Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez már koplalásnak számít?...

Ez már koplalásnak számít? Tanácsokat várok.

Figyelt kérdés

Reggeli: -1db korpás kifli 1 pohár tejjel/1db almával

(8:00) -1 tál zabpehely tejjel

-1 tál natúr kukoricapehely tejjel

-1db sajtos vagy pizzás rúd

-2db abonett kenyér gépsonkával és zöldségekkel


Ebéd: -2 csirkecomb bőr nélkül zöldségekkel

(12:00) -2db főtt virsli mustárral zöldségekkel

-2db főtt tojás zöldségekkel

-főtt kaja: húsleves,diétásabban elkészített ételek (mikor mi van itthon)

-1/4 görögdinnye (néha előfordul)


Vacsora: -2db virsli zöldségekkel

(18:00) -párolt tök paradicsommal

-1 csirkecomb zöldségekkel

-1 natúr joghurt almával/répával

-1/4 görögdinnye (néha itt is becsúszik)

-csirkemellsonka tekercs túróval töltve zöldségekkel


Nem túl változatos, de pár példát soroltam fel ami jellemző.Tízórai,uzsonna sajnos hiányzik.Tízórai időben még nem vagyok éhes, uzsonna meg néha előfordul 1 alma vagy puffasztott rizs/búza formájában.

Ez suli kezdetekor persze megváltozik majd.

Súlymegtartást szeretnék és egészséges életmódot.A mozgás az utóbbi 2 hétben elmaradozott sajnos.Előtte futás,ugrókötél,hullahopp,torna DVD.

Most megállt a fogyásom, pedig még mindig ugyanazokat eszem, amiket a fogyás céljából.Félek,hogy rosszul csináltam, bár nem éreztem annak, és ha kicsivel emelem most majd a kalóriamennyiséget, ugye a drága kis raktározódás csapdájába esem.

Mégis szeretnék valami megoldást erre, és persze a rendszeres sportot újra el fogom kezdeni.Az étrendemből a túl cukros,zsíros dolgok száműzve vannak,a cukros lötyiket sem szeretem.Kenyeret sem eszem most(itthon most csak fehér van), de a teljes kiőrlésűt reggelire szívesen bevezetném.Nassolásról,csemegézésről már jelentem leszoktam, ezzel sincs nagy probléma.

A véleményetek szeretném megtudni, hogy hogy változtassak, hogy egészségesebb is legyen az életmódom, valamint a súlygyarapodást is elkerüljem?

16/L 158cm kb.46kg


2011. aug. 10. 18:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
U.i: Köszönöm, ha volt türelmed elolvasni.:)
2011. aug. 10. 18:56
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom kikalkulálni helyetted a napi fogyasztásodat, de szükségtelen tovább kínlódnod. A 46 kg ehhez a magassághoz tökéletes, ha nem éppen kevés (alkattól függ). A sport biztos hasznos, azt vedd vissza napi- (vagy heti-)rendedbe. A virsli nem tartozik a legegészségesebb ételek közé. Hirtelen ennyi.
2011. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
az
2011. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.A virslit majd legfeljebb elhagyom, nem ragaszkodok annyira hozzá.:)A mozgást mindenképp visszaveszem (utóbbi időben ellustultam már kicsit).

Az alapanyagcsere-energiaigényem: 1306 kcal/nap az egyik oldal szerint.Akkor ugye ezt nem csökkentettem le annyira, hogy koplalásnak legyen nevezhető amit eddig csináltam?(én nem éreztem annak, de azért mint már írtam emelném a bevitt kalóriamennyiséget uzsonna,illetve tízórai beiktatásával.Ez ugye akkor nem okoz "visszahízást"?

2011. aug. 10. 19:35
 5/15 anonim ***** válasza:
az alapanyag cseréd alá nem is szabadna menned...ellenben kb 1000 kcal-t eszel max egy nap...ez masszív koplalás, nem súlytartás
2011. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

reggeéihez kiflihez kéne csirkemell, pulykamell vagy főtt tojás és zöldség, vagy körözött stb

zabpehelyhez egyél gyümölcsöt vagy 1-1marék olajos magvat

sajtos, pizzás rúdnak nincs sok értelme

2db abonett kenyér nagyon kevés


ebéd:néha egyél rizst, főtt krumplit is

főtt kaja sokkal fontosabb lenne mint 2 db virsli, ezzel jól se lehet lakni

halat is egyél

rakott, röltött zöldségek, zöldségleves, husoslevesek, főzelékek is mehetnének nyugodtan


vacsora az szerintem jól hangzik

de ezek szerintem kevesek neked többet kéne enned

2011. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 TOMAtm ***** válasza:
szerintem ez sok.én nem fogyok de egyszerre a 102 kilómmal nem eszek ennyit mint te.az a gond h csak 3 szor étkezel ezért az inzulinszinted legtöbbször alacsony.és amikor ameg eszel akkor felszökik(az inzulin egy NAGYON fontos anyag ha hízásról vagy fogyásról beszélünk).
2011. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:) Szeretnék is többet enni kicsivel, mert eddig igazából súlyvesztés volt a cél, most már csak tartani akarom.Abban reménykedtem,hogy ez nem volt koplalás, na ezt akkor elrontottam.

Fokozatosan próbálok akkor átállni egy kicsit normálisabb étkezésre mozgás mellett.Tízórait,uzsonnát is bevezetném.

Utolsó válaszoló tanácsait köszönöm, majd változtatok ezeken is.

1 kérdés lenne még: Ha eddig "koplaltam" (hülye voltam ezek szerint, de néha képes vagyok túlzásba esni) akkor most hirtelen visszahízok ha most átállok? Szóval fokozatos étel és kalórianövelés(persze csak súlytartásig ),tízórai,uzsi beillesztése és mellette azért rendszeres mozgás + lehetőleg egészséges ételek?Mennyire lesz vészes?

Így is-úgy is egészségesebb életmóra váltanék,csak szeretném megtudni, hogy így "visszahízhatok"?Mert nekem így most éppen megfelelő lenne,ami a súlyt illeti.

2011. aug. 10. 20:56
 9/15 A kérdező kommentje:
*Utolsó helyett utolsó előtti
2011. aug. 10. 20:58
 10/15 A kérdező kommentje:
TOMAtm, azért nem hiszem hogy sok lenne.Remélem csak félreértetted.:)Egy gondolatjel takar egy reggelit egy nap,és így tovább...Nem egyszerre eszem meg az összes felsoroltat.
2011. aug. 10. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!