Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt mondják sokan itt is,...

Azt mondják sokan itt is, hogy főleg a kaja számít és nem a sport, akkor ez milyen?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, 2éve fogytam 7kg-t, de azóta nőttem kb 10-12cm-t és ennyit vissza is híztam, de izomban is. 172cm vagyok most, és emellé 63kg. Eddig tartottam a súlyom, de most szeretnék leadni (nagy a testzsírom). Súlyzózom is, lehet, hogy hájasan és izmosan gyorsabban égetném le, de nekem először az a fontos hogy lemenjen a háj. Kb. 3-4hónapom van rá, hogy olyan 6-7kg-t min. fogyjak. 2éve könnyebb volt, voltak partnerek akikkel jártam focizni meg ilyeneket, de azóta nincs, akkor futni is jártam, ezt most tervezem újra beiktatni. Így néz ki a kajám:

Hétköznap

_________

tízórai: 2barna kifli, vékonyan megkenve vajjal/sajtal, sonka, valami zöldség - legtöbbször paprika.

ebéd: mindig valamilyen hús, nagyon ritkán disznó, az esetek 95%-ban csirke, mell vagy comb.

uzsonna: hasonló mint a tízóraim, csak esetleg más zöldséget eszem hozzá itthon, és van hogy 1kiflit eszem csak 2 helyett.

vacsora: valami könnyű, mindig más. néha vacsorára is sonka :D

1hete eszem újra így kb, és fokozatosan hagyom el az édességet. Reggelizni nem szoktam, mert 7kor kelek 8ra bent vagyok suliban és az első óra után szoktam enni.

Míg az időjárás engedi fogok járni futni, kb. 30percet tudok (nincs pálya és a város szélén futok egy bicikliúton, majd ha úgy fogom bírni a futást mint régen, akkor majd megmérem kb-ra és majd visszafordulok valami helyen, hogy többet fussak). Focizni szoktam mellé, de csak lightosan a haverokkal, meg biciklizni. Suliba kb 15perc az út kényelmes tempóban gyalog és oda minden nap gyalog járok.

Egyébként ez a kaja így rendben van?

Köszi a válaszokat 16/F


2011. szept. 6. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg főleg a sport számít.

ha mozogsz, úgysem tudod teleenni magad, legalábbis előtte nem, mert tele hassal nem bírsz edzeni.

utána meg nem leszel éhes.

a sport csökkenti az étvágyat.

2011. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
kaja: szerintem teljesen jó! igyál tejet is.
2011. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
nem akarlak elkeseriteni de megis hogy akarsz te kinezni? ne feletkezzunk mar el arrol hogy fiu vagy es 6x kilo kell a te magassagodhoz...ha lemegy meg 6 kilo korosan sovany leszel es nincs is annal undoritobb mint egy gethes ferfitest...mar 16 vagy ami azt jelenti hogy lehet menni edzoterembe...ott huzzal nyomjal emelj probald meg epitgetni a tested ne rombolni es melle egyel rendesen...ezzel a menuvel meg egy 13 eves 30 kilos kislany is lefogyna...nem latom a gabonafeleket a tejtermekeket gyakorlatilag kifli van hussal egesz nap...egeszsegtelen!!!...ha ezt igy folyatatod baromira fognak kerulni a nok...
2011. szept. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 bix ***** válasza:
100%

szerintem is beteges mostanában ez a cicafiú szindróma... nem tudom felfogni pl hugomat, aki szintén kb ez a korosztály, és a téli tömegelésem alatt húzta a száját amikor meglátott hogy nem kockás a hasam... könyörgöm van egy rakat más izom is a testen, nem csak a has, szép a kockás, de ha a többi pálcika?


kérdező:reggeli nincs ahogy látom... te kell tudjad hogy ez hány kalória, ha túl alacsonyra mész akkor az elég nagy bukta főleg egy pasinál, a szervezeted felüldi a kortizol szinted és a végén tényleg ropi leszel... egy nőnek nem szabad 1200 alá menni kcal-al, szerintem neked legalább 1500-at be kéne vinni, és ez így kb a felének tűnik számomra...


én a helyedben elkezdenék tömegelni. vége a strandszezonnak, egy év alatt meg egy jó kajával és edzéssel fel tudsz dobni 10-12 kilót, amit ha leszálkásítasz tavasszal megmarad 7-8 kiló tiszta szálkás izom...

2011. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
szerintem a sport fontosabb, mint az étrend
2011. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"Megfelelő étrend nélkül a legjobban összeállított edzésterv, a legerőteljesebb táplálék-kiegészítő és az egyébként tiltott anabolikus szteroid sem ér egy fabatkát sem. Bárki, aki izmos, formás testet kíván elérni, csak megfelelő táplálkozás segítségével érheti el, legyen szó tömegnövelésről vagy zsírmentes izomzat kialakításáról."
2011. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
akarok tömeget növelni majd utána, de nekem most fontos, hogy télre leadjam a hasam (az ok most nem lényeg, az a fontos hogy nekem ez kell most).
2011. szept. 7. 14:45
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
felo hogy itt terapiara lenne inkabb szukseg es nem fogyokurara
2011. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bix ***** válasza:
100%
hogy te tömegelés előtt miért akarsz diétázni... nah mindegy tedd. tömegelésnél úgyis felkúszik a zsír is ha jól kajálsz. ha nem akkor persze nem, de akkor az izom se megy...
2011. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ja, olvastam már ebben a témában tudom hogy jön majd zsír is. de nekem az a lényeg, hogy addig lemenjen a hasam, és ha tömegelek akkor nyilván pl 5kg-ban nem 4kg zsír lesz, hanem mondjuk 1-1,5kg nem?
2011. szept. 7. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!