Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » SOS! Ajánlanátok valami...

SOS! Ajánlanátok valami térdkímélő mozgássort?

Figyelt kérdés

Valami olyanra lennék kíváncsi, ami interneten fenn van, nem kell külön fullextrás dolgokat vásárolni hozzá, csak valami sima (zsírégető) torna, ami nem viseli meg a térdemet. Porcerősítőt szedek, mert abból sajnos kevés van benne..

Előre is köszönöm a segítséget!!

19/L


2011. okt. 23. 17:51
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
úszás
2011. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

úszás,biciklizés,jóga,pilates,

[link]

2011. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Úszni járok, de én valami itthon végezhető pluszra gondoltam! :$
2011. okt. 23. 18:28
 4/11 anonim ***** válasza:

otthon sajátsúlyos gyakorlatok, teljes testre lábat (pontosabban térdhajlító izmokat) leszámítva. intenzív edzéssel 1 óra alatt elég szépen lehet energiát égetni, de ehhez mondjuk kiemelkedő erőbedobást kell produkálnod. nyilván box edzésen ugrálni mindenki tud, ütöget közben és ez sok energiát igényel. de neked kiesik a combod intenzív használata.. tehát ilyen szériák maradnak: fekvő, hasprés, hátizom. más féle fekvő, másik hasizom, hátizom mondjuk súllyal, vagy magastartásban tartott kezekkel (törzs emelés)

megoldható.

2011. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen4!! Ezek jók, de azért mondjuk combra is kellene valami (Meg elvileg ha erősíteném a combomat, akkor is kevesebb "dolga" lenne a térdemnek és jó lenne... hmm... :D
2011. okt. 23. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem 1 évig szép nagy porcleválásom volt, alig tudtam ráállni, aztán megműtöttek. Azért 1 évig, mert addig tartott rájönniük a dokiknak, hogy mégis mitől akad folyton a térdem :D

na mindegy, abban az 1 évben én sem akartam hanyagolni a mozgást, szóval vasmerevítős térdvédőben futottam (az esetek 75%-ában nem lett utána semmi bajom :D), meg ami nagyon segített, hogy ne hízzak bálnára, az Réka volt. Van egy 20 perc önmagadért c. dvd-je, arról csináltam a kar, a has és a farizom gyakorlatokat. A combot kihagytam, mert az nagyon megterhelte a térdet, de a másik hármat gond nélkül tudtam végezni :)

2011. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

lehet keresni olyan gyakorlatokat, amik terhelik a combot, de a térd olyan pozícióban van, hogy még nem kimondottan nagy a terhelés.

gondolom 1 lábas guggolásnál fájna a térded. akkor guggolj addig, ameddig még nem fáj. feltehetően ekkor még nem kap nagy terhelést, de érezni fogod, hogy az izmaid még enyhén behajlított lábnál is igen csak dolgoznak.

2011. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aczél, ez elméletben szépen hangzik, de aki porcproblémával rendelkezik, az nem fogja érezni, hogy most még jó, innen meg fáj, hanem csak annyit, hogy reccs, és aztán nem tud lábra állni napokig. Sajnos a combizmok leépülése elkerülhetetlen, ami nekem nagy fájdalom, mert régebben szép izmos és áramvonalas volt, most meg építhetem újra az egészet -.-"

a combterhelés témakörhöz még annyit, hogy nekem az ortopédorvos azt mondta, hogy amíg nem ok a lábam, addig naponta ha eszembe jut, szorítsam jó erősen össze a seggem, mert az feszíti a combizmokat. Egy ideig csináltam, mert valóban éreztem a feszülést, de amikor úgy néztem ki a villamoson, mint akinek asap fingania kell és megpróbálja visszatartani akkor felhagytam vele :D

2011. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem azért írtam, mert szerintem porckopás mellett combot kell edzeni, hanem mert ilyen optimista volt kérdező.


de nagy igazság, hogy statikus feszítéssel is lehet terhelni az izmot, ez megfelelő étrend mellett formában tarthatja a combot! nyilván nem a villamoson edzve, hanem megfelelő időt rászánva, ez ebben az esetben nagyon jó megoldás lehet.

2011. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Hát nekem azt mondta a dokim, hogy ne guggoljak, meg semmi ilyesmi. Mert nem is az, hogy fáj nagyon a térdem (nem mindig fáj, mondjuk az esetek többségében igen), hanem hogy attól is kopik!
2011. okt. 23. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!