Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért jobb a fruktóz, mint a...

Miért jobb a fruktóz, mint a többi cukor?

Figyelt kérdés

[link]


Most ajánlották nekem ezt azt oldalt, egyértelműen diétásnak és egészségesnek nevezik a termékeiket. A GI-indexet értem.

De azt nem tudom, "hova" lesz a kalória a fruktózból és a lisztből, és azt sem tudom, hogy miért írják, hogy "cukormentes", amikor a fruktóz is cukor.

Ha meg nem igaz, akkor miért nem büntetik meg őket a fogyasztók megtévesztéséért. (Sokakat megbüntettek már.)


2011. aug. 10. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A fruktózt hívják folyékony cukornak is... semmivel nem jobb, mégis sok diabetikus termékbe is ezt teszik. Már én is kiakadtam rajta párszor, mert egy cukorbetegnek nagyon nem mindegy...
2011. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bix ***** válasza:
a gyümölcscukor azaz a fruktóz egy elég gyors felszívódású szénhidrát... ettől még nem lesz cukormentes, és a cukorbetegeknek se kéne javasolgatni ez fix. egy ilyen oldalon viszont bármit kitesznek, lásd még femina fogyókúrás rovat, nőklapja, és még sorolhatnám. azok is megérnének egy sortüzet
2011. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szinte minden diabetikus cuccban ez van. De ezt a részét értem, nem emeli hirtelen és nagy mértékben a vércukorszintet. És a "műcukroknál" nyilván egészségesebb, mert legalább természetes anyag.


Meg ugye tudjuk, hogy a diabetikus cucc nem egyenlő a diétással.

2011. aug. 10. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Én pont, hogy úgy tudom, hogy az "óz" végűek nem jók.
2011. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fruktóz sokkal édesebb mint a szacharóz(kristálycukor), vagy a glükóz(szőlőcukor. Egy standard édességi skálán nézve, ahol a szacharóz értéke 100, a fruktóznak 173-as értéke van, míg a glükóznak 74. Ezáltal kevesebb szükséges belőle ugyanazon íz eléréséhez, ergó kisebb az energi bevitel. Hogy ettől egészségesebb lenne az kétséges. Szénhidrátra szüksége van a szervezetnek, mindegy milyen formában vesszük magunkhoz, az anyagcsere során mindegyik glükózzá alakul.
2011. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs szükség inzulinra a sejtekbe történő felvételhez. De van egy csomó nem jó tulajdonsága is,
2014. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!