Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek ki a jojóból?

Hogyan lépjek ki a jojóból?

Figyelt kérdés

4 hét alatt lefogytam 4 kg-t, 2 hét alatt pedig visszahíztam 5-öt. Léci ne írjatok, hogy miért koplaltam meg ilyenek, csak segítsetek, hogyan tudjam legyőzni a jojót.

15/l

160 cm, 56 kg


2011. aug. 13. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

A fogyókúra – főleg az ilyen drasztikus – nem ér semmit, ha alapvetően nem változtatsz a táplálkozási szokásaidon és az életmódodon. Aki valaha is tartósan képes volt megőrizni karcsúságát, mind azt mondja, hogy életmódot kell váltani. És emellett személetmódot is, ami talán a leges legnehezebb.


Először is fel kell mérned, hogy mik azok a táplálékok, amelyeket kerülnöd tanácsos, mert hizlalnak. Ötmillió helyről meg lehet tudni, mik a szénhidrátok és cukrok, sőt zsírok-olajok, amelyek mind hizlalnak. És kialakítani egy olyan étrendet, amit szívesen fogyasztasz akár egész életedben, cserében nem kell éhezned soha egy napot sem. Sokaknak fogalmuk sincs, hogy egy McDonald's-os adag sült krumpliban annyi zsír van, amennyi az emberi szervezetnek egy heti szükséglete. Egy zacskó chips dettó. Ezek mind bő olajban sülnek és megszívják magukat vele. Ezek mind kerülendők. Akárcsak a rántotta, mert az is szivacsként megszívja magát. (hacsak nem teflonban készíted olaj nélkül).


Nagyon nehéz ez, mert a hagyományos magyar konyha minden receptje azzal kezdődik, hogy _zsiradékon_ megpirítjuk a hagymát (paprikát, paradicsomot, gombát stb.), és nagy ritkaság, amit tepsiben, cserépedényben, roston vagy grillen sütve-párolva kell elkészíteni, pedig utóbbi konyhatechnológiák mérföldekkel lájtosabbak.


A legnagyobb átverés a főzőműsorokban zajlik, amikor friss zöldségekből egy fenséges (és egészséges) salátát készítenek, ami diétás, majd ezt az egészet nyakon öntik fél liter olajjal, hogy egy adag rögtön az ezer kalória felé kacsingat. Ez nem jó. Salátákat sovány joghurttal vagy kefirrel, salátaöntet porokkal elkeverve tanácsosabb fogyasztani. Mind nagyon finom (és nagyon drága), de fűszerekből te is összeállíthatod a kedvenc salátaöntetedet, és akkor nem kell több száz forintot pár gramm "porért" kiadni alkalmanként.


Meg kell tanulni teljesen új konyhatechnológiát, hogy megszabaduljunk a fölösleges zsíroktól és kalóriáktól. Ez nagyon nehéz, és sokan bele is buknak, mert egyszerűen nincs akaraterejük.


Én évek óta betegségből kifolyólag szigorú diétán élek, mindenfajta zsírtól és fűszertől el vagyok tiltva, és mondhatom, nehéz így az élet. Csak nekem nincs választásom. Amíg még jó a gyomrod, addig kell megtanulni egészséges táplálékokat készíteni, és szokni az új ízeket, amelyek az új technológia velejárói.


Ha ez nem megy, akkor marad az örökös fogyókúra és jojó-effektus. No és persze a kudarcélmény, amibe sok fogyózós depressziós lesz, és jutalomfalatkákkal vigasztalja magát, más örömforrása nem lévén. Ha meg kiéhezteted magad, az nyilván nem jó. Súlyos tápanyag- és vitaminhiányok is felléphetnek ilyen fogyókúrák során. Nem érnek semmit.

2011. aug. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 oyeacch ***** válasza:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 04:16


Jó látni, hogy valaki érteni akar hozzá ebben a halálra ítélt rovatban is.

Jók a meglátásaid. Van benne azonban pár kivetni való:


1- egy kalap alá veszed a zsírokat. hatalmas hiba. telített zsírokra nincs, vagy csak nagyon kevésre van szükségünk. telítetlenekre viszont annál nagyobb, és diétában főleg. Nehezen alakulnak zsírrá, edzés előtt közvetlen energiaforrásként szolgálhatnak.


2- Nem említed a húsfogyasztás jelentőségét. Pedig a lehető legfontosabb, hogy a diéta alatt zsír menjen le, ne izom.


A többivel egyetértek. Meg, hogy fogyókúrázni fölösleges, életmódként kell felfogni, mert annak semmi értelme, hogy csinálsz valamit 1 hónapig, aztán folytatod ugyanazt a szar életmódot és étrendet amit előtte.

2011. aug. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bix ***** válasza:

"2- Nem említed a húsfogyasztás jelentőségét. Pedig a lehető legfontosabb, hogy a diéta alatt zsír menjen le, ne izom. "


és senki nem említ mozgást. pedig anélkül megnézem mikor fog bárki főleg zsírból fogyni, első körben tuti izom megy első körben...


a diéta jó, de az aktív életvitel, teljes testet megmozgató gyakorlatokkal kötelező alap kéne legyen...

2011. aug. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 oyeacch ***** válasza:
Igaz, igaz, azt kifelejtettem.
2011. aug. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne fogyókúrázz - élj másképp a diéta után is.

Pl:

Ahova busszal mennél, oda menj biciklivel.

Ahova lifttel mennél fel, oda menj gyalog.

Segíts otthon többet a házimunkában, takarításban.

Ami csirkét rántva ennél, azt egyed sütve inkább.

Amihez krumplit ennél, ahhoz egyél inkább zöldséges rizst.

Csoki helyett egyél nullás gyümölcsjoghurtot.


Stb, a sor a végtelenségig folytatható, illetőleg senki nem is kerülheti el azt, hogy a maga receptjét kikísérletezze.


A diéta nem egy egymenetre szóló jegy, akin túlsúly van, annak az aktuális életmódja nem megfelelő és hízáshoz vezet, logikus dolog, hogy a diéta megszakítása után, ha visszatér a korábbi életmódhoz, akkor a túlsúly is visszatér.

Azt írod hogy ne írjuk hogy miért koplaltál meg ilyenek, hát jó, akkor nem írom, de a kutya ott van elásva.

Nézd meg mennyi kalória lenne szükséges ahhoz, hogy tartsd a súlyod, nézd meg azt, hogy a sportot, mozgást milyen szinten tudnád beépíteni az életedbe (az is kalóriaégetés, ha önmagáért nem tudod még szeretni), nézd meg mivel tudnád ezt úgy feltölteni hogy jól érezd magad, és alakítsd ki magadnak az új életedet.

Így kerülheted el.

2011. aug. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De amúgy nem igazán látom át, 4 hét, 4 kiló mínusz. Szóval -1kg/hét. Ez nem annyira drasztikus, nem? Hol van az előírva hogy havi fél kg-t fogyjon valaki..? Na mindegy, szóval nekem ez nem tűnik vészes tempónak. Csak hát ugye ha elkezdesz enni "rendesen", mértéktelenül, akkor szépen vissza lehet szedni a leadott kg-okat :)
2011. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

07:12-es vagyok.

Nem, egyáltalán nem drasztikus, én inkább arra akartam célozni, hogy olyan nem nagyon van, hogy élek X módon, lefogyok, majd élek tovább ugyanazon a módon és nem hízok vissza semennyit.

Sokan úgy beszélnek a jojóról mintha az valami betegség lenne, a fogyókúráról meg úgy, minthogyha egy antibiotikum kúra lenne, aminek eleje-vége van, és elmulasztja a mittomén, torokfájást.

Pedig a történet többnyire nem erről szól.

2011. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bix ***** válasza:

"De amúgy nem igazán látom át, 4 hét, 4 kiló mínusz. Szóval -1kg/hét. Ez nem annyira drasztikus, nem? Hol van az előírva hogy havi fél kg-t fogyjon valaki..? "


tudod milyen egy exponenciálisan csökkenő görbe? nah olyan kb a zsírbontás. ha tetemes mennyiségű a zsírkészlet, 1 kilónál többet is képes hetente bontani a szervezet, ahogy csökken a test zsír százaléka, úgy csökken a fogyás mértéke. nekem a végén meg kell szakadni heti fél kiló zsírért, és ezzel más sincs másképp...


a jojózás meg le lett írva nagyon egyszerű. két fajtája van


1: szép lassan, hóna

pok alatt jön vissza:

oka: visszatért a fogyózó a régi étkezésekre, és hanyagolja a mozgást...


2: gyorsan, pár hét, max egy hónap alatt jön vissza jelentős mennyiség:


oka: elb@szott diéta alatt kiürült glikogén raktárakat a szervezet visszapakolja valamilyen szinten, mert kap végre értékelhető tápanyagot. ez nem jelenti azt hogy ez pl a kérdező esetében 4 kiló 2 hét alatt tisztán zsír volt, mert bár képes az ember megenni 2 hét alatt 36.000 kcal többletet, valljuk be ez elég ritka. rá lehetne még forgni a nyuszira vagy a kortizol-ra, de utóbbi pl nem igazán szeret zsírszövetbe tölteni az izom bontásakor keletkezett glükózt és zsírsavakat diéta alatt, mivel pont azért magas ez a hormonszint, mert a szervezet vergődik, nincs megfelelő terhelés alatt, az glikogén depókban pedig könnyebben hozzáférhető az energia mint a zsírból. ezt el is használja a szervezet, nem fogja zsírsejtekbe tölteni, hogy aztán még egy körülményes kör legyen visszabontani (itt jegyezném meg hogy a cushing kór az egyetlen ilyen eset amikor erre képes a szervezet, de ahhoz elég sokáig kell magas kortizol szint, és a cushing-osok jelentős része erősen túlsúlyos, nálunk más okai vannak a hormonszint ilyen jellegű változásának mint a diétázóknál). ahogy viszont kaját kap a szervezet szépen visszatölti a raktárakat, és megint "hízol"...


a fogyókúra arról kéne szóljon legalább hogy zsírból fogyjunk, de a nők jelentős része ezt nem veszi figyelembe, mindegy honnan, mindegy hogyan, csak elérje az áhított célt. hogy utána hogy fog kinézni... kit érdekel? tengnap is láttam 40 kilós csajokat narancsbőrrel... vajon miért...

2011. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké, de ti most itt csak az előzményeket írtátok le, hogy mitől következik be a jojó, de mit csináljak, ha már benne vagyok?
2011. aug. 13. 14:25
 10/11 bix ***** válasza:
kezdj el normálisan kajálni és mozogni? tényleg ennyire bonyolult?
2011. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!