Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek? Miket ajánlotok?

Hogyan lépjek? Miket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Először is én egy 14,5/L vagyok és látom,érzem magamon,hogy van hájam bőven.Remélem ti megértetek és nem az olyan válaszokat kapom majd,hogy csak így tovább legyél te is anorexiás.Szó sincs róla,hogy anorexiás akarok lenni,sőt!Az adataim jók,de hájas vagyok(160/53).

Szeretnék egy pár kg-t fogyni(max.4kg-t) majd erősíteni.Szeretnék tippeket kérni,hogy mit egyek és mit ne,hogy mit mozogjak.Azt előre írom,hogy sajnos nincs lehetőségem kondiba járni,mert nincs rá pénzünk.Szóval olyan gyakorlatok kellenének,amit itthon meg tudok csinálni eszközök nélkül.Egyébként hetente 1x van dupla tesim és hetente 1x 1-1,5óra kézilabda(ezt most kezdtem még csak),illetve egy hónapban kb.3 edzőmeccs.Ezenkívül talán futni lenne érdemes,ugye?

Légyszíves írjátok le,miket egyek,mit ne és milyen gyakorlatokat végezzek.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Aki csak lehurrogni akar,kérlek a kérdés elolvasása után lépj ki innen,mert nincs szükségem a cs.sztetésre.

Köszönöm.


2009. okt. 23. 11:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

javítok:160/55 vagyok,most néztem meg:(:(:(

jó lenne 50körülre lefogyni.

2009. okt. 23. 11:39
 2/13 anonim ***** válasza:
Először is méregtelenítés,ez a legfontosabb.Aztán egészséges táplálkozás,nincs nasi csoki,sok gyümit és zöldséget egyél,kevesebb fehérliszből készült termékeket,vagy ha teljesen elhagyod az még jobb.Biztosan van zsebpénzen,vegyél rajta rozs kenyeret,korpás zsömlét,nagyo jó reggelire szendvicsnek mindenképp reggelizz,és ebédelj bőségesen,és a vacsi legyen kicsit szegényesebb.Azt mondják este6 után már ne együnk,ezt én sosem tartom be,így is fogyok,lassan de biztosan.Nem kell nagyobb erőfeszítés a mozgásra,én csak sétálok és az is használ.A méregtelenítéshez tudok egy nagyon jó teát,ha 4500ft-ba kerül,ha érdekel privát megírom a nevét,és hol tudod beszerezni.
2009. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy nem a témához írok, csak annyit szeretnék mondani, hogy a "6 után ne együnk" téma igazából az egészséges életmód része, mert ha 6 után eszünk, pláne nehezebb ételeket akkor azt éjszaka, álmunkban fogja emészteni a szervezet és ez egyeseknél gátolhatja az úgynevezett mélyalvást, emiatt kevésbé tudják kialudni magukat.

A fogyáshoz/hízáshoz olyan nagyon sok köze nincsen (bár azért egy minimális van).


Itt visszakanyarodnék az eredeti témához:

Én őszintén szólva ebben a sokezer forintos méregtelenítőkúrás dologban és a "vegyünk háromszor annyiért teljes kiőrlésűt, merazjó" dologban sem igazán hiszek. Ártani nem árthat, de úgy gondolom, hogy a fogyás legfőbb katalizátora a napi szükséges kalóriabevitelnél 20-30%kal kevesebb kalória bevitele és legalább 2 naponta fél óra nem túl intenzív de mindenképp folyamatos mozgás (minél több annál jobb :) ).

Neked, kisasszony a szükséges kalóriamenyiség a jelenlegi tömeged mellett körülbelül 1300 kalória, tehát olyan 1000 kalóriát szabadna naponta fogyasztanod, ha fogyni szeretnél. Tanulmányozz nagyon sok kalóriatáblázatot, azok ingyen vannak, a neten találsz egy csomót. Olyan szempontból mégis fontos az egészségesebb táplálkozás, hogy az ezer kalóriát pillanatok alatt eléri az ember és fontos, hogy ebből biztosítsd a szükséges vitaminok bevitelét is. Egy nagyobb vajas-párizsis zsemle akár 4-500 kalóriát is kitehet, szóval pillanatok alatt el lehet érni az ezret.

2009. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló te nem vagy normális.Hogyan élhetne egy 14 éves KISLÁNY 1000 kcal-on??? MiÉRT KELLENE KOPLALNIA?? Nem nem 2 naponta fél órát kell mozognia hanem naponta 1 órát ha fogyni szeretne!! Nem muszály a 7 midnen napján de heti 4x-5x 1 óra ! És minimum 1500 kcal! főleg hogy fejlődésben vagy, iskolába jársz és még sportolsz is! jobb lenne 1800....
2009. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Barátom, neked sejtelmed sincs arról, hogy mi az a koplalás. A legtöbb 14 éves lány nem is igazán bírna napi ezer kalóriánál többet enni mégis egészséges felnőtt lesz belőlük. Példának felhoznám az én kislányomat, egészséges, csinos huszonéves lett belőle.

Az is baj, ha valaki azt hiszi, hogy sporttal minden kiküszöbölhető, pedig nem. Napi 1 óra folyamatos sporttal, pláne futással simán rosszul jár egy fejlődő szervezet, majd 30 éves korában mehet térdműtétre és örülhet, ha mozgatni bírja a bokáját.

Egyáltalán nem értek egyet a módszereddel, sok fiatalt ismerek, akiket a szüleik minden nap elkergettek valamilyen edzésre, mert a kor divatja az, hogy sportoljon minden sz*rt a gyerek, attól lesz egészséges )meg persze a szülőnek is könnyebb elküldeni idióta edzésekre, mint odafigyelni arra, hogy mit és mennyit eszik) aztán isszák a levét akár már 20-30 évesen.

De biztasd csak arra, hogy 1800 kalóriát egyen, ami egy 100 kilós felnőtt nő napi adagjának is sok, hátha ő is végigszenvedheti majd az egész fiatalkorát, ahogy én is tettem az 50 kilós fogyásom előtt.

Persze nem vitatom, hogy ha esetleg Te sokat sportolsz akkor több kalóriára van szükséged (Pheps 12ezer kalóriát fogyaszt naponta :) ) és úgy se hízol, ráadásul egy férfinak 30-40%kal több kalóriára van szüksége, mint egy nőnek, de a normális értékek ezek. A kislány, aki a kérdést feltette fogyni akar, nekünk abban kell segíteni nem pedig abban, hogy hogyan legyen belőle sportoló ;-)

2009. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem mindegy bíztassad itt a gyereket hogy egyenek 100 kcal-t egy nap. Tudod mennyi 1000 kalória? 2 sajtburger.vagy mondok jobbat 5 joghurt.NEVETSÉGES.Igenis sportolni kell és zöldség gyümölcs fehérje szénhidrát, nem nyulak ,hogy salátán éljenek.Egy normális ebéd 600 kcal, akkor egyen a gyerek még 4 almát és az úgy szerinted rendben van ? Muszály sportolnifőleg egy 14 éves kislánynak, nem azt mondtam hogy legyen élsportolo vagy akármi, de heti 4 óra hagy ne legyen már sok! És más az ha valaki alkatila g örököl valamit, mint amiért az ember meg dolgozik, nem azért kell sportolni mert fogysz tőle hanem mert jobb közérzeted lesz tőle,1000 kcal akkor elég ha egész nap egy sarokban üldögél!
2009. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53 kg vagy? számold ki az alap anyagcseréd amennyit sport nélkül meg kell enned egy nap. és utána számold ki azt hogy ha fogyni akarsz heti fél kg-ot minimum mennyit kell egyél egy nap.(sport nélkül természetesen mert ne is mozogj még megárt!:D )
2009. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

tessék nekem durván 1600-ra jött ki mozgás és fogyókúra nélkül ami ahoz szükséges csak, hogy a szerveid egészségesen működjenek!

2009. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jól értem,hogy ha 1600 jött ki és naponta annyi kcal-t viszek be és mellette mozgok akkor fogyok?
2009. okt. 24. 12:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, úgy izmosodni fogsz.

Fogyáshoz szükséges csökkentett energiabevitel ÉS fogyókúrás mozgás ami nem egyenlő egy átlagos testnevelés órával.


Én a szükséges energiabevitelt egy nagyon elterjedt képlet alapján számoltam ki, mi szerint a nők szükséges energiabevitele:

700+7×testsúly, ami a Te esetedben 1085.

Ezt szokás megszorozni 1,1-gyel, ha az illető alapvetően szellemi munkát végez, 1,3-mal, ha könnyű fizikait és 1,6-1,8-cal, ha nehéz fizikait. A szorzót további 1 tizeddel szokás növelni, ha fejlődésben levő szervezetről beszélünk. Így a Te szorzód 1,1+0,1=1,2, így a végösszeg: 1085×1,2=1302.

Ezt csökkentettem 25%kal, az még az egészséges határon belül van, ami 30%.


A fogyókúrás sport pedig nem túl megterhelő ám folyamatos, szünet nélküli testmozgást jelent. Tehát ha keményen hajtasz az a véráramodból fog tartalékokat felhasználni és izmot fog fejleszteni, lásd Phelpses példa, napi 12ezer kalóriát eszik de abból egy csepp zsírszövet se képződik, ő közvetlenül az emésztésből felhasználja az energiát, hisz megterhelő sportot végez. Ha gyakran lenyugszik a szervezeted sport közben az szintén. Legalább 20-30 percnyi folyamatos, nem túl megterhelő mozgás (tipikus példa a kocogás, gyors séta, szobabiciklizés) tud hatékonyan zsírt égetni.


Egy sajtburger amúgy kevesebb, mint 300 kalória, de alapvetően a sajtburger egy tápanyagban szegény szénhidrátbomba. Nem kell nyúlként csak salátát enni, 10 deka egészséges színhús 150-250 kalória napi 10 deka hús pedig egy 14 évesnek bőven elég, az 3 virsli és azzal a napi limit negyedét se éri el. Ezt hívják életmódváltásnak, amikor az ember olyan ételeket is elkezd enni, amik nem a tápanyagszegény, szénhidrátgazdag kategóriába tartoznak. Könnyen lehet, hogy egy jól összeállított 1000 kalóriás étrenddel sokkal jobbat tesz az ember a fejlődő szervezetének, mint 2000 kalóriányi sajtburgerrel. És egyáltalán nem kell nélkülözni a sajtburgert se, csak úgy kell vele számolni, hogy az közel 300 kalória.

Amit én a jó diéta kulcsának tartok amúgy az a cukros üdítőktől való teljes megválás. Felfoghatatlanul sok szénhidrát van bennük amit nem is érzékel az ember az oldott állapot miatt.


Még egyszer: a szénhidrát nem valami veszélyes gonosztevő, de nagyon energiadús táplálék, viszont a szervezetnek nem sok haszna van belőle. A fejlődő szervezet a csontokat, izomzatot, hasonló dolgokat nem szénhidrátból építi, hanem egyéb tápanyagokból (persze a szénhidrát is szükséges a folyamatok véghezviteléhez). A kalóriaszámot viszont főleg a szénhidrát teszi ki. Egy kalóriaszegény étrendnél bár nincs hangsúlyozva, de nem az a cél, hogy az illető ugyan úgy zsíroskenyeret egyen, csak sokkal kevesebbet, hanem az, hogy olyan ételeket egyen, amikben kevesebb a szénhidrát és több az egyéb tápanyag.

2009. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!