyitól 400km-re.Ettől függetlenül segíteném,amiben tudom.Konkrétan itt étrend összeállításra gondoltam.
2011. aug. 2. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigyét kezelik? Mert amíg nem, addig attól is hízik, hogy ránéz egy pohár vízre. Láttam ilyet, az illető nem lustaságból hízott el... Egyszerűen kezelhetetlen a helyzet, megfelelő gyógyszer nélkül.

Kár is áltatni magadat meg őt.

Ettől függetlenül nem kéne összevissza ennie, de a helyes táplálkozás önmagában sajnos nem elég. A séta jó ötlet, főleg helyes táplálkozással - de amíg nincs rendben az egészsége, nagy eredményt ettől se várjatok. Viszont szükséges lenne amiatt, hogy ha még idősebb lesz, ne legyen mozgásképtelen.


+ Egy tapasztalat:

A nagyanyám túlsúlyos volt. Ráparancsoltak, hogy fogyjon le. Lefogyott (koplalással), nem is hízta vissza. Pár év múlva kezdett romlani az egészsége (szív) és az étvágya. ráparancsoltak, hogy hízzon. Nem tudott hízni, egyre csak fogyott, a végére teljesen legyengült. Nagyon jól jött volna az a 15-20 kiló, amit korábban lefogyasztottak róla...

2011. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen évek óta gyógyszer szed rá,tehát kezelik a betegségét,igen.Ezért is írtam a kérdésbe,hogy a betegsége mellett fogyhat e,mert mióta beteg,azóta kapott fel 20kg-t.
2011. aug. 2. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!