Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás - mennyi idő...

Életmódváltás - mennyi idő míg az edzés+diéta valóban életmód lesz?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy vannak ismerőseim, akik szenvednek ha valamiért nem tudnak elmenni edzeni, vagy ha megkóstolnak egy fehér zsemlét azt mondják olyan, mintha vattát rágnának, és nem kívánnak ilyesmit már egyáltalán. Nem kell odafigyelniük a tízóraira, meg az uzsonnára, mert mindenképpen éhesek olyankor, és rutinból ott a táskájukban amit enniük kell.


Míg van aki ezt fellángolásként csinálja, de valódi életmódjává sosem tud válni. Ez vajon min múlik, hogy kinél igen, kinél nem?


Mostmár észreveszek olyanokat magamon, hogy zavar ha nem megyek edzeni, vagy ma pl. totál elborzadtam, hogy mennyire édes egy gyümölcsjoghurt, de ha nem figyelnék oda veszettül, akkor simán visszacsúsznék a régi rosszba. Mennyi idő lehet az, amikor az embernek már odafigyelés nélkül, rutinból helyes és egészséges az életmódja?


2011. okt. 7. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Néhány hónap, személyiségtípustól függően.
2011. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2 hónapba telt, mire azt tudtam mondani, hogy nem kívánom a csokit, a csipszet, egyáltalán, a gyorskaját, a pizzát pedig néha.

nem kérdés, hogy mit egyek reggelire, ebédre és így tovább. havi 1x megyek gyorsétterembe, de mostanában az is ritka. csokit kb fél éve nem ettem. Ellenben az egészséges receptek nagyon bejönnek :)

a mozgással gondban vagyok viszont, mert érzem, hogy hiányzik, de ezen a héten pl. annyi zh-t írtam, hogy lelkiismeret furdalásom lett volna annyit kihagyni a tanulásból (ált. 3 óra nekem a futás mindennel együtt - átöltözés, ki a futópályára, futás, nyújtás, hazajönni, zuhany, kajálás).

2011. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben személyiségtől, szocializációs beidegződésektől (az ételhez, evéshez való hozzáállás nagyja elég korán kialakul), életkortól, életviteltől és bizony ízléstől is, szerintem nem nagyon lehet egy mindenkire igaz irányadó időt megadni.

Ha rutinszerűen csinálsz valamit, akkor előbb-utóbb megszokod, de nem feltétlenül fogod megszeretni, és akár jóval később is befigyelhet egy kiégés - gondolj csak arra, amikor az ember hosszú évekig olyan melót végez, amit alapvetően gyűlöl - megszokja, elfogadja de örömtelenül, fásultan csinálja. Ha ilyen a hozzáállásod a diétához, edzéshez és az ezekkel járó tevékenységekhez, azon nem nagyon fog segíteni semmi.


A cukorról és az agyonízfokozott gyorskajáról tényleg könnyű "lejönni", a legtöbben ha pár hétig, esetleg pár hónapig teljesen mellőzik őket, akkor utána már érezhetően nem esik olyan jól, de azért vannak kivételek, és visszaszokni legtöbbször igen könnyű.


Meg ha belegondolsz, ott vannak azok, akik betegségből kifolyólag valami szigorúbb, életfogytig tartó diétához vannak kötve, ahol a "most elengedjük magunkat" alkalmaknak tényleg súlyos következményei lehetnek. Megszokják, mert nincs más választás, életmódot kell váltaniuk, de nem egy cukorbeteget, valamire allergiást vagy hasnyálmirigyproblémást ismerek, akik egész életükön át kínszenvedésként fogják fel a diétájukat.

2011. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már 3 éve életmódot váltottam, mégis naponta megőrülök egy falat pl fehérkenyérért..
2011. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!