Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyagcsere gyorsításra mi...

Anyagcsere gyorsításra mi ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Világ életben székrekedéses voltam, akkor is, mikor élsportoltam (9-10 éve). Soha nem gondoltam, hogy ez nem normális, mikor is kb. fél éve kórházba kerültem (egészen más okból!!), ahol az esti gyógyszerosztásnál meg vizitnél minden este megkérdezte a nővérke, hogy volt-e széklet, stb...És 4 nap után már hashajtót adtak. Akkor jöttem rá, hogy nem normális, hogy 7-8-9 naponta van székletem. Azóta mindent megtettem, hogy próbáljak ezen változtatni, rengeteget olvastam már a témában, életmódot váltottam, naponta 2*3 percet intenzíven mozgok (taposógép, futópad), és mellékhatásként lefogytam 7 kg-t (bár eddig sem voltam kövér, sőt már így kifejezetten sovány is vagyok, és nem célom a fogyás), de az anyagcserém cseppet sem gyorsult. Nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszem, reggelire mindig olyan, amiben sok a rost, teljes kiőrlésű pékárut, vagy zabpelyhet. Napközben sem eszem már semmilyen fehérlisztes terméket, sem semmit, amiben cukor van, inni is csak vizet, vagy magas rosttartalmú gyümölcsleveket, elég sokat. Meg napi 1 kávé. Vacsorára mindig valamilyen zöldségköretet eszem, mert a nyers sárgarépáról is hallottam, hogy beindítja, de semmi. Nem változik semmi ezen a téren. Mit tehetnék még?
2011. aug. 20. 17:55
 1/9 A kérdező kommentje:
2*30 percet
2011. aug. 20. 17:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy nézesd meg a pajzsmirigyed, de gondolom a kórházban nézték, ha volt vérvételed.

Algát szedhetsz anyagcsere fokozására, és biztos vannak direkt anyagcserefokozó gyógyteák.

2011. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1.Reggel felkelés után éhgyomorra igyál ne hideg, hanem kicsit langyos vizet pár kortyot. Bár én ezt a módszert még nem próbáltam, de többektől hallottam, hogy kb. fél óra múlva kész az eredmény.

2.Lenmagot áztass be (kb. 2 evőkanállal) és alaposan összerágva edd meg. Ezt próbáltam, másnap reggel eredmény.

3.Bármely olyan gyógytea, amely méregtelenítő hatású, az karbantartja a szervezetben levő "ilyen jellegű" méreganyagokat is. Én a zöld-teát, ill. többféle u.n. fogyókúrás teát próbáltam már, (fogyás céljára) mindegyiknek megvolt ez a fajta hatása.

4. Két nap óta a Kínai gyártmányú Zöld-tea-kapszulát (barna dobozost) eszem, napközben kb. két és fél óra múlva jön a hatás, illetve a vacsora másnap reggel "ébreszt".

2011. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, többször vettek tőlem vért, gondolom, mondták volna, ha probléma lenne a pajzsmirigyemmel!


2. Köszi, a lenmagról már hallottam, pontosabban tudnál róla írni? Sima rossmannban kapható zacskós lenmagot kell vízbe beáztatni? Mennyi időre? És mennyit kell belőle megenni?

Köszi

2011. aug. 20. 18:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a szűztea kapszulát! Napi 3-at írnak a dobozra napi mennyiségnek, nekem napi 1 segít, az utolsó étkezésem után szoktam bevenni. Hasonló problémám volt, mint neked, de azért nem ilyen súlyos, hogy több, mint 1 hét telik el két dolog között. Nekem átlagosan 5 nap volt közte, de csomó kellemetlenséggel, puffadás stb. Az étrendváltás kizárólag nekem sem segített, pedig nem eszem egészségtelenül, gyorséttermekben soha nem szoktam, és szemetet sem tömök magamba. Ha napi 1 nem segít, próbálkozhatsz a 2-vel, vagy az ajánlott adaggal. De saját tapasztalatból, ha este beveszek egyet, reggel első dolgom meglátogatni a mosdót, és ez pont jó.
2011. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 De Puta Madre ***** válasza:
Több rost, sok (3-4l víz), láttam, valaki írta előttem a lenmagot. Ez jó ötlet, de még jobb a lenmagolaj (csak azért, mert több benne az olaj). Bioboltban kapsz bárhol. Napi 1-2 evőkanál.
2011. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

el kéne menni gasztroenterológiára


az anyagcsere ill a napi kakálás nem azonos dolgok

2011. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én szedtem már szűz tea kapszulát de abbol kb 3-mat bekéne venned hogy valamilyen hatást elérj. azt inkább hagyd, van szűz teábol tea. minden reggel egyet igyál garantáltan meghajt:)
2011. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legmagot gyógynövényben vettem, de szerintem ugyanaz.

A lenmagból (ahogy írtam) 2 evőkanállal áztattam be. Hátránya, hogy várni kell vele, míg valóban megázik, ha sok vizet öntesz rá, akkor nem igazán ízlik, ha keveset, akkor viszont utána kell öntögetni, de nehezebben ázik ki. Másrészt nehéz összerágni apróra, mindig elszaladgál a fogam közül.


Ezért csak ritkán használom.

Két napja a kínai barna dobozos zöld-tea-kapszula, amit szedek, és nekem most úgy néz ki, hogy ez bevált. A dobozra írtak szerint napi 3x1 szem, aki ajánlotta napi 3x2 szemet vett be, én most napi 2x1 szemmel kezdtem (evés előtt), mivel reggelizni nem szoktam, teljesen üres gyomorba pedig nem akarom. Ezt Rossmannban vettem, 80 kapszula = 1600.- Ft.

2011. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!