Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ez (lécci...

Hogy lehetséges ez (lécci gyors válaszokat)?

Figyelt kérdés

Hogyan létezik,hogy a legtöbb ember szerint túl sovány vagyoks és amikor beírtam egy kalkulátorba a csípő és derék méretemet akkor azt írja ki,hogy fogynom kell!(lehetséges rosszul írtam)

derék:69 cm

csípő:87 cm(pedig már kiáll a csípőcsontom!)

comb:45,8 cm

173 cm/54.5 kg

Most voltam pszichiáternél anorexia gyanújával,állítólag már félig-meddig bele is estem,el is küldött rögtön vérvételre és szívvizsgálatra és csak azután engedett haza.Akkor most ez hogy lehet?!


2011. aug. 30. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Rossz a kalkulátor.

Az egyéni adottságokat nem veszik figyelembe, általánosítanak. Emiatt pontatlan eredményeket adnak.

2011. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tényleg sovány vagy. A kalkulátorokkal csak óvatosan. A sokat emlegetett BMI például nem tesz különbséget férfi és nő között, ami ostobaság.


A testzsírszázalék adja talán a legpontosabb képet az elhízásról. Ott arra kell figyelni, hogy megbízható legyen a mérőeszköz. Egy 3000 forintos szobamérleg például nem feltétlenül az.

2011. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bix ***** válasza:

a 300k-s szobamérleg se lesz jó :)


tzs számít ez tény. egyébként meg vagy rossz a kalkulátor vagy rosszul használtad. kizárt hogy ilyen méretekkel te túlsúlyos legyél.

2011. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem mindegy, milyen BMI kalkulátort használsz.

Ez pl. különbséget tesz, és még az életkort is figyelembe veszi:

[link]

Ez pedig gyerekeknek van:

[link]


Ettől függetlenül ez csak iránymutatásnak van, az egyéni adottságokat is mindig vizsgálni kell. Nem veszi figyelembe pl. azt, hogy valakin 90 kg izom vagy 90 kg zsír van, pedig nagyon nem mindegy.

2011. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző!


Kipróbáltam, nem tesz különbséget. Furcsa is lenne, mert a BMI definíciója tömeg/magasság2. Semmi mást nem tartalmaz.

2011. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát rohadtul sovány vagy, hízz még pár kilót nyugodtan, sőt, ha pszichiáternél voltál, és fogsz is járni, akkor muszáj leszel hízni, mert mérlegelés lesz rendesen. :)


Egyél és mozogj, akkor nem zsírt hízol. :)

2011. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

azért írta ezt, mert az arányok nem "ideálisak". Nekem is 69 a derékbőségem, de hozzá 100 a csípőm, így vagyok homokóra alkat. Neked valószínűleg pici feneked van ahhoz képest vastag derékkal.

Én a helyedben keresnék valami popsiformáló dvd-t és heti 3-4x csinálnám, és nem fogyóznék. Ha jól csinálod, felszedsz egy kis izmot a fenekedre, amitől az nagyobb, kerekebb lesz (azért kell izom és nem zsír, hogy feszes, kemény maradjon), így megváltoznak az arányok és sokkal homokórásabb leszel :)

2011. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!