Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok-e fogyni, ha csak a...

Le tudok-e fogyni, ha csak a mozgást iktatom be az életembe, de a táplálkozásomon nem változtatok?

Figyelt kérdés

Nem okoskodásokra van szükségem, hanem segítségre.

A táplálkozásomon nem szeretnék változtatni.Nem tehetem meg, hogy külön főzzek magamnak, és a kalóriák számolása sem az én hobbim.

Amúgy sem eszem valami sokat, ezért gondolom, hogy több mozgással sikerülhet.

Reggeli: egy pohár bögre egy magvas péksütemény, vagy kakaós csiga (változó)

Ebéd: Általában főtt étel

Vacsora: Szendvics, vagy főtt tojás, mindig ez is változó. Valamikor csak joghurt vagy gyümölcs.

Minden nap 2km-t sétálok (annyira van a vonatállomás)+ lépcsőzés (minden nap, mert a 3.emeleten lakunk és nincs lift.)


Ha mondjuk beiktatnék még egy kevés futást+ egy kis tornát, akkor le tudnék fogyni.


Egyéb ötleteket várok.


2011. aug. 29. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen!Én is igy próbálkozok most,mert én sem eszek sokat,meg nem fogok zöldséget enni,nem vagyok kecske.
2011. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha napi 100 emeletet lépcsőznél, ami kb. fél óra lenne, elindulhatna a zsírégetés. De 3 emelet, ami időben, sehogy nem sok, igazából semmire nem elég. Ez kicsit parasztvakítás. A 2 km séta is jó, de negyed óránál az sem sokkal több szerintem, maximum 20 perc. Persze az jó dolog, hogy sétálsz, de a napi alap mozgást ne keverd bele a sportba. Ha minden nap kardiózol 1 órát, és azért kicsit figyelsz a kajára (legalább nem repetázol, és gyorsétterem, stb kilőve), lassan biztos fogynál valamennyit.
2011. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Tapasztalataim szerint az étkezési szokások változtatása nélkül jelentős eredményt nem tudsz elérni. Én testépítő edzést végzek és nálam is, ha a kaja nincs rendben hiába való az egész nincs látható eredménye pedig futok ilyen- olyan gépen kondizok stb. Először is a legfontosabb az lenne ha már mást nem de a pék árukat, cukrot , kolbász, szalonna (zsírosak) kiiktatni teljesen. A futás az jó ötlet de később ha nem akarod, hogy az izomzatok fogyjon el hamarabb a feleslegnél akkor sűrűn kell valami fehérjét enned. pl: csirke, hal
2011. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha sok felesleg van rajtad akkor egy ideig fogyni fogsz a sportolástól, de egy szintet nem tudsz majd átlépni. És persze sokkal lassabban is megy majd le. Ha valaki szálkás akar lenni akkor nélkülözhetetlen a diéta sporttal kombinálva.

A séta és a lépcsőzés önmagában kevés. Amint említetted is, ha futnál vagy tornáznál heti 3x folyamatosan 40-60 percet akkor az úgy rendben lenne.

Sok sikert!

2011. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. :)

Hát elég sok a súlyfelesleg rajtam, mert 160 cm vagyok és ehhez a magassághoz az internet 49-62 kg között ír, ehhez képest én 73 vagyok. Bár nem tudom, hogyan néznék ki 49 kilósan, lehet hogy az már sovány lenne. És sajnos mivel üllő munkát végzek a legtöbb felesleg a pocakomon van.

Megpróbálok valami könnyű diétát összeállítani, amit tartani is tudok, és beiktatom a mozgást i :)

KÖSZÖNÖM AZ ÖTLETEKET. :)

2011. aug. 29. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:
A testzsír számít
2011. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos ezt csinálom amire te készülsz, vagyis az étrendem nem változott; kerülöm a kenyeret, sok zöldség , gyümi, este lefekvés elött nem eszek stb. 6 hete el kezdtem heti 4-5 alkalommal 30 percet kondizni, úgy hogy csurog rólam a víz, és képzeld egy dekát se fogytam. Mostmár én is diétát kell kezdjek mellé, mert eléggé elkeserítö.
2011. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm, de ezzel nem nagyon értek egyet, ugyanis én nem rég költöztem panellakásba, és valóban nem sokat de többet mozgok, mint előtte (2km gyaloglás és lépcsőzés, előzőnél kiléptem a kapun és ott volt a buszmegálló) és már most észre veszem, hogy kg-ban is és centiben is kisebb vagyok. Egyik nap jegyezték meg hogy kicsit nagy a popidon a nadrág. Azért kérdeztem, hogy ha még sportolnék, akkor sikerülne-e, vagy mindenképpen diéta kellene.

Nézegettem diétás kajákat és ha az ebédet meghagyom annak, amit eddig is eszem, akkor nem sokban változik az étrendem. Eddig is sok gyümölcsöt ettem, csak mivel üllő munkát végzek nem megy le olyan könnyen.

Ezért próbálkozom a több mozgással. :)

azért köszi a válaszodat.

2011. aug. 30. 09:36
 9/10 anonim válasza:

Változó hogy ki hogy fogy!!! Van akinél hamar beindul a fogyás,van akinél pár hónap alatt indul be.

Énsem változtattam az étrendemen,csak mindenből picivel kevesebbet ettem!!Mellette rubint rékára tornázok minden nap,kivéve pénteken,akkor pihi. Minden nap 40perc torna.

Nekem elindította a fogyásomat..ha hiszitek ha nem 2 hét alatt fogytam 2 kg-ot :)

2012. jan. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Leifur ***** válasza:

Szia,

Értem a problémádat.


Az ötlet jól hangzik, de a valóságban sajnos ez nem szokott elég lenni :/ Nem akarlak hiú reményekkel kecsegtetni.

Ha 30kg súlyfelesleg van rajtad, és sosem volt része az életednek a mozgás, akkor nyilván lesz pár kg hatása. Ha nem ekkora a baj, akkor viszont nem biztos, hogy nagy eredményeket érdemes várni.


Nekem csak mozgással nagyon keservesen sikerült hónapok alatt leadni 5kg-t.

Egyik lányismerősöm elég aktívan el kezdett sportolni, de az evésre egyáltalán nem figyel. Látom, hogy miket eszik. Én se látok rajta túl nagy változást és saját bevallása szerint se fogy már jó ideje egyetlen kilót se.

2015. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!