Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 106 kg vagyok futópadtól...

106 kg vagyok futópadtól súlyzósedzéstől mennyit fogyhatnék? . Diétázni fogyok 15 éves vagyok 172 cm menyinekkéne lenem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne fuss ekkora tömeg mellett...

Biciklizz vagy ússz, az sokkal jobb a térdednek.

A súlyzós edzés lesz nálad a leghatékonyabb, nem hinném, hogy ekkora túlsúly mellett érdemi mennyiségű kalóriát el tudnál égetni szobabiciklin, szóval mint mindenki másnál, nálad is a bicikli/úszás csak kiegészítésként legyen.


Valahol 65 és 85 között már ideális a testsúlyod de ezek csak kg-ok a testzsírszázalékot kéne olyan 15% köré levinni, de ezt ne egy lépcsőbe akard elérni.

Az, hogy mennyit fogysz az csak rajtad múlik én azt mondom 20kg simán menni fog.

2011. aug. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

futni tenyleg ne fuss,mert ilyen suly mellett nem ajanlatos:P

A futopadon csinalhatod meg azt,hogy emeled a fokot,es ugy setalsz rajta(olyan mintha 1 dombra masznal fel)evvel is sok kcalt tudsz elegetni,meg persze sulyzos edzessel,mert az nem annyira megerolteto,mintha elkezdenel futni:P


Ha lany vagy akkor 75-65 kozott lenne az idealis

Ha fiu vagy akk meg 85-70 kozott lenne jo

2011. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első körben DOKI. 15 évesen nem normális az akkora túlsúly, nem hiszem, hogy lehet ennyit zabálni. Ha meg betegséged van, ha nem kezelik, csak kudarcok fognak érni, mert fogyni nem fogsz. Utána forduljatok dietetikushoz (a kezelőorvos ajánl), mert a SZÜLEID vásárolnak, a szüleid főznek, NEKIK KELL MEGTANULNI, mit kell enned és abból mennyi a 15 évesnek való adag.

Csináhatsz bármit, nem fog menni, ha a szüleid nem segítenek. Koplalással meg többet ártasz, mint használsz, ráadásul még vissza is hízod.

2011. aug. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen a súlyzos edzéstől már 3 kg lement hát remélem igy diéta+súlyzosedzés lefogyaszt.. már a dokiis mondta h ideje lene sportolni 113 kg mikor elkeztem csak miértmegy ilyen lassan? pl apukám 8hónapalat 141kgról 103 kg ment le hogycsinálta?? ..
2011. aug. 4. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, egy fontos dolgot máris megtudtunk, az hogy a családban más is súlyproblémákkal küzd. A súlyodért, ahogy azért is, h milyenek a csontjaid, izmaid stb, a gének felelősek. Lehet, h kicsit nehezebb lesz és türelmesebbnek kell lenned ez miatt. De az egészséged érdekében mindenképpen kezd el a változtatást.


Az egyik válaszoló írta, hogy bizony az étrenddel vannak gondok. Tartsd szem előtt, hogyha ezen nem fogsz változtatni, teljesen hiábavaló a súlyzós edzés.

Ha magadtól nem tudjátok rendbe tenni az étkezést, érdemes szakemberhez fordulni, aki összeállíthat olyan étrendet, ami az egész családnak kedvező. Ez a fajta étkezés nem azt jelenti, h ezentúl csupa méregdrága kajákat kell vennetek. Sőt, nagy valószínűséggel olcsóbb is lesz.

Tehát legfontosabb az étkezés rendbetétele.

Ismétlem, ez ne az legyen, hogy a divatos fogyókúra címszó alatt, reggelire megesztek egy joghurtot, ebédre amit szoktatok, vacsorára meg mondjuk semmit. Na ezzel garantálom, h még nagyobb lesz a testzsírszázalékod, mert szépen lebontod az edzések során az izmaidat, zsírból nem veszítesz, így kevesebb testsúlyra, ugyanannyi zsír marad, ergó zsírosabbnak fogsz tűnni.

Zsírból fogyni nem megy egyik napról a másikra. Nem egy 1 hónap alatt szedted fel, ami most van, ne is várd, h 1 hónap alatt el fogod tüntetni. Türelem! Ha kitartó vagy, számíthatsz rá, h lesz eredménye.


Összefoglalva:

A zsírvesztés eszközei a megfelelő táplálkozás (diéta), az aerob edzés és a súlyzós edzés.


Nézz utána mi az az aerob edzés, és sok sikert! apukádnak is sikerült (reméljük inkább zsírból vesztett többet, mint az izmaiból.)

2011. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én most nézem az MTV-n a "valaha kövér voltam"-t, elég sok motivációt ad nekem, szerintem neked is adna tippeket. (neten nézem)
2011. aug. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Janek19 válasza:
Elég ha 70-8kg. között maradsz. több nem is kell. átlagban 100cm fölött, az egészséges testsúly magasság minusz 100 = átlag súly. PL. ha 175cm vagy akkor 65-80kg között egészséges a testsúlyod.
2011. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 08:49


Ez majdnem igaz, csak kicsit pontosítok. Valójában amikor fogyni szeretnél, nem az a cél, h kisebb legyen a testsúlyod, hanem, h kisebb a testzsírszázalékod!

Hiszen súlyunkba beletartozik minden: csontjaink, izmaink, belső szerveink, a víz ami bennünk van, zsír, stb.

Tehát 65-80 kg valóban jó érték, ha zsír arány is megfelelő.

2011. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
költözz el a mekitől
2011. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!