Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hulahop-karikázás megfelel...

A hulahop-karikázás megfelel zsírégető mozgásnak?

Figyelt kérdés
Sajnos futni nem tudok a térdem miatt, biciklizni nem szeretek(volt egy hatalmas esésem, ami maradandó nyomot hagyott), és úszni nincs lehetőségem, mert nincs a közelben uszoda. (a legközelebbi 30 kmre van és nincs pénzem bejárni). Elkezdtem hulahop-karikázni fakarikával és azt veszem észre, hogy már 10 perc után csorog minden testrészemről a víz és majd kidobogja magát a szívem a helyéről... ez azt jelenti, h zsírégető mozgás ez is, nem? Úgy 30 percet szoktam bírni egy huzamban, utána elfáradok és folyton leesik...de úgy gondolom, ez idővel egyre több és több idő lesz...
2011. aug. 19. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdetnek oké, ha ez az a mozgás, amit szívesen végzel. Viszont, ha elfogadsz egy tanácsot, ha teheted, egészítsd ki ezt súlyzós edzéssel.
2011. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy valamennyire bevált, hogy a műanyag karikát sóval töltöttem meg és naponta kb. egy órát karikáztam. Olyan három hónap alatt pár centi lement.
2011. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-2kg-os súlyzóval is szoktam gyakorlatokat végezni, már gondoltam rá h karikázás közben kitartom két oldalra, de így is megdolgoztat egyelőre elég keményen... plusz has-comb-fenék gyakorlatokat végzek utána "levezetésképpen", valamint 10 km séta egyhuzamban megvan minden nap...


csak azon aggódom, h oké, hogy formálom magam, de konkrét zsírégető mozgást nem tudok végezni, pedig még 20 kg felesleg van rajtam (83kg 173 cm)

2011. aug. 19. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:

1. minden mozgás zsírégtő.

2. attól függ a testsúly, hogy több energiát viszel be mint amennyit elhasználsz (itt jön a mozgás, és a hullahoppkarikázás, nem a legeffektívebb, inkább küzdősport, ott 1,5 órán át csorogna rólad a víz, és még utána másnap is nagyobb fordulatszámon pörögne a tested. tehát a kixkbox, na az zsírégető rendesen. amúgy lányos sport)

3.leírtam, mozgás és étrend. laza mozgás, 2 kilós súlyzó NEM FORMÁSÍT!! viszonylag nagy ellenállású edzés terheli meg úgy az izmokat, hogy esetleg növekedjenek! kezdőknél persze a semmihez képest már 2 hét futás után formásabb lesz a vádli, ezután pedig 4-5 év rendszeres futás, mire az izom növekedik is tovább, mert a futás is (távfutás) kis ellenállású edzés.


hmmm.. ha megfogadod a tanácsom, és érdekel valami, javaslom itt a fórumon kérdezz. ha nem tetszett valami amit írtam, komolyan sajnálom, természetesen semmi bántó, kötözködő szándékom nem volt.

2011. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!