Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 4 napja 107. 0 kg voltam most...

4 napja 107. 0 kg voltam most 105.1 vagyok súlyzos edzés+diéta+néhanagyonritkánfoci ha ezt csinálom 4-5 hónapig menyit fogyok, M? 14/F 172cm

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 22:50
 1/9 anonim válasza:
4-5 hónapig ha kitartasz akkor ügyes vagy. :D csodára ne számolj nem fogsz 4 naponta 2kg t fogyni az biztos. amúgy meg fingom nincs
2011. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 c:\ válasza:

A 4 nap alatt 2 kilóban benne van az is, hogy közel sem kajálsz annyit, ennyire azért nem egyszerű a dolog.


Ésszel kell diétázni és mellette szintén ésszel mozogni.

A sújzós edzés jó dolog, sosem árt, ha magadra szedsz egy kis izmot is, ráadásul az egészségesebb kaja (egyél sok zöldséget, sovány húst, halat) is meg fogja tenni a maga hatását. (jobb közérzet)


Kerüld a csokit, meg a cukros italokat (bár gondolom ez amúgy sem része a diétának :)) és a fogyókúra után is figyelj oda ezekre a dolgokra és szuper lesz minden.


4-5 hónapnyi - TÉNYLEGES - odafigyeléssel még akár egy ideális súlyt is elérhetsz, persze kérdés, hogy mennyire fogysz könnyen, illetve mennyire vagy hajlamos a visszahízásra.


Túl gyorsan sem érdemes fogyni, nem tesz jót a szervezetnek, de egyébként 1 év alatt szerintem könnyedén le tudod dobni azt a felesleges kb. 20-25 kilót ami rajtad lehet. (természetesen, mint írtam is, mozgás, diéta, edzés, csak így fog menni és a végén ráadásul nagyon meg is leszel elégedve magaddal :))


Hajrá, kitartás!

2011. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 c:\ válasza:
* súlyzós persze, nem sújzós :)
2011. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ez a 2 kiló nem biztos, hogy fogyás.. szerintem simán ingadozhat ennyit a súlyod, pl. attól függően, h reggel-este, vagy mennyit iszol.


Szóval ebből ne próbálj számolgatni.

2011. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ma megyek nyaralni balcsira, biztos vagyok abban hogy kitartok a diéta mellet és a mozgás mellet is ,ja.. és apukám is kövér szeretném megkérdezni kb 178-183 a magassága az ideális testsúly menyi nála?
2011. aug. 7. 03:33
 6/9 c:\ válasza:

"Azt szokták mondani", hogy a magasságod elől leszeded az egyest és nagyjából az tekinthető ideális súlynak.


Tehát ebből kiindulva apukád ideális testsúlya kb. 80 kg.

Én mondjuk konkrétan ezzel nem értek maradéktalanul egyet, mert igazából az ideális testsúlyod az az, amelyiknél jól nézel ki és a tükörben látott képpel is elégedett vagy, mindenesetre kiindulási alapnak nyugodtan tekinthető a dolog.


Nekem volt olyan ismerősöm aki ezt megcsinálta, egy kövér kis golyó volt :), de egyszer csak besokallt, aztán erős diéta, mellette meg emelgette a súlyokat, már rég nem hallottam felőle, de akkortájt is már 130 kilóval nyomogatta fekve és tényleg olyan lett a testalkata, hogy elmehetett volna egy magazinba, büszke voltam rá. Ma már biztos, hogy nem kérnék tőle egy pofont, pedig én sem vagyok éppen apró.


Szóval tulajdonképpen bármi eléhető (még ha nem is ez a srác a cél akiről az előbb meséltem, de mondjuk ő vérszemet kapott :)) csak elég erős elhatározás és kitartás kell hozzá.

2011. aug. 7. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem a leges legfontosabb hogy hetente max egyszer nézz rá a mérlegre. Iszonyatosan elkeserítő mikor betartassz mindent vagy mondjuk egyszer kilengsz valami miatt és több vagy mint voltál. Pedig igazából nem csináltál semmit rosszul csak ez nem egy egyenes arányos folyamat. Saját magamnak sokszor tette tönkre ez a kudarcélmény a fogyásomat.
2011. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bátyám 187 cm 92 kg és teljesen izmos testalkata van .. szal sportos nkm menyit kelene fogynom h jó legyen a test alkatom ?
2011. aug. 7. 21:32
 9/9 c:\ válasza:

Hát, ahogy nézem kb. 25-30 kilót kéne lefogynod, ami mondjuk elég tisztességes mennyiség.


A kardio edzést muszáj lenne előtérbe hozni (futás, kerékpár (teremben is jó)) mert igazán az segít a fogyásban, attól, hogy nehéz súlyokat emelsz (ez elég heti háromszor, nem kell többször, mert muszáj pihennie a szervezetnek) csak jobban fogsz kinézni, de a fogyásban csak kis mértékben segít.


Ha tényleg rászántad magad, akkor nincs más hátra, mint elkezdeni a dolgot. Nem az a lényeg, hogy hirtelen érj el eredményt, hanem az, hogy "jó" eredményt érj el.


Ha tényleg beleadsz apait-anyait, akkor szerintem a súlyfeleslegedet 1 év alatt le tudod dobni, de annyi kb. kelleni fog hozzá, nem megy 2 hét alatt, ahogy a hízás sem. :)


Én pl. fél életemben (most 32 vagyok) sovány voltam, mindig problémáztam vele, aztán egyszercsak elkezdtem ésszel enni, meg edzeni, mostmár inkább arra kell figyelnem, hogy el ne hízzak. :D


Akkor amikor 65 kiló voltam (191 magas vagyok) azt mondja valaki, hogy valaha még azzal lesz problémám, hogy nehogy elhízzak... :)


Most olyan 95 és 100 között mozgok valahol, de voltam már 110 is, az már sok volt, na, akkor toltam én is a fogyókúrát :D


Ha rám hallgatsz, akkor nem azon szarakodsz egyelőre, hogy pontosan mennyit kéne fogynod, mondom, kb. 25-30 kilót, hanem inkább arra használd fel az erődet, hogyha TÉNYLEG elhatároztad magad, akkor belekezdessz a dologba.


Az én receptem: (meg úgy általában mindenkié :D)


Heti 5-6x kardio edzés


(ez fél óra viszonylag erős futást vagy kerékpárt jelent, eleinte nem fog ennyi menni, csak úgy csináld ahogy bírod, nem kell kinyiffanni benne, később jobban fog menni)


Heti 3x súlyzós edzés


(ebből több alkalom NEM KELL (és nem is szabad), főleg egy kezdőnek nem, mert nem használ, pihentetni is kell a szervezetet, vagy nem épül rendesen az izom)


A súlyzós edzésnél viszont az izomépítésre fektesd a hangsúlyt, tehát nem aerobikozni kell, hanem kevés ismétlés, de az annyival amennyit elbírsz, konzultálj egy edzővel/tanácsadóval erről (konditeremben, ha pedig otthon akarod, akkor olvass alaposan utána, de akkor persze kell pad + súlyok, a TV shopos felülős géptől csak a TV-ben lesz kigyúrva a gyerek :D)


Szóval ne azon problémázz, hogy hány kiló vagy most, meg mennyit kéne fogyni, hanem kezdd el csinálni (a mozgást is, a nem evés az sajnos lóf@sz a cél eléréséhez) és meglátod meg lesz az eredménye, de nem 2 hét alatt, hanem mint írtam, kb. 1 év alatt, de a végére nagyon elégedett leszel magaddal, garantálom. (persze az edzést nem muszáj abbahagyni a fogyi után :))


Sok sikert!

2011. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!