Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiások, anorexiából...

Anorexiások, anorexiából gyógyultak, testképzavarosok! Lenne pár kérdésem hozzátok! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok.Orvosilag nem vagyok anorexiás,rendesen van mensim,viszont a többi tünet észlelhető (irtózok a hízástól,ha lehetőségem van rá mindig eldugom az ételt hogy utána kidobhassam,egész nap a kalóriákon jár az eszem,minden este sírva alszok el,hogy milyen sokat ettem). Anyukám kb egy hónapja talált nálam ilyen "eldugott kaját" és elkezdett etetni,azzal a céllal hogy majd ő itthon meggyógyít.De én továbbra is megszállottan eldugom amikor csak lehet.Dokihoz nem akar elvinni,egyelőre itthon próbálkozunk.160 cm 43 kg vagyok.Legkevesebb 38 voltam.Kérlek,segítsetek,írjatok olyan motiváló gondolatokat hogy "csillapítsam" ezt a gondolatmenetet,hogy ne gondoljam magam olyan kövérnek.És a ti történetetekre is kiváncsi vagyok. Előre köszönöm a válaszokat !
2011. aug. 7. 07:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

12:17-es jól írta, az anorexia mögött legfőképp egy kényszeres önkontroll-vágy áll, ha az életed eseményeit nem tudod uralni, a testedet és az étkezésedet azért még igen, valószínűleg tudat alatt ebbe kapaszkodsz görcsösen.


A legtöbb tizenéves anorexiásnál jellemző háttér a túl nagy nyomást gyakoroló, túl nagy elvárásokkal bíró, esetleg érzelmileg hidegebbnek tűnő családi közeg, így anyukád az erőltetéssel és a szigorúbb etetéssel lehet, hogy csak ront a helyzeten, ezt meg kéne vele beszélni, olvasson utána ő is a betegségnek, de mivel jórészt családi eredetű lehet a gond, csak családon belül megoldani nem igazán lehet külső segítség nélkül.


A gyerekorvoshoz elmehetsz, elmondhatod neki, ő elirányít pszichiáterhez, pszichológushoz, tb-támogatott, ingyenes szakemberek is vannak, az ilyen gondokat azért elég komolyan veszik, de előbb-utóbb muszáj lesz bevonni a családot is, ennyi idősen az életed nagyon sok területét ők határozzák meg. Beszélj velük, őszintén!


Az jó, hogy van betegségtudatod és ki akarsz törni. Valahányszor rádtör ez a rossz érzés, tényleg a legjobb "kívülről" szemlélni magad. Nézd meg a ruhaméreted (elég kicsi lehet, ami épp nem lötyög rajtad), a fotóidat, ha jön ez a hízás-félelem, kapaszkodj abba, hogy a külvilág milyennek lát, te ugyanis torzan érzékeled a testedet. Ha másokat képes vagy reálisan megítélni, akkor nézz meg pár súlyos anorexiásról fotókat, és igyekezz abba kapaszkodni, hogy nehogy olyanná válj, mint ők.

Ha mások véleményére sokat adsz (sok csúfolás miatti lelki gondokból gondolom így lehet), akkor mindig tudatosítsd magadban, hogy míg egy molett lány lehet sugárzóan szép és boldog, a kórosan sovány emberi roncsok kivétel nélkül mindenkit taszítanak, mert ők a halál, a betegség, a testi-lelki nyomor, a kiüresedés két lábon járó megtestesítői.


Sok sikert a gyógyuláshoz!

2011. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem,nem budapesti vagyok.Miskolcon élek. Már azt a "módszert" kipróbáltam hogy lefényképeztem magam fehérneműben a tükörben és utána úgy néztem magam.Hát mit is mondjak.Látom hogy nem szép,hogy kiállnak a csontjaim,de sajnos még mindig úgy érzem hogy így szebb vagyok,mint 10 kg-val nehezebben.Anyum etetésének köszönhetően híztam kb 1 kg-t de most még undorítóbbnak érzem magam.Háziorvoshoz egyedül nem megyek el,mert anyum és nagyim is jóban vannak vele,biztos szólna nekik,hogy segítséget kértem,annak ellenére hogy ők tudnának róla.A családban pedig most más probléma is van sajnos.Nevelőapám fogdos újabban.Nemtudom meddig bírom ilyen körülmények között.

Nektek pedig köszönöm a támogatást.Itt úgy érzem magam,hogy megértenek,itt végre nem kell takargatnom az érzéseimet.

2011. aug. 10. 21:16
 13/20 anonim ***** válasza:

"Nevelőapám fogdos újabban"


Anyunak szólj azonnal, és tegyetek feljelentést!

2011. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Anyum őt pártolja,azt mondja hogy ő így szeret engem,és hogy pusziljam,és öleljem vissza,mikor én undorodok tőle. Ha választani kéne kettőnk közül,szerintem édesanyám nem mellettem döntene :(
2011. aug. 10. 21:50
 15/20 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a Kék Vonallal: [link] telefonon és mailben is elérhetőek, éjjel-nappal. Szívesen meghallgatnak és adnak tanácsot, illetve megmondják, hova tudsz fordulni a problémáiddal Miskolcon. És mindkét problémádról beszélj!
2011. aug. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon köszönöm.Mindenféleképpen felkeresem őket !
2011. aug. 12. 07:28
 17/20 anonim válasza:

Szia! én 15 vagyok. nem vagyok beteg, de nálam is meg vannak ezek: evés után bűntudat, szerintem dagadt vagyok, hiába mondják, hogy nem.

régebben hánytattam magam. ha tudtam, eldugtam a kaját. mindent megtettem. később, nyáron rendbe jöttem. minden okés volt. anyukám segített egy fogyókúrában, szépen lefogytam 50 kg-ra. de nem rég újrakezdődött minden. megint elkezdtem hánytatni magam, de ettől mindig fájt a torkom, úgyhogy elkezdtem alig enni valamit. most 53 kg vagyok, de nekem ez még mindig őrülten sok.

ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha tényleg meg akarsz szabadulni ezektől a gondolatoktól, kérj segítséget valakitől, mert egyedül lehetetlen. mikor azt hiszed rendbe jöttél, valaki tesz egy ártatlan megjegyzést és kezdődik elölről....

2011. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ! Én most szeptembertől majdnem 30 kilót híztam,kis családom nem emberi módon felhizlalt.1 hónapig folyamatosan fájt a gyomrom,amint ettem fél órára rá már mentem wc-re.Borzasztó volt.De most 66 kg vagyok,és ott tartok hogy inkább végigszenvedek mindent,csakhogy tetszek magamnak.Anya most nem támogat a fogyásban,még mindig ugy kezel,mintha 40 kg lennék://
2011. dec. 26. 09:10
 19/20 anonim válasza:
nem tudnál beszélni a szüleiddel? hogy szeretnél egészséges lenni, és ne tömjenek kajával, mert ezzel csak rontanak a helyzeten
2011. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Na, ezzel csak jól elcssztek mindent.


Nem neked kell orvos, hanem CSALÁDTERÁPIA keményen, mert itt a környezet hozta ezt elő belőled.

2012. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!